Jump to content
IGNORED

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts

mislim da ću kad porastem da dignem kredit za ovomesi, secka, mlati, kuva, renda. još ako ide na pijacu i baca đubre, udaću se za nj.
Razmisli eventualno i o švedskom znanstvenom novaku, da ne reknem asistentu. Narečena beštija je ušla u naš dom pre nekih 40 godina kada je pravljena pod markom Electrolux, starovremenski kvalitet i pouzdanost. Nije svemirac kao Kenwood, ali zavređuje da ga se razmotri.
Link to comment
cekaj, hoces da mi kazes da pre prve upotrebe treba tri dana da ga kiselim u sircetu?jbte, poklonicu ga ciganki mici iz zgrade pored.
jbt. :isuse: evo ja ću da ti ga odradim sa svojima, bez zajebancije, ne mogu da te slušam više. :D elem, stigla kastrola (jutros kad sam je video, odmah sam se setio kako su to zvale babe: kastrola) , gde tanka jbt. odlična, prava.e sad, ovaj premaz na njoj nije isti kao onaj koji je bio nanesen na moje tiganje. ovo je baš masno, garavo i skida se. izgleda nejestivo.nemam odgovarajuću posudu, kupiću danas dovoljno dubok komad plastike i krećem u akciju. fotkaću korake.Daboviću, i ostali, OBAVEZNO alu foliju u rernu ispod posude inače ćete plakati posle. drugo, posudu na rešetku stavite obrnuto, da se naslanja u što manje tačaka inače će ostati otisak rešetke na dnu. isto tako, kad stoji obrnuto sav višak masnoće će iskapati dole. Edited by banatjanin
Link to comment

Upravo se pece posudje, prvo sgrasso odmascivanje, pa sirce, pa topla voda, pa opet sirce. Kod mene je premaz vrlo tanak, posle 2 sata operacije sve je sasvim OK.Imao sam dovoljno pameti da stavim alu foliju...Pocinje gadan deo. Zatvorio sam se sa mackama u spavacu sobu. Zena mi dolazi oko pola 10 uvece, valjda ce se dim do tada razici inace sam mrtav.Posudje je izvanredno, nemam reci.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

to ti se zove slow fooda ta rec kastrola: to mu mora biti nekako od casserole (francuska rec casse, od latinske reci cattia, od grcke reci kuathos)dakle kastrola: pokriveni sud u kome se i pece i sluzi hrana

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

elem, ja svoju kastrolu još nisam dobila, iz nekog razloga su me juče preskočili, danas ja nisam bila dostupna kada je trebalo i eto, stiže u ponedeljak.računam da će to tada ovde da se nakupi dovoljno iskustva pa da ja to odradim onako rutinski :D inače, i rusi kažu nešto slično, kastrulj valjdaedit:e al' stvarno mi nije jasno zašto da se okreće naopako i da sve to kapa i dimi.ja bih stavila alu foliju na rešetku, šerpenju normalno onda na tu foliju i lepo je poklopila (i poklopac bih namazala sa unutrašnje strane) pa neka se to sve lepo peče, pa zato je i kupismo što ona valjda postiže svuda ravnomernu temperaturu

Edited by duda
Link to comment

ako se ne podavimo od dima, pricacemo.za sada ovoliko: mast ili ulje utrljaj tanko, tanko. idealno starom i cistom krpom, da ne ostaju truncice tkanine pri razmazivanju. meni nista ne kapa, dovoljno sam tanko namazao, a operaciju cu mozda i ponoviti ako mi ostane duhovne snage. i pripremi se psihicki. ovo nije prijatan i cist posao.edit: skoro pa prestalo da dimi, izgleda da je otislo sve sto ne valja i ostao samo sloj polimerizovanog ulja. to smo valjda i hteli da postignemo.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
stigla kastrola (jutros kad sam je video, odmah sam se setio kako su to zvale babe: kastrola) , gde tanka jbt. odlična, prava.
dobro de jbt, ja sam izgleda megaloman kad su takve sprave u pitanju, smirio se nisam dok nisam nabavio tanjiracu koja pasuje na bure od 200 litara cool.gif
Link to comment

prva tura gotova. pitam se da li ce se ova cuda ikada ohladiti. mislim da cu morati da ponovo ucim da radim sa tiganjem, ovo nema veze ni sa cim sto sam do sada koristio, skroz druga fizika.@duda: nemoj poklapati. tako ce ti se dim ponovo zalepiti za posudu, nece moci da izadje.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

nemam napoljua ovo ide odlicno, prvi krug je prosao super, formirao se tanak non stick sloj. sada radim drugi krug.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...