Jump to content
IGNORED

pitam te pitas me


3Mo

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

mora neko i da sere po ljudima....

 

zašto se nehajna ravnodušnost iskazuje frazom "ma boli me uvo" kad je bol uveta jedan od najjačih koje čovek oseća?

Edited by pt 2.0
Link to comment

Zato sto se misli na spoljnje uvo koje retko kad zaboli. Ponekad se pomene i bol u dupetu iz istih razloga.

 

Zasto romi nekada govore na romskom a nekada na srpskom, bez ikakvih pravila (tipa: kad su u javnosti a kad su nasamo, pola pricaju srpski pola romski. Cak i deca)

 

edit: ovo je moglo i na pitajte Vasu

Edited by Caligula
Link to comment

verovatno zato sto znaju srpski i romski. ne znam da li sam dobro razumeo sta si hteo da pitas, ali meni je to sasvim normalno da se poistovetis sa svojim narodom u smislu da pricas na romskom kada ste sami ili u grupi, pa cak i da u sred razgovora mozda zapocnes da pricas na srpskom. to je isto kao kada si amerikanac, rodjen u americi, ali takodje znas i kineski. sa azijskom populacijom ces pricati na kineskom cak i u slucaju da svi znate engleski perfektno. cak je i ok da se pomesaju jezici u smislu da malo pricas kineski, malo eng.

 

 

 

isto

 

 

Link to comment

nekada govore i na mađarskom i na rumunskom i na.... a zašto kod Srbalja može kalk i tuđica i arhaizam i žargon i vulgarizam..pitanje zanimljivo ,. Romi se prilagođavaju, ionako su van društva, hteli mi to javno da kažemo ili ne

to se sve danas kaže  kontakti među jezicima

 

Otkuda sklonost ka pojednostavljivanju, iliti simplifikaciji

Link to comment

Pitam zato sto sam eto pre par dana ponovo cuo to mesanje, i to izmedju dva deteta od oko pet-sest godina. Govorili su potpuno nesvesni bilo cijeg prisustva (jer i nije bilo puno prisutnih) dakle bez ikakvog uticaja spolja. Imam utisak da bi pola-pola bilo i da su bili sami u sobi. Nekoliko recenica na srpskom, nekoliko na romskom.

 

Sorry sto kvarim niz.

 

Evo novo pitanje, potpuno sustinsko: ako je jedan lezbo-par potpuno u fazonu muskarac-zen pri podeli uloga (jedna se oblaci i ponasa muskobanjastije od mene npr. sa izrazenim macho gestovima, podignutom kragnom kosulje etc.) zasto onda ovu drugu, zenstveniju, ne privlace regularni muskarci (jer, privlaci je muski princip zar ne?)

 

Ovo je tesko pitanje hihi

Edited by Caligula
Link to comment

Otkuda sklonost ka pojednostavljivanju, iliti simplifikaciji

 

 

Aaaa sorry, ovo je bilo pre mog pitanja o lezbo odnosu :( prevideo

 

Pa bice da je evolucija kriva, prosecan covek razmislja kroz generalizacije i to je jedini nacin da uhvati vezu izmedju stvari i pojava. Otuda simplifikacija.

 

 

so, moje pitanje,

 

ako je jedan lezbo-par potpuno u fazonu muskarac-zena pri podeli uloga (jedna se oblaci i ponasa muskobanjastije i od mene npr. sa izrazenim macho gestovima, podignutom kragnom kosulje etc.) zasto onda ovu drugu, zenstveniju, ne privlace regularni muskarci (jer, privlaci je muski princip zar ne?)

Edited by Caligula
Link to comment

nisam siguran naravno. iskreno, tvoje pitanje je i meni interesantno. da ne bih lupao gluposti, a vidim da se niko jos nije javio sa nekim smislenim odgovorom, neka bude: ne verujem da je razlog komplikovan.

 

 

::

 

 

imati 100 dobrih prijatelja ili jednog najboljeg do kraja zivota?

Edited by hoffnung
Link to comment

Pitaš gluposti, ako je samo jedan, po definiciji je najbolji. Što bi rekli, trivijalna pobednička strategija.

 

Hm, pitanje... Po šta ste poslednji put žurili u apoteku? Ili makar DM/Lilly.

Edited by Töölönlahti
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...