Jump to content
IGNORED

Umro Bris Taton, Francuz pretučen u Beogradu od huligana


borris_

Recommended Posts

Ajde ti navedi imena ljudi koji su zapoceli Studentski protest?
Stefan Hadzimilentijevic (stari beogradjanin)Maja Hirschberger (koja zna da svaki totalitarizam ne valja)Rade Karagaca (iz Bjeljine, mrzijo Milosevica jer im nije dao dovoljno bonbi)Stanislav Misic (Omladina SPO)Aneta Hohnjec (SDU, Beogradski Krug Dvojke, Antiratna inicijativa nenasiljem)Jesam pogodijo????
Link to comment
  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    57

  • yolo

    41

  • Eraserhead

    36

  • Idioteque

    29

ovo je vec ozbiljniji komentar, ali ne vidim da je nesto suprotno od onog sto sam ja napisao. nisam ni napisao da su formirani odredi i da su organizatori protesta njima rukovodili, vec da su navijaci bili prisutni, da je ta prisutnost bila poznata organizatorima, i da su na tu prisutnost gledali blagonaklono.
OK razumeli smo se, obojica smo krenuli djonom.
Link to comment
Leb ti jebem, dočekasmo da nam No7 i ruskabajka drže predavanje na temu kako je to bilo 96/97! :frust: Prvo sam mislio da brišem trolčinu, al sam onda shvatio da se u stvari ne radi o trolu već o jednom bitnom aspektu vremena u kome živimo, itekako zaslužnom za ovo što se desilo sirotom Brisu.
Ajde ostavimo proteste po strani nego da se vratimo na huliganizam.Verovao ili ne, od 9 ubistava u poslednjih 10 godina koji su povezani sa navijacima 8 ih se desilo posle 2000-te, 1999, se desilo prvo-Aca Radovic-raketa na JNA a zatim postoji odredjeno zatisje kada se sve grupe politicki aktiviraju da rade na slomu Slobe. A onda dolazi onaj derbi na Zvezdinom stadionu kada su namerno otvorene kapije da bi doslo do ogromnih nereda i linca igraca Partizana a ko je to dozvolio i ko je poslao minimum policije i dal je to bila politicka odluka neka ostane na vama da porazmlislite.
Link to comment
Još jednom: ti tamo nisi bio.Hajde molim te, reci jasno i glasno: video sam, ja lično, navijače u prvim redovima demonstanata 1996/97 kad god je bilo gusto, pa da počnem da te natenane razvlačim za tu lagariju.@amare: Nije ovde poenta u prvoborackom stazu, vec da mi je taj period zivota, bez obzira na to kakav je bio ishod tih demonstracija, veoma vazan, bio sam na protestima od prvog do poslednjeg dana, i ne pada mi na pamet da dozvolim da neko siri lazi o onome sto se tamo desavalo.
Potpuno te razumem. Nisam mislio da patkometrises po pitanju ucesca na demonstracijama, ali da je krenulo prepucavanje, jeste, pa rek'o da vas malo bocnem.@RuskabajkaTo sto si cuo jeste neki argument ali istaknutim clanovima raznoraznih stranaka nije bas uvek za verovati. Mahom se i u navijacku scenu i akcije navijaca bilo na demonstracijama ili nedge drugde razumeju k'o Velja Ilic u francusku gramatiku.
Link to comment
Ajde ostavimo proteste po strani nego da se vratimo na huliganizam.Verovao ili ne, od 9 ubistava u poslednjih 10 godina koji su povezani sa navijacima 8 ih se desilo posle 2000-te, 1999, se desilo prvo-Aca Radovic-raketa na JNA a zatim postoji odredjeno zatisje kada se sve grupe politicki aktiviraju da rade na slomu Slobe. A onda dolazi onaj derbi na Zvezdinom stadionu kada su namerno otvorene kapije da bi doslo do ogromnih nereda i linca igraca Partizana a ko je to dozvolio i ko je poslao minimum policije i dal je to bila politicka odluka neka ostane na vama da porazmlislite.
Mi da razmislimo, a ti već znaš odgovor, jel da?Šta govori to što se 8 ubistava desilo posle 2000te? Ja iz toga npr. zaključujem da su do 2000te vođe navijačkih grupa bile postavljane od strane db-a, navijači regrutovani u odrede smrti, a Sloba tako kontrolisao da ne prave prevelika sranja u zemlji. Posle 2000te ta šema delovanja puca i razularena banda ostaje bez ikakve kontrole od strane države. Zahvaljujući novim vlastima ostaje i bez spoljnjeg neprijatelja pa u nedostatku istog kreće da divlja po čemu joj padne na pamet. Takođe zaključujem da demokratske vlasti nisu sve ove godine bile dovoljno hrabre i kadre da se obračunaju sa ološem, a efekat toga čitamo i na ovom topicu. Eto, to sam ja zaključio iz onog što si napisao. A sad nam otvori oči tvojim zaključcima moliću lepo?
Link to comment
Potpuno te razumem. Nisam mislio da patkometrises po pitanju ucesca na demonstracijama, ali da je krenulo prepucavanje, jeste, pa rek'o da vas malo bocnem.@RuskabajkaTo sto si cuo jeste neki argument ali istaknutim clanovima raznoraznih stranaka nije bas uvek za verovati. Mahom se i u navijacku scenu i akcije navijaca bilo na demonstracijama ili nedge drugde razumeju k'o Velja Ilic u francusku gramatiku.
jebes ga moracu ja da pocnem sa patkometrisanjem, pa da krenem da vadim clanske karte iz 90te ( naravno ubacen element iz sluzbe )ono sto sam cuo je prica jednog od organizatora setnje od opstine do centra, i to nije prica od posle 10 godina, nego tada u tom trenutku ispricana, i koja se tada maltene podrazumevala. prica je u fazonu "e delije su sa nama, jbg ako negde mora da se probija kordon, ko ce drugi..."
Link to comment
Mi da razmislimo, a ti već znaš odgovor, jel da?Šta govori to što se 8 ubistava desilo posle 2000te? Ja iz toga npr. zaključujem da su do 2000te vođe navijačkih grupa bile postavljane od strane db-a, navijači regrutovani u odrede smrti, a Sloba tako kontrolisao da ne prave prevelika sranja u zemlji. Posle 2000te ta šema delovanja puca i razularena banda ostaje bez ikakve kontrole od strane države. Zahvaljujući novim vlastima ostaje i bez spoljnjeg neprijatelja pa u nedostatku istog kreće da divlja po čemu joj padne na pamet. Takođe zaključujem da demokratske vlasti nisu sve ove godine bile dovoljno hrabre i kadre da se obračunaju sa ološem, a efekat toga čitamo i na ovom topicu. Eto, to sam ja zaključio iz onog što si napisao. A sad nam otvori oči tvojim zaključcima moliću lepo?
nisi dobro zakljucio. navijaci tokom 90-ih jesu bili opozicija milosevicu i jesu bili prisutni na svim masovnim okupljanjima (sto je i logicno, oni su tu na domacem terenu) od marta `91 pa do 5. oktobra. povremeni ispadi (citaj tuce) i skandiranja navijaca u tim godinama su bila jedina javna demonstracija protiv sps-jul (izuzimajuci retke mitinge opozicije; primeri: basket zvezda-paok kad je policija tukla celu tribinu zbog pesmice vuku, ili fudbal protiv ksamaksa 95-nakon oluje). uostalom i cuvena 5-ooktobarska spasi srbiju i ubi se, potice sa stadiona.ne znam da li je vodje u to postarkanovsko vreme postavljao db, ali meni se cini da nije (cegi, cume, koprivica odnosno tima, savija, gaga mi ne izgledaju kao saradnici db). `sema puca posle 2000.` i kulminira ubistvom francuza, jel dolaze sve mladji i sve ludji, kao sto je beowl nekoliko puta objasnio, plus nikada jedna navijacka grupa nije bila toliko bliska sa najacim krimi klanom u zemlji kao sto je to sada slucaj.navijaci su predugo tolerisani, prvo od klubova, pa od fss(j), i na kraju od drzave. videcemo da li ce se nakon ovoga nesto pokrenuti sa mrtve tacke.
Link to comment
(cegi, cume, koprivica odnosno tima, savija, gaga mi ne izgledaju kao saradnici db).
Ne, bate! Oni su obicni momci koji su se dokazali talentom za navijanje. Smisljanjem melodicnih i lako pamtljivih slogana koji se rimuju. Strikanjem salova i time sto su dolazili na stadion dan ranije, da organizuju koreografiju.A mi ih sad blatimo... A bili su prvi u borbi za demokratiju i ljucka prava. Secam se sastanka 1994. kod Vesne Pesic u biciklani. Vesna, Savija, Cegi, Jebo Zare Parangala, Prgi, Ivan Kuzminovic i druga Ceca iz Pescanika... Tada su se dogovorili da se u drugom poluvremenu zapeva "Ljucka prava, to je stvar prava!" i "Koji nece u Evropsku Uniju, jebemo mu sestru puniju". Fond za otvoreno drustvo tih godina je svercovao baklje iz Italije...
Link to comment
Sećaš li se protesta za StB ispred Beograđanke, maj 2000-te? To je bila neka vrsta najave 5. oktobra i bilo je prilično gusto (tada su napravljeni oni čuveni snimci kerova koji najsurovije prebijaju koga nahvataju u civilu, i to ništa ispod 5:1 odnosa snaga).Kada je došlo do sukoba sa policijskim kordonom, ja nisam bio u prvom nego otprilike u nekom desetom redu. Ispred sebe sam video solidan broj likova u trenerkama i kapuljačama najdražih boja, beše tu i par Zvezdinih dresova (jedan sa brojem 10 i Ice-T prezimenom, sa koncerta u Budimpešti). Žurka je počela tako što su ti momci upalili nekoliko baklji i bacili ih na kordon.Ovo naravno nema veze sa protestima 96/97, samo napominjem da su i najverniji imali svoje učešće. A onu dodelu B92 nagrade Arkanovoj bandi izlišno je komentarisati.
:wub: heh, bese to lepa sorka, oni su bili u onim velikim lepim belim djipovima u GZdanovoj, a mi ovamo orijentisani prema cvetmnom trgu i pomalo uz Gzdanovu. Bacali su topovske udare i tukli opako koga nahvataju, dva lika su im nabacili betonsku kantu za djubre na Pajero i razbili prednje staklo kroz onu mrezu... Smrc, evo ponele me emocije... ;) elem da vratim malo diskusiju sa 5/10 na onog nesrecnog mladica:citat je sa sajta Press-a kolumniste M. Medenice"Baš me nešto zasvrbe hoću li naneti duševni bol pohapšenima, zovući ih stokom i pogrešiti u kučini kvalifikacija: „osumnjičeni, optuženi, okrivljeni...", kad im iza kukavičjih inicijala vidim godišta (najstarijem je 25, a najmlađem 18 godina) i kada pomislim na mogućnost da će neki umešni i preplaćeni advokat pokušati da ta „nevina detinja" lica predstavi kao žrtve sopstvene mladosti, na kojoj, eto, treba da temeljimo budućnost ovog društva, a neka sudijska senka poverovati u to!Daj da se lepo pogledamo u oči i konačno priznamo žalosnu činjenicu: deca nam nisu ni približno dobra koliko pričamo o tome; je..š budućnost koja će na takvima ostati (ovih 11 i njima slični) i ono najvažnije, mada se vajni stručnjaci nikako ne bi složili - za ovakve strvinare ne postoji ništa nalik takozvanoj resocijalizaciji. Samo budala može da tvrdi da će od balavca, koji je krvnički pretukao čoveka, pa ga survao u bezdan - nekada postati čovek.Šta je onda rešenje?! 'Bem li ga, ako mi išta osim „Dušanovog zakonika" pada na pamet?! Eventualno, bandži bez sajle za hrabrice pod maskama, u istu rupu u koju su bacili Francuza...Drakonske kazne i za roditelje kojima „ništa nije ukazivalo da su im deca krenula stranputicom „jer su kod kuće tako fina, poslušna i prijatna prema starijima"...Motka, more, motka i višegodišnja robija, pa neka im saplemenici do mile volje švrljaju po fasadama: „Pravda za ovoga ili onoga"..." Edited by minka
Link to comment
Mi da razmislimo, a ti već znaš odgovor, jel da?Šta govori to što se 8 ubistava desilo posle 2000te? Ja iz toga npr. zaključujem da su do 2000te vođe navijačkih grupa bile postavljane od strane db-a, navijači regrutovani u odrede smrti, a Sloba tako kontrolisao da ne prave prevelika sranja u zemlji. Posle 2000te ta šema delovanja puca i razularena banda ostaje bez ikakve kontrole od strane države. Zahvaljujući novim vlastima ostaje i bez spoljnjeg neprijatelja pa u nedostatku istog kreće da divlja po čemu joj padne na pamet. Takođe zaključujem da demokratske vlasti nisu sve ove godine bile dovoljno hrabre i kadre da se obračunaju sa ološem, a efekat toga čitamo i na ovom topicu. Eto, to sam ja zaključio iz onog što si napisao. A sad nam otvori oči tvojim zaključcima moliću lepo?
Ja mogu da pisem samo o broju ubistava i da dam svoje misljenje o onome sto sam napisao a to je da je na prvom derbiju posle 5. oktobra na Zvezdinom stadionu izazvano nasilje koje je bilo dozvoljeno sa "visih" instanci. Da su u tome ucestvovali ljudi koji su usli ili ulazili na pozicije vlasti a koji imaju veze sa navijacima poput onoga iz Baticeve stranke sto sada sedi u vrhu Zvezdinih navijaca.
Link to comment
Tako je, doduse za te situacije nisu bili samo navijaci zaduzeni vec i neki ragbisti i tako ti ali da je bilo puno navijaca, pre svega Zvezdinih, bilo je. Mada su 2000. bili prisutni i Radovci kod raznih upada i prepada.I navijaci se nisu drzali po strani jer 9. marta 1991. je poginuo decko koji je bio jedan od poznatijih mladjih navijaca Partizana u Beogradu koji su dosli da podrze Vuka, grupno, protivu Slobe.Prestanite da piseteo necemu o cemu nemate pojma, narocito to vazi za one koji su se drzali sredine i nisu imali pojma kao sto ni ne znaju ko je zapoceo proteste 1996/97 a to je jedan od danasnjih lidera Dveri.Osim raznih vrcakvaca kojima je Dinkic uzor ti nisu imali pojma koga podrzavaju i ni ko je tu kao sto ni danas nemaju pojma o mnogo toga pa zive u sopstvenim iluzijama.
No. 7 ala ti lupetas.Moguce da je jedan od lidera Dveri bio u organizaciji, ali da je zapoceo, to je cisto lupetanje. Ako je rec o Branimiru Nesicu, on svakako nije jedan od pokretaca.Kao i ovo o navijacima. Recimo, na dan kontramitinga licno sam sa ostalom studentarijom iz GO protesta pravio neke mini kordone izmedju kontramitingasa i studenata, kada se bajno studentsko obezbedjenje na celu sa Mirjanom (DB) raspalo.
Link to comment
Studentima obezbedjenje nije bilo ni potrebno, postojala je apsolutna zabrana bilo kakvog diranja studentske kolone. Policija je to pravilo slepo sledila, a studenti su dobro znali da ih niko nece dirati.
Ovo nije tacno.Bilo je obezbedjenje sa slicnim zadatkom koordinacije kretanja sa sve sefom i zamenikom. Kako navedoh, sef je bio izvesni Mirjan, suskalo se kasnije da je DB. Smenjen na jednoj od nocnih sednica na PMF, pretio nozem nekim clanovima GO protesta, i tako...Ti iz obezbedjenja su uglavnom bile jezive face koje su se da li po direktivi ili slucajno rasturile kada je bilo najpotrebnije - na dan kontramitinga.
Link to comment
Stefan Hadzimilentijevic (stari beogradjanin)Maja Hirschberger (koja zna da svaki totalitarizam ne valja)Rade Karagaca (iz Bjeljine, mrzijo Milosevica jer im nije dao dovoljno bonbi)Stanislav Misic (Omladina SPO)Aneta Hohnjec (SDU, Beogradski Krug Dvojke, Antiratna inicijativa nenasiljem)Jesam pogodijo????
Umalo. Odlican opis strukture.Fali neko iz mladoliderske omladine DS.
Link to comment
Ovo nije tacno.Bilo je obezbedjenje sa slicnim zadatkom koordinacije kretanja sa sve sefom i zamenikom. Kako navedoh, sef je bio izvesni Mirjan, suskalo se kasnije da je DB. Smenjen na jednoj od nocnih sednica na PMF, pretio nozem nekim clanovima GO protesta, i tako...Ti iz obezbedjenja su uglavnom bile jezive face koje su se da li po direktivi ili slucajno rasturile kada je bilo najpotrebnije - na dan kontramitinga.
Tačno, proverih tvoje reči...Bolje da ne pričam suviše o studentskom, okolnosti građanskog protesta su mi mnogo poznatije, a studentski mi je nekako suviše maglovit.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...