Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

5 hours ago, slepa živana said:

:lol:

ima na vidikovcu neki deo gde se ulice zovu, breze, kesteni, kedrovi, jasenovi... ima i cerski venac koji se sigurno ne odnosi na planinu nego na drvo.

 

Tetka imala stan u Lipovoj/ulici lipa. Dobri su stanovi, dobar raspored. I ovo što reče neko, celo naselje pešačka zona, skroz kul.

Link to comment
2 hours ago, namenski said:

:D 

 

Ali: i potrebna je Ulica Brestova, ako nista drugo za uspomenu i dugo secanje: od negde sredinom 80-ih, brest vise ne zivi u Srbiji.

Ni jedan jedini. :sad:

 

Duga je to i tuzna nestajuca i izumiruca prica...

 

Ако мислиш на пољски брест (а који други...сигурно не на коров звани сибирски брест), изумирање се ипак одужило све до ове деценије. Био је један примерак у дворишту Шумарског. Не знам да ли је још увек жив.

Link to comment
48 minutes ago, Vila Šindivila said:

 

Ако мислиш на пољски брест (а који други...сигурно не на коров звани сибирски брест), изумирање се ипак одужило све до ове деценије. Био је један примерак у дворишту Шумарског. Не знам да ли је још увек жив.

Nista ja ne mislim, nisam hortikulturantm; znam samo da je jos jedna vrsta nepovratno iscezla, dal' covek, dal' neki virus, dal nesto udruzenim snagama, svejedno.

 

Link to comment
19 hours ago, Jumanji said:

 


Da, da...deo milioniti i prvi ..sc!Stanovi su odlicni, mnogo zelenih povrsina, mirno, mesta za klince, nema automobila, a vala od blokova 100x bolje i humanije. Nemoj mi reci da u blokovima ima logike ili ljudi znaju gde je koji broj?
A to sto ne prepoznaju drvece, malo je do samog coveka, njegove kulture i interesovanja. Ima nas koji i znamo.

Inace da ne bude zabune, odrasla sam u blokovima.

 

Cerak vinogradi je fino naselje. Veoma mi je drago da nije popustllo pod naletima kopita zla divlje gradnje i divlje nadgradnje.  

 

E sad, problem je u tome sto stanari zalaze kolima sve do stanova, umesto da plarkiraju na onolikom parkingu, pa su setacke staze ponekad zagradjene. Takodje, glavna zamerka je sto je ulicno osvetljenje  slabo u nekim delovima naselja, pa na momente mozes da zamislis scenu da pustas Fear of the Dark i gledas ljude kako panice i beze (nisam probao, ako bih sigurno to uradio da zivim u naselju). 

 

 

  

Link to comment

У купљеним, наменским кесама. Забрањује се продаја пластичних кеса у малопродајним објектима. Гуд риданс.

Link to comment

Mene zanima kako ce piljari, tj ja sa njima -.- Dakle snabdeti se odgovarajucom, dozvoljenom ambalazom pre, ali gde ce moci da se kupi? Aha, ima jedma radnja sa kesama i raznim kutijama kod mene, bas cu da ih pitam spremaju li se.

 

 

Link to comment

U Sloveniji su uveli neke mrezaste torbe za merenje voca i povrca, svaka torba ima i plasticnu etiketu gde se lepi onaj bar kod za kasu (posle se lako odlepi).

Sa par tih torbi i cegerom stvarno mozes iz kupovine da se vratis sa nula plasticnih kesa.

 



I onda otvoris pakovanje cackalica sto si kupio i skapiras da je svaka pojedinacna cackalica zamotana u plasticni omotac :isuse: no dobro, korak po korak.

Link to comment
20 minutes ago, Jumanji said:

Mene zanima kako ce piljari, tj ja sa njima -.- Dakle snabdeti se odgovarajucom, dozvoljenom ambalazom pre, ali gde ce moci da se kupi? Aha, ima jedma radnja sa kesama i raznim kutijama kod mene, bas cu da ih pitam spremaju li se.

 

 

 

Piljari će onako kako su pre kesa tregerica- a to nije bilo baš tako davno.

Link to comment

Nešto se prisećam, svojevremeno su carovali cegeri, cegerčići, korpe i papirne kese za voće i povrće u par veličina...što nebismo ponovili gradivo?

Lično vrtim desetak torbi i cegera u krug, ali merena roba ide isključivo u pvc.

Link to comment

Pa mislim da je proizvodnja papirne kese skuplja od plasticne, a i opet imas potrosnu robu za merenje, a realno moze se i bez toga.

 

edit: dodatan plus je ono sto Lidl i Shop&Go (i verovatno jos par njih) rade - mere ti voce/povrce na samoj kasi, sto znaci da mozes da ih pakujes u sta god hoces i ne brines o etiketi.

Edited by goofs
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...