Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

A kazu nigde table o radovima, rokovima, investirorima.

Ono kad dodje vrhunac neke civilizacije, pa da zamislimo da smo mi sorta sama za sebe, civilizacija u malom [emoji854] onda zna se kako ona obicno propadne..horde, bande i primitivci je uniste. Eeeejhhh boz' pomozi!

Link to comment

Počeo sam na neki čudan, perverzan način da uživam u ovome... Gledam i pitam se koliko ljudi nemaju kičmu i dokle će ovo da ide, pa sad sa radoznalošću iščekujem sledeću boleštinu ovih varvara... 

No, prilično su nekreativni, uglavnom smišljaju neke građevinske "radove" radova radi, a ne zbog nekog dobra ili koncepta, samo ih interesuje kako da klepe neku lovu, ništa Skoplje i antika, ništa recimo Ašgabat ali u bojama SNS, ništa kosmodromi, prevoz letećim automobilima (mada je ovo sa ovom žičarom solidno ludilo, ali nije grandiozno) 

Link to comment
2 minutes ago, James Marshall said:

Počeo sam na neki čudan, perverzan način da uživam u ovome... Gledam i pitam se koliko ljudi nemaju kičmu i dokle će ovo da ide, pa sad sa radoznalošću iščekujem sledeću boleštinu ovih varvara... 

No, prilično su nekreativni, uglavnom smišljaju neke građevinske "radove" radova radi, a ne zbog nekog dobra ili koncepta, samo ih interesuje kako da klepe neku lovu, ništa Skoplje i antika, ništa recimo Ašgabat ali u bojama SNS, ništa kosmodromi, prevoz letećim automobilima (mada je ovo sa ovom žičarom solidno ludilo, ali nije grandiozno) 

Ono kod pokojne žel stanice nije dovoljno grandiozno

Link to comment
1 minute ago, ragasto said:

@James Marshall

Ah, ako ti treba grandiozno, sačekaj da se sete metroa. 

 

Pa sjetili su se, ali samo na nivou ideje, o tome i pričam, ovi ne prave ništa ni korisno ni veliko, jer ne umiju (a i valja ozbiljno raditi), samo izmišljaju radove da bi isisavali pare

Link to comment
10 minutes ago, ragasto said:

Moram da priznam da bih voleo da vidim kako bi prokopali tunel ispod Save. Pomeri malo levo, ajd metar gore šta fali, teraj tako...

Pa imaš onaj primjer podzemnog kod Sajma, što ide gore dole jer kad su krenuli da kopaju skapirali da je tu glavni kolektor za Senjak. Zato je zimi onako pun vode i miriši fino

Edited by James Marshall
Link to comment
1 hour ago, James Marshall said:

Počeo sam na neki čudan, perverzan način da uživam u ovome...

(....)

 

 

41 minutes ago, ragasto said:

(....)

Izgleda da i mene polako hvata to tvoje uživanje u haosu.

 

 

I ja tako ponekad na to gledam

Lažem sebe da im  ništa ne dam

nisam prdnuo a širi se smrad

Jebote, ovi će nam uništiti grad.

 

I lažem sebe  da eto, zbog bolesti, imam opravdanje

Ne, ne, nije to dovoljno, dešava nam se veliko sranje.

Zar ćemo dopustiti da nas jebu ružni i glupi?

Ne, ne smemo. Svako od nas u akciju nek stupi.

Link to comment

Kako je rečeno u tom preduzeću, rekonstrukcija će se odvijati u dve faze.

U prvoj fazi rekonstrukcije vršiće se zamena gazišta stepenica i ograda, dok bi se u drugoj fazi obavila rekonstrukcija okolnog dela stepeništa.

Projekat rekonstrukcije izradio je Zavod za zaštitu spomenika kulture Beograda i vrednost prve faze rekonstrukcije iznosi 14,45 miliona dinara.

Izvođenje redova se finansira iz budžeta grada, a ostale troškove snosi "Beogradska tvrđava". Rok za završetak radova je 120 dana.

Velike stepenice su izgrađene u duhu romanike 1928. godine prema projektu Aleksandra Krstića.

Podsetimo, prošle godine je rekonstruisano Malo stepenište koje povezuje kompleks Tvrđave sa Pariskom ulicom, a za ovu godinu je najavljena i dugo očekivana rekonstrukcija spomenika Pobednik.

 

 

znaci oko  120.000 evra za rekonstrukciju stepenica... i 120 dana... sredina jula...

 

Edited by Milosh76
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...