Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Hvala! Upravo sam to dobila kao odgovor, ali su mi u medjuvremenu Belgijanci rekli da mora apostil. Tako da saljem diplomu u Norvesku, videcemo jos koliko ce to sve da me kosta... <_<

Link to comment

Baš su bambusi ti Belgijanci. Zadrti strašno. A mogu da se opkladim da postoji konvencija izmedju Norveške i Belgije o ukidanju obavezne legalizacije, tako da apostille ne bi ni trebao. Ali, koliko bi čovek morao da izgubi vremena u tom nadgornjavanju...............

Link to comment

ako neko treba da plati malu komunalnu kaznu, a nece iz inata i principa iako ga ceka zatvor od nekoliko dana, da li je moguce platiti kaznu za tu osobu bez njenog odobrenja?

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
ako neko treba da plati malu komunalnu kaznu, a nece iz inata i principa iako ga ceka zatvor od nekoliko dana, da li je moguce platiti kaznu za tu osobu bez njenog odobrenja?
A , znam za koga pitaš. Mrnjau.
Link to comment

Mogla bi se izvesti kombinacija sa laznim potpisom na podnesku kojim se dostavlja dokaz o placenoj kazni. Platis uplatnicom, nazvrljas nesto umjesto potpisa tog nekoga na podnesku pa nesto ne vjerujem da ce lik podizati krivicnu prijavu zbog falsifikovanja. Moguce jeste, ali zakonito bas i nije.

Link to comment

Huh, ako ima neka dobra pravnicka dusa, a da se razume u srpski Labour Law, trebao bi mi odgovor na sledece pitanje. Osoba je zaposlena u firmi koja je deo holdinga. Firma hoce da je protiv njene volje prebaci u drugu firmu koja posluje u sklopu holdinga. Osoba bi radije i da bude otpustena nego to. Da li moze da kaze da nece i da tako natera svoju sadasnju firmu ili da ostane u firmi (SF) ili da je otpusti ako vec zeli da je se resi? Ko zeli i zna da odgovori najlepse molim da odgovori brzo.Edit> holding se apsolutno ne pominje u ugovoru o radu te osobe.E2> aktuelno zaposlenje je na neodredjeno vreme

Edited by MancMellow
Link to comment

Pitao sad ženu, nije sigurna, ali misli da će biti otpuštena, ali, bez otpremnine, jer je odbila aneks ugovora :(Doduše, posle može da tuži, i verovatno dobije spor, ali to je na dugačkom štapu.

Link to comment

da bi je firma prebacila na drugu poziciju, u ovom slucaju drugi posao, mora da se potpise aneks ugovora o radu. ako odbije da potpise dobija otkaz bez otpremnine

Edited by Arbeitmann
Link to comment
da bi je firma prebacila na drugu poziciju, u ovom slucaju drugi posao, mora da se potpise aneks ugovora o radu. ako odbije da potpise dobija otkaz bez otpremnine
cak i ako nije na ispomoc ili tako nesto, nego se fakticki radi o pocetku zaposlenja u, zapravo, potpuno drugoj firmi? A, Radisa, ako ti nije problem da pitas suprugu kad se ode kod advokata po kom osnovu kazes da hoces da tuzis poslodavca?
Link to comment

Po tome što te je ucenio da moraš da potpišeš anaks inače otkaz. To baš nije zakonito.Uzmi to sve sa zrnom rezerve, jer mi se gospođa trenutno bavi sasvim drugom granom prava, ali se ovoga seća malo kroz maglu. Čak mislim da smo svojevremeno baš o ovako nekom slučaju pričali na sa jednom sudijnicom višeg suda, koja nam je obšanjavala da u 99% slučajeva donosi presudu u korist otpuštenog.

Link to comment

Firma je sada, pre upućivanja na drugi posao, ako sam te dobro razumeo o čemu se radi, dužna da joj ponudi anex ugovora o radu sa izmenjenim elementima, pa ako odbije, sledi otkaz, čl 171, 172, 179. st. 1. tač. 8. Zakona o radu- U pravu je Radišina žena

Link to comment
Po tome što te je ucenio da moraš da potpišeš anaks inače otkaz. To baš nije zakonito.Uzmi to sve sa zrnom rezerve, jer mi se gospođa trenutno bavi sasvim drugom granom prava, ali se ovoga seća malo kroz maglu. Čak mislim da smo svojevremeno baš o ovako nekom slučaju pričali na sa jednom sudijnicom višeg suda, koja nam je obšanjavala da u 99% slučajeva donosi presudu u korist otpuštenog.
ok, hvala ti/vam puno, ako se seti(te) jos necega molim te mi napisi. Samo ovo jos, posto je inace sve to prevrsilo svaku meru (nisam ja licno u pitanju odmah da kazem) kada im osoba kaze "tuzicu vas", onda kaze i "po osnovu ucene", jel to termin ili ima neki, kako da kazem, strucan? I hvala jos jednom!
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...