Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Nakon skoro 2 meseca dobih bedni odgovor za maloumne da nema mogucnosti da mi se poveca koeficijent za platu jer je masa plata unapred odredhena i tacno isplanirana do kraja godine.

 

Za to vreme: 1 radnica otisla u penziju prevremeno, 1 redovno, pre mesec dana nam zaposle i placaju iz istog tog budzeta, naravno neisplanirano, dvoje iz sns.

Govna

Da, i koleginici iz druge ustanove kulture,isti budzet, koja polozila/stekla zvanje/novi koeficijent odmah povecali, al ona i muz se ne zameraju, i dudlaju serifu.

Lepo me savetovala da je najbolje da ako znam tamo nekog..

Pre bih spavala ispod mosta nego zamoljavala nedimovica il nacelnika koji stekao™ diplomu s 46 god.

Najgori su ti sto se sve eto znaju al ne zameraju i malo podudlaju za mrvice

Edited by InvisibleLight
  • +1 3
Link to comment
5 hours ago, InvisibleLight said:

Nakon skoro 2 meseca dobih bedni odgovor za maloumne da nema mogucnosti da mi se poveca koeficijent za platu jer je masa plata unapred odredhena i tacno isplanirana do kraja godine.

 

Za to vreme: 1 radnica otisla u penziju prevremeno, 1 redovno, pre mesec dana nam zaposle i placaju iz istog tog budzeta, naravno neisplanirano, dvoje iz sns.

Govna

Da, i koleginici iz druge ustanove kulture,isti budzet, koja polozila/stekla zvanje/novi koeficijent odmah povecali, al ona i muz se ne zameraju, i dudlaju serifu.

Lepo me savetovala da je najbolje da ako znam tamo nekog..

Pre bih spavala ispod mosta nego zamoljavala nedimovica il nacelnika koji stekao™ diplomu s 46 god.

Najgori su ti sto se sve eto znaju al ne zameraju i malo podudlaju za mrvice

Ah, kako mi je ovo poznato.

 

Pokušala si sve što si mogla i moj ti je savet da batališ i da ne kidaš sebi živce. Ništa nije vredno zdravlja.

 

Proći će i njihovo, a ti bar možeš da budeš ponosna na sebe što se nećeš da ustukneš pred govnarima :)

Link to comment
6 hours ago, Ptica trkacica said:

Ah, kako mi je ovo poznato.

 

Pokušala si sve što si mogla i moj ti je savet da batališ i da ne kidaš sebi živce. Ništa nije vredno zdravlja.

 

Proći će i njihovo, a ti bar možeš da budeš ponosna na sebe što se nećeš da ustukneš pred govnarima :)

Fala:), no vise cu kidati zivce i zdravlje ako odustanem, ionako se kidam svaki dan na poslu sta sve gledam

 

Danas imam zakazano kod advokata u 10h, rece mi  da im je odgovor besmislen, pa krecem tako..

Edited by InvisibleLight
  • +1 1
Link to comment
9 hours ago, Ptica trkacica said:

Ah, kako mi je ovo poznato.

 

Pokušala si sve što si mogla i moj ti je savet da batališ i da ne kidaš sebi živce. Ništa nije vredno zdravlja.

 

Proći će i njihovo, a ti bar možeš da budeš ponosna na sebe što se nećeš da ustukneš pred govnarima :)

u teoriji si u pravu, ali može čovek prilično da poludi ako samo ćuti i gleda tu bagru.

@InvisibleLightnaoružaj se strpljenjem. jesi možda pitala advokata da li inspekcija rada tu može nešto pomogne?

 

Link to comment
14 minutes ago, slepa živana said:

u teoriji si u pravu, ali može čovek prilično da poludi ako samo ćuti i gleda tu bagru.

@InvisibleLightnaoružaj se strpljenjem. jesi možda pitala advokata da li inspekcija rada tu može nešto pomogne?

 

Pa evo sad idem kod advokata, sa svom dokumentacijom

 

Pomenut slycaj sto su pre mesecipo zaposlili nekog sns  istoricara, koji sad na posao dolazi retko do nikad. saznam sluuuucajno da mu u ugovou pise "zbog povecanog obima posla, zaposljava se kao ispomoc..i moje ime, meni a koja sam pride i iz druge struke, dok istoricara ima pun k.

Odem kod tog sns sefa sto ga zaposlio i kazem"vidi, bude li ovom novom u ugovoru pisalo da radi kao moja ispomoc,ja sam zivi svedok da nije tako i idem na sud"

I oni promene ugovor.

Zajeb, impulsivno, u besu

Mogla sam imati materijal da ih tim ujebem 1/1.

Ja spremno cekam i otkaz i bilo sta, platu kakvu imam mogu zaraditi bilo gde

Imam 2 publikacije,monografije s recenzijama 2 doktora nauka,za koje nikad necu dobiti novce za stampu, gomilam nerealizovane projekte. Cemu sve?

 

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, InvisibleLight said:

Pa evo sad idem kod advokata, sa svom dokumentacijom

 

Pomenut slycaj sto su pre mesecipo zaposlili nekog sns  istoricara, koji sad na posao dolazi retko do nikad. saznam sluuuucajno da mu u ugovou pise "zbog povecanog obima posla, zaposljava se kao ispomoc..i moje ime, meni a koja sam pride i iz druge struke, dok istoricara ima pun k.

Odem kod tog sns sefa sto ga zaposlio i kazem"vidi, bude li ovom novom u ugovoru pisalo da radi kao moja ispomoc,ja sam zivi svedok da nije tako i idem na sud"

I oni promene ugovor.

Zajeb, impulsivno, u besu

Mogla sam imati materijal da ih tim ujebem 1/1.

Ja spremno cekam i otkaz i bilo sta, platu kakvu imam mogu zaraditi bilo gde

Imam 2 publikacije,monografije s recenzijama 2 doktora nauka,za koje nikad necu dobiti novce za stampu, gomilam nerealizovane projekte. Cemu sve?

 

dobro, zajebala si se, ali to je koliko shvatam sasvim druga vrsta svinjarije, drugi padež. ti tražiš da ti povećaju platu koja ti pripada po zakonu i sad fokus na to.

probaj da budeš objektivna, pa proceni šta bi teže podnela da ćutiš i trpiš ili godine po sudovima i ovo što kaže ptica trkačica. ako treba da poludiš nek to bude što kasnije :D

sigurno će ti advokat reći nešto korisno pa da odučiš u koju bitku da kreneš

  • Haha 1
Link to comment
2 hours ago, slepa živana said:

dobro, zajebala si se, ali to je koliko shvatam sasvim druga vrsta svinjarije, drugi padež. ti tražiš da ti povećaju platu koja ti pripada po zakonu i sad fokus na to.

probaj da budeš objektivna, pa proceni šta bi teže podnela da ćutiš i trpiš ili godine po sudovima i ovo što kaže ptica trkačica. ako treba da poludiš nek to bude što kasnije :D

sigurno će ti advokat reći nešto korisno pa da odučiš u koju bitku da kreneš

Salje advokatica danas opomenu pred tuzbu

 

Pre bih da flipnem boreci se nego kidajuci se sto nista ne preduzimam

Btw odrace me ova, 9000 opomena,  skuplje ce me izaci advokat od izvojevanog povecanja plate, al ko ga jebe, nek sam i u minusu samo da im ne cutim, odlicno se osecam ovako, kao zivo bice

  • +1 2
Link to comment

Advokatu za sastav opomene pripada 50% od iznosa za sastav tuzbe, pa ako bi tuzba bila npr. za isplatu do 750.000,00 dinara, za opomenu prema advokatskoj tarifi je 4.500,00 soma

  • Hvala 1
Link to comment
20 minutes ago, ultra plasticni said:

Advokatu za sastav opomene pripada 50% od iznosa za sastav tuzbe, pa ako bi tuzba bila npr. za isplatu do 750.000,00 dinara, za opomenu prema advokatskoj tarifi je 4.500,00 soma

A jbg..meni duguju jbn 5500 din povecanja, pocevsi od junske plate, skupa do sad cca 20000, al ko ga jebe, nisam se do juce ni raspitivala kolko je povecanje s novim koeficijentom, bitno mi samo da me ne prave ludom kako nema para a ovamo zaposle dva nova radnika naprednjaka.

 

Hvala za ovo, da me jos ona ne zezne iako imamo zajednickog dobrog druga, obraticu paznju.

 

Sad sam nasla tarifarnik ne netu, pise podnesak 9000, nema odvojeno tuzba i opomena

Edited by InvisibleLight
Link to comment
45 minutes ago, InvisibleLight said:

Salje advokatica danas opomenu pred tuzbu

 

Pre bih da flipnem boreci se nego kidajuci se sto nista ne preduzimam

Btw odrace me ova, 9000 opomena,  skuplje ce me izaci advokat od izvojevanog povecanja plate, al ko ga jebe, nek sam i u minusu samo da im ne cutim, odlicno se osecam ovako, kao zivo bice

ok onda. odluka je pala :D

sve će to na kraju oni da plate kad dobiješ spor, a možda se uzmu upamet posle opomene.

nailazila sam na neki šokantni podatak o tome koliko para ide godišnje iz budžeta na radne sporove, razne državne firme jebu radnike u zdrav mozak, ovi ih redovno dobijaju na sudu... i tako, pare se okreću

  • Wub 1
Link to comment
27 minutes ago, InvisibleLight said:

A jbg..meni duguju jbn 5500 din povecanja, pocevsi od junske plate, skupa do sad cca 20000, al ko ga jebe, nisam se do juce ni raspitivala kolko je povecanje s novim koeficijentom, bitno mi samo da me ne prave ludom kako nema para a ovamo zaposle dva nova radnika naprednjaka.

 

Hvala za ovo, da me jos ona ne zezne iako imamo zajednickog dobrog druga, obraticu paznju.

 

Sad sam nasla tarifarnik ne netu, pise podnesak 9000, nema odvojeno tuzba i opomena

 

Tarifni broj 80 stav 1 AT

  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, ultra plasticni said:

 

Tarifni broj 80 stav 1 AT

Cek jel to obaveza? ako ova trazi 9000 za opomenu ko sto rece mogu se pozvati na to..za sad nisam nista platila,samo potpisala punomoc

Msm ako me zezne mogu i nju da tuzim?:rolf:

  • Haha 1
Link to comment
49 minutes ago, ultra plasticni said:

Advokatu za sastav opomene pripada 50% od iznosa za sastav tuzbe, pa ako bi tuzba bila npr. za isplatu do 750.000,00 dinara, za opomenu prema advokatskoj tarifi je 4.500,00 soma

Kako ide tarifa u radnim sporovima, po vrijednosti ili je fiksna?

Pitam zato sto je kod nas radnja u radnom sporu ograničena na 200 maraka.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...