Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

2 hours ago, Uskebasi said:

To je verovatno stari sudski predmet koji je prosle godine ustupljen izvrsitelju. Tako da je verovatno resenje doneto pre zastarelosti

 

3 hours ago, Hamlet Strašni said:

Јел стигла опомена пред тужбу или је стигло нешто од извршитеља?

 

Ако је стигла опомена, битно је да ли ови имају решење о извршењу и од када је. Могуће је да је решење донето у року и дага тек сада пуштају на наплату - рок за застару ту је 10 година...

 

Ako sam dobro razumeo, bas to je slucaj. Predmet uvaljen izvrsitelju. Citava stvar je besmislena jer ona nikada nije primila nikakvu kaznu za to parkiranje niti je bila na bilo koji nacin obavestena da se protiv nje vodi bilo kakav postupak. Uredno odjavljena sa adrese na koju su ovi slali postu i to godinama pre nego sto je prekrsaj nacinjen.

Link to comment

Imam sad i ja jedno pitanje vezano za inoplacanja - ako hocu da uplatim osnivacki kapital u inostranstvu, da li je potrebno placati nesto za porez ovde u Srbiji? Transfer mora da ide sa mog licnog deviznog racuna, jednom u zivotu sam time placao nesto u inostranstvu i bankarka mi rekla da pisem famoznu "pomoc clanu porodice".

Link to comment

Zna li neko kako funkcioniše prijava prebivališta na adresi na kojoj je stan oca (sin se prijavljuje) a otac je u međuvremenu umro i ostavinska još uvek nije završena? 

Link to comment
47 minutes ago, goofs said:

Imam sad i ja jedno pitanje vezano za inoplacanja - ako hocu da uplatim osnivacki kapital u inostranstvu, da li je potrebno placati nesto za porez ovde u Srbiji? Transfer mora da ide sa mog licnog deviznog racuna, jednom u zivotu sam time placao nesto u inostranstvu i bankarka mi rekla da pisem famoznu "pomoc clanu porodice".

 

Koliko ja znam, ne. To se u smislu Zakona o deviznom poslovanju smatra kapitalnim poslom, i oni su u principu slobodni što se plaćanja napolje tiče, s tim što ćeš našoj banci morati da daš dokaz da je u pitanju uplata osnivačkog kapitala u pravnom licu - npr. izvod iz privrednog registra u inostranstvu, osnivački akt tog društva iz koga se vidi tvoja obaveza da uplatiš kapital, broj računa društva na koji se kapital uplaćuje, itd. (ovo najviše zavisi od banke iz koje ćeš plaćati, moraš sa njima to da iskomuniciraš).

 

Što se poreza tiče, to ćeš uglavnom da regulišeš sve u zemlji gde ti je društvo osnovano, osim poreza na dividende koje ćeš ostvarivati kao član društva, koji ćeš morati da prijavljuješ u Srbiji, ali ćeš ga plaćati Srbiji samo ako sa državom gde je društvo nemamo ugovor o izbegavanju dvostrukog oporezivanja, i ako tamo platiš porez na dividendu manji od 15%. 

  • +1 1
Link to comment

Super, zahvaljujem! Mislio sam da cimam banku, ali se bojim njihove nekompetentnosti, pa rekoh da se raspitam pre toga.

 

Znam to za dividende, taj deo sam vec istrazio i razradio kalkulacije.

Link to comment
5 hours ago, copkillah said:

Zna li neko kako funkcioniše prijava prebivališta na adresi na kojoj je stan oca (sin se prijavljuje) a otac je u međuvremenu umro i ostavinska još uvek nije završena? 

Ne znam kako je legalno, ali zar nije uobicajeno samo otici sa ugovorom o vlasnistvu, popunjenom prijavom prebivalista i placenom taksom?

Link to comment
5 minutes ago, jms_uk said:

Ne znam kako je legalno, ali zar nije uobicajeno samo otici sa ugovorom o vlasnistvu, popunjenom prijavom prebivalista i placenom taksom?

 

Pa onaj na koga se vodi vlasništvo je umro, a mora da bude prisutan jer i on potpisuje. A u ovom slučaju ostavinska još uvek nije završena, pa je to komplikacija jer bi i to rešenje išlo umesto tog ugovora o vlasništvu. 

Link to comment
 
Pa onaj na koga se vodi vlasništvo je umro, a mora da bude prisutan jer i on potpisuje. A u ovom slučaju ostavinska još uvek nije završena, pa je to komplikacija jer bi i to rešenje išlo umesto tog ugovora o vlasništvu. 

My bad - ne secam da se je vlasnik nesto morao da potpisuje.


Sent from my iTelephone using Tapatalk
  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, jms_uk said:


My bad - ne secam da se je vlasnik nesto morao da potpisuje.


Sent from my iTelephone using Tapatalk

 

Mislim ja lično sam sa vlasnicom stana u kome sam išao u policiju, gde je ona nosila njen ugovor. A ovo gore je specifičnija situacija...

Link to comment
6 hours ago, copkillah said:

Zna li neko kako funkcioniše prijava prebivališta na adresi na kojoj je stan oca (sin se prijavljuje) a otac je u međuvremenu umro i ostavinska još uvek nije završena? 

Ponesi dokaz o vlasnistvu i izvod iz maticne knjige umrlih. Ne bi smelo da bude problema

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...