Jump to content
IGNORED

Dorucak


msmodesty

Recommended Posts

pa ni ja nemam problem da ispecem savrseno jaje na oko sa malo masnoce..pokopljeno i ne diram mozda pred kraj malo provrtim tiganj okolo da se malo razlije masnoca po belancetu i gotovo...mislim da je kljuc u poklopcu i nediranju...

  • +1 1
Link to comment
On 11.1.2021. at 8:00, ivy said:

ja sam shvatila da je meni zumance najomiljenije hrana ikada...trebala bih probati nojevo jaje sa onolikim zumancetom garant je dooobrooo :tongue:

Ima ljudi koji više vole belanca od žumanca. Čudan je ovo svet.

  • +1 1
Link to comment
48 minutes ago, Frank Pembleton said:

To ono rkneš jaje pa sipaš vodu?

.... Shiit has hit the fan!
 

Rknes jaja na istopljenu mast il sta vec koristis, posolis i sipas bukvalno kafenu kashicicu vode. Poklopis, sacekas par minuta i to je to. Mozes da proviris, da vidis kako napreduje a s vremenom vec znas kad je otprilike gotovo. A masti stavis normalno. Nije fazon da ne bude masno nego da se bez veceg truda isprzi tako da belance bude fino przeno a zumance rovito.

  • +1 3
Link to comment
Just now, dùda said:

A što će ti tu voda leba ti ?

Tako mi rekli, ja probao i radi. Nisam se pitao sta ce mi. Valjda para ima neku ulogu kad zacepis, mozda jaje bude ravnomernije przeno? Ne znam. Al radi.

Link to comment

Ja kad sam przio bez poklopca, zalivao sam belance, drndao tiganj i opet bi mi se svako nekoliko desilo da nije kako treba. A otkad radim ovako, uvek idealno a bez truda. A evo sad sam cuo da moze i bez vode.  

Link to comment

Probaj bez vode, u jajima je ima sasvim dovoljno. 

 

Bitno je da je poklopac pasent, da para ne izlazi. 

 

I da, probaj da zagreješ poklopac pre stavljanja jaja. Tako se belance pre ispeče odozgo, pa žumance ostane netaknuto. 

 

Radim i ovako, uvek na puteru, ali volim i starinski, na masti, otklopljeno, da prelivam, pa da belance malo uhvati odozdo i na ivici

  • +1 1
Link to comment

koji lokalpatriotizam. 

 

slabo na oči radim. tj nikako. 

ako je sa slaninom onda na masnoći od slanine. ako ne onda na puteru.

ulupam 3-4 jajeta, pinch of salt, dash of milk, med heat. 

guram spačulom ka sredini. dobiješ silki smud omlet. 

poširana su smor za pravljenje i izedanje. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...