Jump to content
IGNORED

Dorucak


msmodesty

Recommended Posts

On 6.6.2020. at 13:35, čekmeže said:

Imam tri doručka koja vrtim

-pašteta, hleb i sir plus sezonsko povrće

-šunka hleb i sir plus sezonsko povrće

-pekmez margarin i hleb

 

eventualno ako se ide u neki arbajt može burek

 

 

Mmmmm pašteta :wub: pašteta mi je uvek radost mada retko doručkujem u poslednje vreme.

Mada juče nisam mogao odoleti lisičarkama na pijageru

Link to comment

Smatram da je u našem podneblju bolje jesti pekmez od šljiva nego avokado.

Na više mesta sam pričitao da naš organizam (tj.ljudi na našem podneblju) nema enzima koji bi razgrađivali hranljive materije iz npr. avokada, i da on samo prođe neiskorišćen kroz probavni trakt.

Ne znam koliko je to tačno, ali mi zvuči logično.

Link to comment
2 hours ago, Niveamen said:

Ne radi se o tome ko ce kad umreti i sa kojom bolescu,vec koliko ces kvalitetno da zivis dok ne umres.Ljudi svasta jedu,unose zasicene masne kiseline koje se zadrzavaju u telu dugo.A sve to utice kako na unutrasnji tako i na spoljasnji izgled.Margarin je ubica br.1,a nakon njega idu sve te pastete,kremici,i ostali shit food koji se reklamira i prodaje bas zato sto je shit.Koristite zdrave masti i proteine iz jaja,ribe,nemasnog sira.Manite se margarina ,pekmeza i ostalog djubriva koje truje vas unutrasnji sistem(a i spoljasnji).

delujes kao neko ko je poledao jedan dokumentarac o stetnosti namirnica koje jedemo na youtube-u i doziveo naprasno prosvetljenje. "da vi znate koliko je to stetno, ne biste vi...".

newsflash, svi su potpuno svesni i jedu sta hoce na osnovu sopstvene slobodne volje. mani se patroniziranja.

Link to comment

Gresis,govorim kao neko ko se isto hranio pasteticama,virslama,jeo 2 kriske hleba,za dorucak pekmez i mleko itd..a onda pre 2 god krenuo sa promenom ishrane,izbacivsi nepotrebne secere,grickalice i mogu ti reci da mi se telo preporodilo.Ne samo da izgledam bolje fizicki,vec se i osecam nikad zdraviji za ove 2 god.Sad mi je puno jasnije i zasto ljudi u temi vocap pisu kako se osecaju lose,kako vreme utice na njih,glavobolje itd..a ne polaze prvo od toga sta sve trpaju u svoj organizam..

Link to comment
1 minute ago, Indy said:

 

Nije, i ne.

 

Jel može neko objašnjenje, makar i šturo. Ovako u dve reči je baš bzvz. A interesuje me...

Link to comment
15 minutes ago, Filozof manijak said:

 

Jel može neko objašnjenje, makar i šturo. Ovako u dve reči je baš bzvz. A interesuje me...

 

Ne može :D - radim 3 druge stvari. Ali, može linak, evo ima na srpskom na Djokovićevom sajtu: https://novakdjokovicfoundation.org/sr/zasto-je-avokado-super-hrana/

 

PS. Inače plus za pekmez od šljiva, posebno ako je iz domaće radinosti i napravljen kako bob zapoveda...

Link to comment

ako smo nenaviknuti na avokado, sistemski/genetski, da li smo stigli da se naviknemo na paradajz i krompir, npr, ili treba josh da vezbamo, pa potomci tek da se bahate hihi.gif

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

Link to comment
1 minute ago, gospa buba said:

ako smo nenaviknuti na avokado, sistemski/genetski, da li smo stigli da se naviknemo na paradajz i krompir, npr, ili treba josh da vezbamo, pa potomci tek da se bahate hihi.gif

 

 

 

 

 

 

buba objasnila™

Link to comment
19 minutes ago, gospa buba said:

ako smo nenaviknuti na avokado, sistemski/genetski, da li smo stigli da se naviknemo na paradajz i krompir, npr, ili treba josh da vezbamo, pa potomci tek da se bahate hihi.gif

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

 

To i mene interesuje. Slušao sam pojedine nutricioniste koji su vodili raspravu na ovu temu i jako mi je zanimljiva.

 

Koliko vremena treba da se naš organizam privikne na nove namirnice u smislu iskorišćenja hranljivih materija iz istih.

(Krompir i paradajz se vekovima/decenijama gaje kod nas, tj.na našim njivama i zemljištu, dok se avokado i južno voće uvoze iz drugih podneblja)

 

Sorry, @Indy, ali nekako mi Jelena Doković nikako ne spada u autoritete u ovoj oblasti :D

Link to comment
40 minutes ago, Filozof manijak said:

 

 

 

Sorry, @Indy, ali nekako mi Jelena Doković nikako ne spada u autoritete u ovoj oblasti :D

 

Prvo na srpskom sto mi izaslo (a i nije Jelena autor - a i da jeste, taman je na nivou "neko na forumu mi je nesto rekao", a na forumu smo. Necemo da se gadjamo naucnim publikacijama, nadam se.)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...