Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

Nekako mi u Lidlu sve jajarski.

Dominira znatno veći broj velikih i dubokih kolica naspram manjih i plićih, pa da te kao blam što sa skoro praznim kolicima dolaziš do kase. Male ručne korpe ne praktikuju.

Cena iznad proizvoda, a ispod je jeftiniji proizvod sa svojom nižom cenom, ajd' to je već stvar navike. 

Pileći batak i karabatak okrenu tako da je kožica sa gornje strane pa obmotano providnom folijom, a kad se otpakuje sa druge strane komadići pilećih rebara i deo iznutrica kao šatro takva obrada u klanici, kad se to odstrani, dobiješ 15-20% manje nego u drugim mesarama.

Ubacuješ 5 dinara da bi došao do kolica, a kad hoćeš da ih vratiš stvori ti se neki baja (nejasno da li tu zaposlen ili ne) da ih kao on "uparkira" umesto to tebe i naravno da zadrži kovanicu.

Naplata kesa bez obaveštenja o ceni, OK i na to se čovek da naviknuti.

... ima još detalja kojih se nisam setio

Link to comment

Ja nisam mogao nikako da se naviknem. Jbga ceo život gledaš cenu ispod proizvoda...

 

Edit. Da, gurao sam ogromna kolica sa 15 proizvoda. Nisam ni video manja. 

A odrekao sam se 5 din da ne bi neka gospodja i ja šetali još 5m.

Edited by Timmy
Link to comment

Što bi koga bio blam što vozi mala kolica?

 

Fakat, premalo je malih kolica. Video sam da ljudi kupuju robu bez kolica (korpi nema), nose u svom cegeru do kase.

 

Nije neko vreme bilo ovih malih kesa od dva dinara, koje su btw odlične za kućne potrebe.

 

Još jedna dobra stvar u lidlu je brzina na kasi (osim ako neki bahati glupson ispred ne krene sa sortiranjem i pakovanjem odmah posle kasira, umesto da ubaci u kolica i prepakuje do mile volje malo dalje).

Jedan od razloga zašto ne idem u Tempo koji mi je pored Lidla, je što u Tempu potrošim silno vreme čekajući na kasi. U Lidlu proletim, čak i kad je gužva.

Link to comment
18 minutes ago, J-♣ said:

Nekako mi u Lidlu sve jajarski.

Dominira znatno veći broj velikih i dubokih kolica naspram manjih i plićih, pa da te kao blam što sa skoro praznim kolicima dolaziš do kase. Male ručne korpe ne praktikuju.

Cena iznad proizvoda, a ispod je jeftiniji proizvod sa svojom nižom cenom, ajd' to je već stvar navike. 

Pileći batak i karabatak okrenu tako da je kožica sa gornje strane pa obmotano providnom folijom, a kad se otpakuje sa druge strane komadići pilećih rebara i deo iznutrica kao šatro takva obrada u klanici, kad se to odstrani, dobiješ 15-20% manje nego u drugim mesarama.

Ubacuješ 5 dinara da bi došao do kolica, a kad hoćeš da ih vratiš stvori ti se neki baja (nejasno da li tu zaposlen ili ne) da ih kao on "uparkira" umesto to tebe i naravno da zadrži kovanicu.

Naplata kesa bez obaveštenja o ceni, OK i na to se čovek da naviknuti.

... ima još detalja kojih se nisam setio

Jbga, sad ti daješ nepoznatom čoveku kolica u koja si stavio kintu 😉 

 

A ovo za jeftinije proizvode, to ti je pravilo kod svih, ono što prodavac hoće da proda tj.  najnepovoljniji odnos cena/komad se uvek stavlja u "visini očiju"  a ovi povoljniji dole...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...