Jump to content
IGNORED

Dekriminalizacija i legalizacija


Indy

Recommended Posts

А напољу је као другачије? Штите се монополи. Трава је баш народна ствар, свако ко има две кесе земље може да је произведе. Ако се то дозволи, остаће нескинутог кајмака на милијарде, а и државе неће моћи да испуне своје уговоре са приватним затворима, где су уговорили минимум 95% попуњеност.

Link to comment
Apsolutno si u pravu. To su neke borbe koje su pred nama kao društvom tek u dalekoj budućnosti, na žalost.
На срећу, јер некако нисам жељан да видим јавно-приватни ортаклук где држава снабдева приватне затворе практично бесплатном радном снагом (а ови што су још на слободи плаћају овима стан, храну и обезбеђење). Edited by расејан
Link to comment

pa hoće da kaže da će država da sklapa ugovore sa privatnicima koji će umesto nje da vode zatvore, da će tim privatnicima da garantuje 95% popunjenosti zatvora (kao kad da autoput u koncesiju), da će to što je obećala moći da ispuni samo ako bude zatvarala klince za posedovanje džointa, da će privatni zatvori da eksploatišu te zatvorene klince i da će tako da ubiru kajmak, a da će građani koji nisu utamničeni sve to da finansiraju (tu negde se gubim). samo ne znam kako to radi sa činjenicom da su zatvori prenapučeni as of yet. mislim, sav taj deficit jeftine utamničene radne snage kao generator ovog gnusnog procesa, ne znam, nisam pametna ...

Link to comment

Da, ja ne znam ništa o tome, uopšte nisam to tako razumeo. Međutim, nije mi poznato da zatvaraju zbog džointa. Štaviše, potrebna je neka količina i da to ne bude prvi put da bi se išlo u zatvor. Barem sam tako čuo od nekih ljudi koji su imali probleme te vrste. Zaista slabo znam tu tematiku, nadam se da će rasejan objasniti. Zar nisu onomad objavili amnestiju da bi rasteretili zatvore?

Link to comment

Да али у међувремену се зидају нови... кренуо бизнис. Осим регистарских таблица, прави се и неки намештај и још којешта тамо. Плаћају, како где, од $2 на сат до $0,25, исплата кад изађеш. Међутим, иако држава (дакле порез) плаћају трошкове, наиме услугу чувања, држава не види баш неку лову од тога што ови произведу, него то деле затвор и произвођач.Кад чујем за јавно-приватни ортаклук, машим се за говњиву мотку.Гуглај private prisons.

Link to comment
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Pošast Srbije: Na sintetičke droge se troši 36 puta više nego na heroin!Boris Vuković | 11. 12. 2013. - 20:02h izmena vesti 14:34h | Foto: Masanori Jošida | Komentara: 46Sintetičke droge postale su vrlo popularne u Srbiji, jer se godišnje za ovaj narkotik potroši oko 180 miliona evra. Da je ovaj tip droge u izuzetnoj ekspanziji, govori podatak da se za heroin u Srbiji potroši čak 36 puta manje novca, odnosno oko 5 miliona evra godišnje.U Srbiji se godišnje proda pola tone narkotika - U Srbiji se godišnje samo na heroin i sintetičke droge potroši oko 185 miliona evra. Oko pola tone heroina godišnje završi na ulicama, a za trgovinu sintetičkim drogama, koja je u izuzetnoj ekspanziji, izdvaja se oko 180 miliona evra godišnje - kažu za „Blic” u Međunarodnom odboru za kontrolu narkotika u Beču. Međunarodni odbor, koji se nalazi u zgradi UN, odgovorio je na pitanja „Blica” o zastupljenosti droge na ulicama u Srbiji, kao i pravoj količini koju policija ne uspe da zapleni na graničnim prelazima.- Naša procena je da oko 350 tona samo heroina godišnje prođe kroz Srbiju. Količina je tolika zbog lokacije zemlje koja se nalazi na svim putevima droge, koja iz Turske, Albanije i Avganistana dolazi u zapadnu Evropu - kažu u Međunarodnom odboru.Prema njihovim evidencijama, u Srbiji ima oko 150.000 registrovanih korisnika droge.- Od ove količine heroina koja prođe kroz Srbiju, na ulicama se proda oko pola tone godišnje. To je količina droge koja ostaje u zemlji, od koje se deo kasnije proda, jedan deo biva zaplenjen u racijama, a jedan deo se prenosi i prodaje u BiH i Crnu Goru - kažu u Odboru.Kada je reč o sintetičkim drogama, one u Srbiju stižu iz Poljske, Holandije i Ukrajine. U Srbiji se za ove droge, prema procenama, godišnje potroši oko 180 miliona evra.- Ova droga se mnogo lakše švercuje od ostalih i ima mnogo jače efekte, ali uz manju cenu, pa je lako dostupna mladima. Zbog toga je u porastu prodaja svih hemijski proizvedenih droga - dodaju u ovoj međunarodnoj instituciji.
:lolol:
Link to comment
  • 5 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...