Jump to content
IGNORED

mladje kategorije


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

1 hour ago, levi said:

 

i seniori kad se zanesu dobiju tehničku, nema razloga da izmišljaju pravila zato što su deca. tri put mu je pokazao da ne sme da prelazi

Ali to se resavalo tako sto  se igrac pomeri nazad i  sto  se lopta ponovo izvede, ovako jedno sl bacanje je resilo ucesnika polufinala  plus mesto na SP sledece godine.  To je neko novo  pravilo ako se ne varam nedavno  uvedeno u fibinim takmicenjima. Mislim sudija nije nista pogresno uradio , svirao je po pravilu,  trener je kriv sto ih nije pipremao na ovakve situacije  i sto je izabrao pogresnog igraca  da smeta  pri tom  protivnickom izvodjenju lopte.

Edited by Micko8
Link to comment
2 hours ago, Блок_64 said:

 

Pitas recimo Dejana Tomasevica kako je njegov sin u reprezentaciji 2005 godista a niko ga nikada nije video ni da igra u nijednom klubu,i dete pritom veze sa kosarkom nema.

Slican je slucaj sa recimo Gurovicevim sinom doduse on igra u megi.Sva deca ciji su roditilji zaposleni u savezu su u reprezentaciji,eto nisam otkrio toplu vodu ali koliko toliko sam ti pomogao oko struke.

Sto se klubastva  tice.Pa recimo da se ove sezone trojci igraca obecana reprezentacija ako predju u crvenu zvezdu.Oni dosli potipisali pristupnice i zavrsili u reprezentaciji.

Cak i njihova ime znam,a prelazni rok je polovinom septembra.

 

Zbog svih tih maminih i tatinih sinova deca se ne odazivaju na poziv saveza za treninge reprezentacije,a pojedina deca koja nece da predju u neki vec klub prosto prestaju da se pozivaju na treninge reprezentacije.

 

Rezultat takvog rada je nijedna medalja ove sezone u mladjim selekcijama a tek ih nece biti.

Imena treba da idu javno, ko je ciji da se zna, pa neka se crvene. Nemam ja nista protiv sinova poznatih kosarkasa ako su talentovani i  poseduju predispozicije za sport , neka ih pozivaju a ako su ekstra talentovani neka ih i forsiraju. Problem su ovi drugi, sinovi raznoraznih budza ,poznatih licnosti itd. cija deca  prosto nisu dovoljno dobra i guse   talentovanu decu.

Edited by Micko8
Link to comment
11 minutes ago, Micko8 said:

Imena treba da idu javno, ko je ciji da se zna, pa neka se crvene. Nemam ja nista protiv sinova poznatih kosarkasa ako su talentovani i  poseduju predispozicije za sport , neka ih pozivaju a ako su ekstra talentovani neka ih i forsiraju. Problem su ovi drugi, sinovi raznoraznih budza ,poznatih licnosti itd. cija deca  prosto nisu dovoljno dobra i guse   talentovanu decu.

 

Ne znace ti puno imena,posebno sto ne poznajes te da kazem budze iz saveza i ostale budze koje im sredjuju mesto.Koliko guse talentovanu decu je veliko pitanje posto zbog svih desavanja talentovana deca ne zele da dolaze na treninge reprezentacije,ili dolaze da bi zezali decu koja znaju kako su prosla.

Tomasevicev sin nema ni 1% talenta  cak se i ne pojavljuje na treninzima reprezentacije ali je redovno na spisku iste.

Gurovicev je nesto bolji ali recimo da ima minimum 50 igraca njegovog uzrasta koji su bolji od njega i perspektivniji.

Ostalima se uzimaju pare za individualne treninge (50 evra po treningu) pa se preko tih treniga ubacuju u reprezentaciju,sto otprilike znaci da neko placa mesto u istoj bez obzira zasluzuje li je ili ne.Ma cirkus zivi mozda i bolje sto ne znas sve detaje.

Edited by Блок_64
Link to comment
10 hours ago, theanswer said:

 

Nije morao sigurno, mogao je da se pravi mutav ko u milion drugih situacija ili da zaustavi  i upozori opet. Jeste po pravilu je ali gde je tu kosarka jbt. Nek odluce klinci.  


Naravno da nije morao, pre bih progutao pistaljku nego sto bih sudio ovako nesto. Sudija treba da zna smisao pravila, ovde je smisao da se ne zloupotrebljava ometanje ubacivaca jer onda igraci mogu da vide akciju i bolje brane ponovljeno ubacivanje. Tesko da je to bila namera ovog naseg klipana... Mogao je da ponovi ubacivanje ili je mogao i da pusti, odabrao je najgore, da slepo primeni pravilo i on odluci utakmicu umesto klinaca.

Link to comment
3 hours ago, Djolle said:


Naravno da nije morao, pre bih progutao pistaljku nego sto bih sudio ovako nesto. Sudija treba da zna smisao pravila, ovde je smisao da se ne zloupotrebljava ometanje ubacivaca jer onda igraci mogu da vide akciju i bolje brane ponovljeno ubacivanje. Tesko da je to bila namera ovog naseg klipana... Mogao je da ponovi ubacivanje ili je mogao i da pusti, odabrao je najgore, da slepo primeni pravilo i on odluci utakmicu umesto klinaca.

 

Ne bih se mogao vise sloziti

Link to comment

istina, mogao je da ne svira, ali je ocigledno neki duduk iskompleksirani na koje se i ne nalece tako retko.

 

medjutim, bitnije od toga je nacin na koji smo mi prosuli tekmu i upropastili dobre role Djurisica i Belica. umesto sto kukamo kako nam je sudija oduzeo u17 sp dogodine, pametnije je i korisnije da pogledamo kakvog selektora imamo, i kakve je greske pravio pre svega on, a i igraci u poslednjih 50ak sekundi kada smo imali +4 i posed.

Link to comment
16 hours ago, Блок_64 said:

 

Ne znace ti puno imena,posebno sto ne poznajes te da kazem budze iz saveza i ostale budze koje im sredjuju mesto.Koliko guse talentovanu decu je veliko pitanje posto zbog svih desavanja talentovana deca ne zele da dolaze na treninge reprezentacije,ili dolaze da bi zezali decu koja znaju kako su prosla.

Tomasevicev sin nema ni 1% talenta  cak se i ne pojavljuje na treninzima reprezentacije ali je redovno na spisku iste.

Gurovicev je nesto bolji ali recimo da ima minimum 50 igraca njegovog uzrasta koji su bolji od njega i perspektivniji.

Ostalima se uzimaju pare za individualne treninge (50 evra po treningu) pa se preko tih treniga ubacuju u reprezentaciju,sto otprilike znaci da neko placa mesto u istoj bez obzira zasluzuje li je ili ne.Ma cirkus zivi mozda i bolje sto ne znas sve detaje.

Jasno je meni kako to ide , vidi se po selekciji reprezentativaca, nema sanse da ne postoje  talentovaniji i bolji klinci  od ovih sto se recikliraju iz godine u godinu kroz  mladje reprezentativne kategorije  . Kada se spominjao gusenje, mislio sam na to da se zbog tih klinaca koji dolaze preko klubskih i rodjackih veza , ne mogu promovisati talentovana deca koja nisu u mogucnosti da se probiju  zbog njih, zato imamo iz godine u godinu, bracu Musice,Rebice,Uskokovice itd.

Link to comment
Quote

 

Potom je nastupila scena kao iz horor filmova.

 

- Tada je taj Albanac sišao sa bicikla i počeo da ih juri nožem. Momci su se toliko uplašili, razbežali i došli do hotela. Srećom, niko nije povređen. Slučaj je prijavljen policiji. Inače, tretman naše reprezentacije u Udinama je očajan, sudije su nam juče otele pobedu, promaja duva svuda u hali, ne može da se igra i da se šutira. Deca su juče plakala zbog tog poraza. Sutra bi trebalo da igraju odlučujuću utakmicu za odlazak na Evropsko prvenstvo. Strašno smo nezadovljni tretmanom - zaključio je Rakočević.

 

 

Edited by Micko8
Link to comment
6 hours ago, Micko8 said:

Jasno je meni kako to ide , vidi se po selekciji reprezentativaca, nema sanse da ne postoje  talentovaniji i bolji klinci  od ovih sto se recikliraju iz godine u godinu kroz  mladje reprezentativne kategorije  . Kada se spominjao gusenje, mislio sam na to da se zbog tih klinaca koji dolaze preko klubskih i rodjackih veza , ne mogu promovisati talentovana deca koja nisu u mogucnosti da se probiju  zbog njih, zato imamo iz godine u godinu, bracu Musice,Rebice,Uskokovice itd.

 

Bas tako.Ima vremena pisacemo ovde o tome.

Nekada je na sajtu saveza potojao i forum i od kako su roditelji i igraci poceli da pisu na ostom o deci koja ne sazluzeno odlaze forum je prosto ugasen.

Link to comment

Njegovo cedo Stefanovic nas je kostao jos jedne utakmice, cim ga je  uveo u trecoj cetvrtini, mi smo se raspali i vise se nikada nismo oporavili, da su igrali Vukcevic i Jovic moglo  je se i do medalje. Covek nije uzimao  tajm out dok su nas stizali i prestizali.  Ovako totalni krah mladjih kategorija , svake godine je bivalo sve gore i gore, ove je kulimniralo katastrofom na svim frontovima, dve selekcije su ispale u Diviziju B.

Edited by Micko8
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...