Jump to content
IGNORED

Panduracija u Srbalja


Eraserhead

Recommended Posts

Sindikat policije kaze da su prave zrtve policajci koji rade ovakve stvari, jer na njih niko ne misli a rade stresan posao frust.giffrust.giffrust.giffrust.giffrust.gif................Predsednik Sindikata srpske policije Glišo Vidović izjavio je da ovakve i slične scene nasilja koje se povremeno mogu videti na društvenim mrežama i medijima, mogu doneti veliku štetu ugledu Ministarstva, policije i pojedinaca.On u pisanoj izjavi naglašava da je upotreba fizičke snage, regulisana Zakonom o policiji. Policijski službenici, fizičku snagu, mogu upotrebiti samo kada za to postoje zakonski razlozi, da odbiju napad ili savladaju otpora lica uz nanošenje najmanje štetnih posledica, istakao je Vidović.U saopštenju se ističe da u Centru za osnovnu policijsku obuku, nekoliko godina unazad postoji praksa da se snimaju razne situacije prilikom primene ovlašćenja, i takvi video snimci služe za obuku i analizu i dodaje da se posebno analizira postupanje policajca pod stresom."Policajski posao je veoma napet i stresan, većina je zaokupljena ličnim i egzistencijalnim problemima. U policiji rade policajci-veterani iz svih ratova sa teritorije bivše Jugoslavije", istakao je Vidović.U policijskim upravama nema lekara specijalista s kim bi mogli popričati, kod koga bi se lečili, naglasio je on, dodajući da je svaki policajac sa psihičkim problemom tempirana bomba, po sebe i okolinu."Policajci koji na ovakav i sličan način pokušavaju da svoje frustracije i stres izbace iz sebe, moraju dobiti adekvatnu lekarsku pomoć i terapiju", zaključio je Vidović.frust.gif
Vidovicu, svaka cast na izjavi. Tesko da se moze sveobuhvatnije opisati problem zvani milicija u Srbiji. Samo bih dodao da su svi osim pripadnika milicije krivi sto isti ti pripadnici zbog zaokupljenosti egzistencijalnim problemima moraju da tezgare kao telohranitelji kriminalcima, reketiraju, diluju drogu a zbog silnog stresa zaboravljaju da plate racune u prodavnicama i kafanama.
Link to comment
Sindikat policije kaze da su prave zrtve policajci koji rade ovakve stvari, jer na njih niko ne misli a rade stresan posao frust.giffrust.giffrust.giffrust.giffrust.gif
"Policajci koji na ovakav i sličan način pokušavaju da svoje frustracije i stres izbace iz sebe, moraju dobiti adekvatnu lekarsku pomoć i terapiju", zaključio je Vidović.
frust.gif
Скренути му пажњу да у 1 земљи развијеног запада има људи који гледају да оду у затвор не би ли добили одговарајућу лекарску помоћ и лечење (које иначе не би имали одакле да плате).
Link to comment

Postupak izgleda ovako. Dva sata nakon hapsenja policija treba obezbjediti advokata uhapsenom. Ponekad se desi da se to ne ispostuje, najcesce jer advokat ne moze stici na vreme ali nikada se ne desi da prodje duze od 4 sata od hapsenja pa do dolaska advokata, ponekad je poprilicno nezgodno doci do policije u Rakovici ili Belom potoku u sred zime. Postoji lista advokata sa koje se pozivaju po azbucnom redu. Prilikom hapsenja, u praksi najcesce u stanici, uhapseni dobija papir sa svojim pravima i taj papir citavo vreme mora biti kod njega.Nakon toga uhapseni ima pravo na povjerljivi razgovor sa advokatom u odvojenoj prostoriji. Nakon toga slijedi saslusanje i samo ono sto je receno na saslusanju na kome je prisutan advokat se moze koristiti u krivicnom postupku. Zapisnik mora potpisati advokat, uhapseni, policajac koji vodi saslusanje i policajac koji vodi zapisnik. Ako je uhapsenom odredjeno zadrzavanje, ono moze trajati najduze 48 sati, nakon cega ide na saslusanje kod istraznog sudije ili se pusta da se brani sa slobode)Ukoliko u tom roku pritvorenik zeli jos nesto da kaze, opet se mora zvati advokat i opet se ima pravo na povjerljivi razgovor.Pritvorenik ima pravo na hranu ( postoje posebni paketi za muslimane) i na ljekara u svakom trenutku. Ne mora dati iskaz ako ne moze, ako je bolestan ili drogiran na primjer. Ne mora dati iskaz ako ne zeli.Jedini period u kome se pritvorenik nije pod nekom vrstom nadzora od strane adokata i suda su ona dva sata sa pocetka. Jedini nacin da batine prodju kao sredstvo saslusanja mimo ta dva sata su da postoji dil sa advokatom, kao nabacice mu slucajeve sa visokom troskovnicima ako zazmiri ili sa istraznim sudijom.Nemam ja neko ogromno advokatsko iskustvo, nesto jace od godinu dana, ali nikada mi se klijent nije zalio da je tucen. Postoje nepravilnosti, postoji ono, mi te moramo hapsiti sto tuces pedere, nebi mi ali jebiga naredba. Postoje i ucjene i pritisci da se prizna ono sto ovaj nije uradio. Ali sa batinama se nisam susreo za ovih godinu dana advokature u Beogradu. Ne kazem da ne postoje, samo kazem da nisu pravilo. A ne pricam napamet.edit: nema potrebe za reportima, nisam se uvredio.

Edited by nautilus
Link to comment
A argument o 1/30 zlostavljanih je koji?
Licno iskustvo. Mozes mi vjerovati ili ne...Nisam rekao da je zena koja se zalila na grubost prilikom hapsenja bila zlostavljana. Opljackala je trgovinu, imala je noz i prilikom bjekstva je policajac sjeo na nju, ako se dobro sjecam. To mi je bilo u komsiluku pa sam se malo raspitao. Nije svaka upotreba sile automatski i zlostavljanje. Ovo na snimku svakako jeste, ali ja se nisam susreo sa nicim slicnim.edit: Da, odbrane po sluzbenoj duznosti, narkomani, maloletnici, Romi, sirotinja nad kojom je lako tresti gace jer nemaju para za skupe advokate.Interventna je druga prica, ali oni nisu zaduzeni za saslusanja i isitivanja u stanici.edit2: Naravno da ima hrane. Zalili su se jedino na kvalitet ali ne na kolicine ili na to da muslimani dobijaju svinjetinu. Edited by nautilus
Link to comment

Nautilus se možda i nije uvredio, ali sad je dosta neosnovanih kvalifikacija koje se ispaljuju glupo jer svode stvari na lični nivo i prelaze u masovno trolovanje. Ako se sa njima nastavi, padaće teže stvari od brisanja.

Link to comment

ja juce napravila prekrsaj za oduzimanje dozvole, pored pandura koji me nisu snimili zato sto su tukli cigu na tramvajskim sinama. posle su ga (cigu) smrškali niz karnegijevu. tako to otprilike funkcionise ovde, na raznoraznim nivoima ...

Link to comment
ja juce napravila prekrsaj za oduzimanje dozvole, pored pandura koji me nisu snimili zato sto su tukli cigu na tramvajskim sinama. posle su ga (cigu) smrškali niz karnegijevu. tako to otprilike funkcionise ovde, na raznoraznim nivoima ...
Ako je trebalo da te "snime", znači da su bili saobraćajci. Nije moguće da su i oni počeli da biju po ulici? :unsure:
Link to comment
Ako je trebalo da te "snime", znači da su bili saobraćajci. Nije moguće da su i oni počeli da biju po ulici? :unsure:
e tacno sam znala da ce neko da primeti da su panduri nenadlezni ili za cigu ili za mene.isla sam na posao oko 11 ujutro, pravila polukruzno preko tramvajskih sina, cigu su ćuškala dva uniformisana drota, da, nisu bili nadlezni za moj mali slucaj, prakticno tesko da bi me zaustavili i da nisu bili zauzeti teskim prestupnikom. mozda su nadlezni za onog makroa prekoputa u grinetu, al za ovo moje nisu. tako da je sve u redu.
Link to comment
Ako je trebalo da te "snime", znači da su bili saobraćajci. Nije moguće da su i oni počeli da biju po ulici? :unsure:
Ne baš, svi panduri su dužni da obavljaju i posao saobraćajaca kad ovih nema (u praksi uviđaje i preočigledne prekršaje). Edited by zadnja kraljica
Link to comment

Bajato...

Snimak policijskog maltretiranja uhapšene osobe, koji se ovih dana pojavio na Jutjubu, zabeležio je događaj u jednoj policijskoj stanici 2007. godine, koji je već bio predmet interne istrage, ali će, kako je Tanjugu izjavio ministar policije Ivica Dačić, policija obaviti reviziju ovog slučaja.Na kraju snimka se vidi kako mladić preklinje policajca da prestane sa batinanjem. Dačić je rekao da se događaj, u kome policajci fizički maltretiraju mladog Roma, odigrao u policijskoj ispostavi u Vršcu i datira od 30. juna 2007. godine. Ministar naglašava da se slučaj dogodio pre njegovog dolaska na funkciju ministra, te da će protiv aktera, posle revizije postupka, biti preduzete disciplinske mere. Akteri događaja su policajci Aleksandar Adamov i Bojan Biserčić, a pretučeni mladić se zove Danijel Stojanović. Stojanović je, kako navodi Tanjug, od ranije poznat policiji zbog sitnih i teških krađa. Te godine je protiv Danijela Stojanovića podneta i krivična prijava, rekao je ministar. Policija je, dodao je Dačić, za taj događaj saznala oktobra 2008. godine i odmah je obavila istražni postupak, a izveštaj je dostavljen nadležnom tužilaštvu. U MUP-u navode da su svi akteri događaja u istražnom postupku negirali da je bilo bilo kakvog fizičkog maltretiranja, pa i sam Stojanović, koji je tada izjavio da je policija prema njemu postupala korektno
.
Link to comment

sta je ovo koj kurac? covek je ili osudjen ili nije, "poznat policiji" ne znaci nista. pu djubrad pandurska. s kojim pravom nazivaju krivim coveka koga sud nije proglasio krivim? to je gore od batina jebote.i sta kazu, svi akteri negirali su da je bilo nasilja, pa i mucenik koga je policija proglasila krivim u internom postupku koji u ovom saopstenju zamenjuje sud? a, pa onda nista. gospode Boze koliko je to korumpirano od dna do vrha...Stojanović je, kako navodi Tanjug, od ranije poznat policiji zbog sitnih i teških krađa. Te godine je protiv Danijela Stojanovića podneta i krivična prijava

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Zanimljivo je da je snimak 2009. godine korišćen u jednom rep spotu afro-amerikanaca, takođe dostupnom na YOUTUBE, ali da su domaće pravosuđe i policija zvanično reagovali tek pošto je snimak objavljen u medijima u Srbiji.
koji je spot u pitanju? :unsure:
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...