Jump to content
IGNORED

Panduracija u Srbalja


Eraserhead

Recommended Posts

Veljović:Utvrđuje se autentičnost snimka,proverava identitetBEOGRAD, 26. juna (Tanjug) - Utvrđivanje autentičnosti snimka koji je osvanuo na "jutjubu", a na kome se vidi kao policajac navodno udara u glavu, a potom i šutira mlađeg Roma, prioritet je srpske policije, rekao je danas Tanjugu direktor Milorad Veljović.On je precizirao da se utvrđuju sve okolnosti vezane za taj snimak, uključujući identifikaciju navodnog policajca i Roma.Helsinški odbor za ljudska prava zatražio je od MUP-a Srbije da utvrdi činjenično stanje vezano sa pomenuti snimak."Utvrđivanje autentičnosti, identiteta i svih drugih okolnosti u vezi sa tim snimkom je u interesu pre svega policije", kazao je Veljović.On je ukazao i da pojedinac nije merilo ponašanja svih pripadnika policije.Tek kada se utvrde svoje pojedinosti biće preduzete odgovarajuće mere, rekao je Veljović i dodao da će mere biti preduzete i u slučaju da snimak nije autentičan, jer je to u cilju zaštite pripadnika policije.

Link to comment
A snimala je, cini mi se, zena. Zenski glas kaze na pocetku - bezi..
da, žensko snima, mogu da pretpostavim kontekst - glavni junak je brucoš koga starije kolege uvode u posao i uz to se dokazuje pred koleginicom. ništa od ovog neće biti, pašće neke suspenzije dok se stvar ne zaboravi, a posle po starom.
Link to comment

Molim Boga da nisam u pravu..ali cini mi se da je rec o momku koga poznajem. Snimak je los..ali cini mi se da je rec o momku iz Vrsca..koga solidno znam i zaista imam Ok misljenje o njemu.

Link to comment

Tesko da se mlacenje pritvorenika moze nazvati pravilom. To udaranja najcesce dolazi prilikom hapsenja i na to se zale pritvorenici ali mi se niko nije pozalio da je udaren u stanici. Inspektori su uglavnom profesionalni a cesto i pomazu pritvorenicima kad vide da je ovaj neki benigni nesrecnik. Ekipa na snimku je uniformisana, nisu inspektori, pa mi se cini da su to radili na svoju ruku. Imao sam slucaj da je pritvorenik prepoznao policajca koji ga je prije 7 godina tukao. Bukvalno, tada i tada si ubio boga u meni u marici, kad si me vozio iz Valjeva. Imao sam i slucaj gdje se lik plasio sta ce mu se desiti u stanici jer su ga prije desetak godina umlatili kao vola. Ali, danas su te stvari bas rijetkost. Ogroman je pomak i danas so ovo ipak samo sve rjedji i rjedji incidenti za razliku od nekog prethodnog perioda kada je premlacivanje bilo pravilo.A da je zlo jeste.Edit: Oba pritvorenika koja su se zalila na prethodno premlacivanje su bili valjda Srbi, Romi su mozda 10% od uhapsenih i nisu neki uzorak.

Edited by nautilus
Link to comment
Zar Blic i B92 nisu uradili makar nekakvu proveru pre nego što su to roknuli na naslovne strane?
mislim da smo lagano prešli finu liniju koja Blic i b92 odvaja od ostalih medija koji prvo roknu na naslovnu pa posle pitaju za verodostojnost sadržaja. sada nije ni bitno jer je huk masovnih frustracija i predrasuda već preplavio javnost.i sve će ostati na tome, kao i obično. sve se iscrpljuje na perverznom uživljavanju publike bilo u ulogu žrtve ili nasilnika, već šta ko voli.u suštini ljude zabole, neće se sigurno iscimati da izvrše konkretan pritisak na institucije da se nasilnik kazni. sledi još koja "odgovorna" izjava ministra Ivice, i to je to.postaje jako dosadan čitav ovaj medijski ritual. unapred se znaju pozicije, reakcije... prisetio bih se na ovom mestu jednog stiha Dža ili bu:"Ja nisam rođen da,živim od vazduhapromene će doći tekposle prvih metaka"(Treća smena, 1993)
Link to comment
...Ali, danas su te stvari bas rijetkost. Ogroman je pomak i danas so ovo ipak samo sve rjedji i rjedji incidenti za razliku od nekog prethodnog perioda kada je premlacivanje bilo pravilo.
U Mitrovici je i dalje manje-vise pravilo, licno poznajem inspektora koji se bavi time (i to smo kao bas dobri, znamo se iz teretane vec dugo godina).
Link to comment
Molim Boga da nisam u pravu..ali cini mi se da je rec o momku koga poznajem. Snimak je los..ali cini mi se da je rec o momku iz Vrsca..koga solidno znam i zaista imam Ok misljenje o njemu.
veljovic je rekao da je snimak iz vrsca
Link to comment
U Mitrovici je i dalje manje-vise pravilo, licno poznajem inspektora koji se bavi time (i to smo kao bas dobri, znamo se iz teretane vec dugo godina).
sto jes, jes, gde da bije nespreman, pa da se povredi...:isuse:
Link to comment

a sme li se znati otkuda ideja da se sumnja u autentičnost snimka? ako dobro kapiram, u nekom trenutku je postalo verovatnije da neko skuplja klikove glumeći celu situaciju nego da interventno govedo mlati cigana u policijskoj stanici dok prašinarsko govedo snima?

Link to comment
a sme li se znati otkuda ideja da se sumnja u autentičnost snimka? ako dobro kapiram, u nekom trenutku je postalo verovatnije da neko skuplja klikove glumeći celu situaciju nego da interventno govedo mlati cigana u policijskoj stanici dok prašinarsko govedo snima?
ja sam izrazio sumnju, posto je ovaj ko je postovao snimak neki opskurni lik koji je navodno ultraugledan dizajner, a nema ni veb sajt, tj. prave mu ga. nije postalo ni verovatnije ni manje verovatno, nego jednostavno danas snimak vise nije dovoljan dokaz.
Link to comment
ja sam izrazio sumnju, posto je ovaj ko je postovao snimak neki opskurni lik koji je navodno ultraugledan dizajner, a nema ni veb sajt, tj. prave mu ga. nije postalo ni verovatnije ni manje verovatno, nego jednostavno danas snimak vise nije dovoljan dokaz.
ma daj, odmah je bilo jasno da je snimak autentican.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...