Jump to content
IGNORED

Vas odnos prema domovini ...


cyberwor/L/d

Recommended Posts

52 minutes ago, ObiW said:

Ali posto nemamo vremeplov, mislim da je fer da pricamo o tome kako je sada, a ne kako je bilo pre 5 meseci, m? Ti hoces da kazes da po tim brojkama koje vidis ti u stvari nisi u pravu u ovom trenutku, ali da bi bila u pravu da se ova konverzacija vodila pre 5 meseci. Pa nije se vodila tada, zakasnila si na forum. 

 

Ja takodje vidim da je nakon nekih 50 predlozenih stanova nadjen 1 koji zadovoljava kriterijume. Pre ce biti da je taj 1 neki outlier.

Link to comment
14 minutes ago, trustno1 said:

 

Ja lično poznajem mnoge kojima je renta skočila 500. Tako da - ne lagi. :)

Ne rece sta sam slagala u citiranom postu?

 

Btw, oko odlicne ps42 imas 3sobne stanove za cene o kojima ovde pricamo (ako prihvatas renovirano jer novogradnje nema).

Link to comment
1 minute ago, Aineko said:

Ne rece sta sam slagala u citiranom postu?

 

Btw, oko odlicne ps42 imas 3sobne stanove za cene o kojima ovde pricamo (ako prihvatas renovirano jer novogradnje nema).

 

Slagala si da sam ja slagala da rente skaču za 500$. ;)

Nama je gazda taj ludi stan u pizdi materini od 2,000$ sa zmijskim kupatilom povećao na 2,200. Ako lažem, ovde me seci.

Moji drugari su iznajmljivali neki raspali prostor, koji ne znam da li se može čiste savesti nazvati stanom ali vršio je tu funkciju, i gazda im je povećao za 500. Mislim, hteo je ali su se oni odselili jer nisu imali te pare. Taj "stan" je bio u ekskluzivnom kraju i eto ti ga.

 

U kom smislu da prihvatam? Da ja prihvatim da živim u njemu? O tome ovde uopšte nije reč. :)

Reč je o tome da u Njujorku nema stana zoniranog za dobru državnu školu, sa dve ili tri spavaće sobe, u novijoj zgradi, da, i sa veš-mašinom, hvala ti što si me na to podsetila, za manje od oko 10,000.

Link to comment

Renovirani stanovi u drvenim zgradama starim 100 i više godina su posebna priča, i možemo i o tome. Jer mislim da dosta ljudi ovde misli da pošto je Njujork jako glamurozan grad, mora da je prosečan stan strava ili makar sasvim pristojan.

Link to comment
11 minutes ago, Budja said:

 

Ja takodje vidim da je nakon nekih 50 predlozenih stanova nadjen 1 koji zadovoljava kriterijume. Pre ce biti da je taj 1 neki outlier.

 

Ne pratiš, ispostavilo se da nije. Zonirana škola ipak nije dobra.

Link to comment
14 minutes ago, trustno1 said:

Ej, pa otkrila sam misteriju PS11! Žao mi je, i u ovoj rundi je pobedila trustno1! Aineko, pripremi se za sledeću rundu nalaženja stana!

 

Evo, da objasnim.

 

Škola je delom regularna zonirana škola, a delom Gifted & Talented. Regularni zonirani deo je loš. G&T je dobar, ali tu se ulazi samo uz pomoć testa i nema veze sa zonom. Dakle, ništa ti ne vredi zona ako ti dete ide u "regularno" odeljenje. To ti je kao dve različite škole.

 

Mogu i da objasnim. Jedno vreme moje dete je išlo u takvu školu, čak i ne daleko od PS11, PS33. Dva odeljenja po razredu regularna, dva G&T. Za regularna su zonirani Projects, dakle najsiromašniji ljudi u Njujorku. SVA deca u regularnim odeljenjima su crnci i latino. SVA deca u G&T odeljenjima su belci i azijati. Izgledalo je kao segregacija u Alabami pre 100 godina. Ovi iz "regularnih" odeljenja su se tukli, razbijali jedni drugima glave i nisu imali ni pola resursa kao ovi iz G&T. Jer, G&T roditelji su bili mahom imućniji ili makar zainteersovani pa su donirali pare za školu, ali samo za G&T odeljenja. Ako pogledaš rezultate testova po rasama za tu školu (i za PS11 je slično), azijati belci imaju skoro 99% rezultate na testovima, a crnci, verovali ili ne - 9%.

 

Eto, to je fora sa PS11, zonski deo škole je loš.

 

 

 

Nema veze, ima oko ps40 i 41 stanova za 6k po tvojim kriterijumima. I ko zna oko koliko jos dobrih skolap. poenta je da ne mogu da se gledaju 4 skole. 

Link to comment

Imam utisak da ljudi na ovom topiku ne spavaju. :D Plašim se sad ako odem da spavam, ko zna šta ću propustiti. Teško mi je odvojiti se, ali moram da skupim snagu za nastavak. Laku noć svima! Nadam se da ćemo se jednom svi naći u kafani i umirati od smeha zajedno!

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, trustno1 said:

Slagala si da sam ja slagala da rente skaču za 500$. ;)

Procitaj ponovo moj post.

6 minutes ago, trustno1 said:

Reč je o tome da u Njujorku nema stana zoniranog za dobru državnu školu, sa dve ili tri spavaće sobe, u novijoj zgradi, da, i sa veš-mašinom, hvala ti što si me na to podsetila, za manje od oko 10,000.

Btw, ti sve vreme trazis stan ispod 10k a ja gledam iskljucivo stanove ispod 7k a da opet zadovoljavaju tvoje kriterijume. Ispod 10 k ih ima mnogo vise.

Link to comment
1 minute ago, Aineko said:

Nema veze, ima oko ps40 i 41 stanova za 6k po tvojim kriterijumima. I ko zna oko koliko jos dobrih skolap. poenta je da ne mogu da se gledaju 4 skole. 

 

Pa ti si tražila primere škola, nisi mi tražila da ti izlistam SVE dobre škole na Menhetnu?

Ja sam ti dala primere iz glave.

Spavaš li ti, ženo? :)
Moram sad na spavanje, oduzima mi se celo telo od ovog kucanja.

Nemoj da pišeš previše postova do sutra da ne propustim neki. Stvarno.

 

Link to comment
17 minutes ago, Budja said:

 

Ja takodje vidim da je nakon nekih 50 predlozenih stanova nadjen 1 koji zadovoljava kriterijume. Pre ce biti da je taj 1 neki outlier.

Pre ce biti da je problem u kriterijumima (npr mora novogradnja koje oko nekih dobrih skola ima jako malo. Ne moze renoviran). Ti shvatas da mi sve vreme gledamo po nekim njenim kriterijumima dobrih skola i prihvatljivih stanova?

Link to comment
1 minute ago, Aineko said:

Pre ce biti da je problem u kriterijumima (npr mora novogradnja koje oko nekih dobrih skola ima jako malo. Ne moze renoviran). Ti shvatas da mi sve vreme gledamo po nekim njenim kriterijumima dobrih skola i prihvatljivih stanova?

 

Ja ne. :)

Nisam postavio nijedan link na stanove, prosto, ne znam sta da guglam.

Ako vec neces da se drzis njenih kriterijuma, onda batali linkovanje.

 

Da ponovim: Kako i sama kazes, ovo je diskusija sustinski o vrednostim i preferencijama, ajde onda da zaboravimo brojeve i da o tome prozborimo koju. Ovako, svako ima  brojke  koje odgovaraju njegovim kriterijumima.

Edited by Budja
Link to comment
27 minutes ago, trustno1 said:

Izvini, ja nisam videla PS42, PS42 deluje kao odlična škola. Mora da sam negde pogrešila, ja sam gledala neku drugu školu. Možeš li ponovo da pošalješ link za taj stan, molim te? 

 

Što se tiče coopa, šta da ti kažem. Mora da ima neki razlog zašto su coops znatno jeftiniji od ne-coops.

Sa linka koji si ti poslao:

A co-op, short for “cooperative,” is a housing arrangement where you don’t actually own the property. (Stay with us.) Instead, you own shares of a corporation, which in turn owns all of the property in the cooperative. The number of shares you own corresponds with the size of your apartment. So, if you own a large 3-bedroom, you’ll have many more shares than the owner of that studio down the hall.

 

Ti nisi vlasnik stana. Vlasnik je kooperativa. Ti si vlasnik deonica kooperative. Dakle, kooperativa odlučuje šta ti možeš i ne možeš sa svojim stanom. U praksi, koju znam iz primera, to znači, na primer, zabrana izdavanja stana, čak i za airbnb i nemogućnost prodavanja stana kome želiš, kad želiš. I milion i 700 je jako mnogo para. Prema linku koji si poslao, down payment je 20 ili 25%. 

 

Da bi bio comfortable sa takvim uslovima, moraš da budeš apsolutno siguran da ćeš moći da isplatiš taj stan. Ko je u toj poziciji? Neko ko ne štedi ništa mesečno i nema nikakvu uštedjevinu? Da ne spominjem odakle ti pare za down payment.

Ima na prethodnoj strani ali kad već pitaš evo ponovo. Nema priključak za veš mašinu, ali to izgleda nije baš toliki problem. Što se tiče nemogućnosti izdavanja za AirBnB, to je i ovde tako, neke strate (uključujući moju) regulišu da nije dozvoljeno, ja to sa svojim stanom ne bih radio, niiti bih voleo da živim u zgradi gde se stanovi  izdaju preko AirBnB-a. Oko nemogućnosti prodavanja bilo kome, siguran sam da će kad dođe vreme za  prodaju potencijalni kupac da bude OK tom co-opu, još jednom, da je to toliko loše ne bi tri četvrtine vlasnika stanova u Njujorku živeli u takvim stanovima. Dalje, miliion i šesto hiljada dolara nije malo ali je dosta manje od tri miliona koje si ti pomenula u svom velikom postu na otvaranju rasprave kao reper. Na kraju, kao što sam ti već rekao (a na "sidnejskoj" temi su to ObiW i drugi gomilu puta ponovili noskichu), ne kupuješ ovakav stan kao prvu nekretninu - počneš sa manjim pa kako porodica raste ideš dalje, equity koji imaš u svom manjem stanu jće da ti bude dovoljan za kaparu i učešće.

 

10 minutes ago, Budja said:

A sta ako kupujes stan za sebe ali hoces da imas fleksibilnost da ga prodas, zlu ne trebalo?

10 godina zabrane prodaje je prilicno visok plafon.

Verovatno ima neki nacin da ga prodas, ali pretpostavljam da su onda penali poveliki.

 

Mislim, dobro se brani TrustNo1. Zilavija od Noskicha, definitivno.

 

I ovde je rasprava o vrednostima i lafjstajlu a ne cinjenicama jer, cini se, da kad poslozimo brojke, ni Aineko ni TrustNo1 ne lazu.

Ne verujem da je prodaja nemoguća, voleo bih da vidim gde to kaže.

 

Za razliku od noskicha, trustno1 je normalan potrošač i utemeljena u realnosti kao i mi ostali ovde, samo koristi sličnu taktiku u raspravi (da bi opravdala zašto ona nema ono što bi htela, tj. zašto su joj želje veće od mogućnosti), uzima ekstreme kao pravilo, to si valjda i sam dosad proverio.

 

SaE

Link to comment
5 minutes ago, Budja said:

 

Ja ne. :)

Nisam postavio nijedan link na stanove, prosto, ne znam sta da guglam.

Ako vec neces da se drzis njenih kriterijuma, onda batali linkovanje.

 

Da ponovim: Kako i sama kazes, ovo je diskusija sustinski o vrednostim i preferencijama, ajde onda da zaboravimo brojeve i da o tome prozborimo koju. Ovako, svako ima  brojke  koje odgovaraju njegovim kriterijumima.

Donekle si u pravu, oko batali linkovanje, jer ja sve vreme trazim ne po njenim kriterijumima, ispod 10k, vec po svojim, ispod 7k. 

 

Sustinski jeste diskusija o vrednostima, ali ako se kaze da na Menhetnu ne moze da se nadje stan po odredjenim.kriterijumima (a moze, samo teze ako se bas ogranicis na novogradnju), onda je i diskusija o faktima. Nije ona izvukla kriterijume iz dupeta, nego na njima insistira jer tvrdi da je to jedino prihbatljivo za zivot. Svima.

Link to comment
2 minutes ago, Aineko said:

Stan ispod 10k u zoni dobre* skole: https://www.zillow.com/homedetails/44-E-12th-St-APT-7B-New-York-NY-10003/143088485_zpid/

 

Dodati 20% od korone i jos uvek je ispod 10k.

 

*Valjda. Naci ve trustno vec neki problem.

 

7,500$ pre-korona. Ne piše godina izgradnje na Zillow, ali sumnjam da je star. Kraj je izuzetno fensi. Dodatnu sumjnu pobudjuje rečenica na Zillow: This home is valued 99.1% lower (↓) than the median home in Greenwich Village.

 

Sad stvarno idem da spavam mada imam užasan strah od toga šta ću propustiti jer Aineko ne spava. Sutra ću da proverim ovaj stan.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...