Jump to content
IGNORED

Vas odnos prema domovini ...


cyberwor/L/d

Recommended Posts

1 minute ago, trustno1 said:

 

Aineko, prosto, ja nisam lagala. Pokušavaš da pokažeš da jesam ali to je nemoguće jer - nisam lagala, iznela sam činjenice.

 

dobro - izvrtala si istinu lol. ako tvrdis da neko sa "14k ili 20k mesecno jedva sastavlja kraj s krajem" - sta je to? tvoje licne alternative facts?

Link to comment
2 minutes ago, trustno1 said:

 

Ja kažem da je pola miliona potrebno ukoliko imaš supružnika i jedno ili dvoje dece i želiš:

- Stan novije izgradnje sa dve ili tri sobe, zoniran za dobru državnu školu

- Želiš da štediš za crni fond, dečje školovanje i penziju

- Želiš na letovanje i zimovanje sa porodicom

 

Ako želiš te stvari, onda ti treba pola miliona. Ako ne želiš te stvari, ne treba ti.

 

 

ako zelis stan od 10k-15k, i privatnu skolu  od 60k godisnje za dva deteta - onda ne lazes. 

lazes kad kazes da su stan od 10k-15k, i privatna skolu za dva deteta preduslov normalnog zivota na Menhetnu (rekla sam ti ovo vec. vrtimo se u krug).

Link to comment
Just now, Aineko said:

dobro - izvrtala si istinu lol. ako tvrdis da neko sa "14k ili 20k mesecno jedva sastavlja kraj s krajem" - sta je to? tvoje licne alternative facts?

 

Ne, ja sam iznela tačne činjenice koliko šta košta ne Menhetnu. 

 

Naravno, zavisi šta podrazumevaš pod sastavljanjem kraja sa krajem. Ima raznih definicija siromaštva kao i raznih definicija srednje klase.

 

Ja sastavljanje kraja s krajem definišem kao slučaj u kome nemaš nikakvu uštedjevinu a sve pare koje zaradiš potrošiš na stan, hranu i račune. I živiš od meseca do meseca. Nemaš finanfijsku sigurnost. I dolaziš u situaciju kojoj je vas četvoro u malom stanu, itd.

 

 

Link to comment

Jbt, ja bih ovima što im je teško u NewYorku predložio da dođu u Srbiju da žive... Sa 14k$ mesečno bili bi viša klasa, mogli bi da biraju privatnu školu, ne bi morali da žive po malim stanovima...

 

Ljudi se bezveze muče po tim NewYorcima i Sidnejima... :(

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, Aineko said:

ako zelis stan od 10k-15k, i privatnu skolu  od 60k godisnje za dva deteta - onda ne lazes. 

lazes kad kazes da su stan od 10k-15k, i privatna skolu za dva deteta preduslov normalnog zivota na Menhetnu (rekla sam ti ovo vec. vrtimo se u krug).

 

Ne, ti si spomenula privatnu školu.

Ja sve vreme ponavljam: stan novije izgradnje, sa dve ili tri spavaće sobe, zoniran za dobru državnu školu. Nema nikakvih zona za privatne škole. Državne škole su besplatne.

Takav stan košta 10-15 hiljada mesečno.

Ja ne govorim šta je kome preduslov normalnog života.

Ja kažem, ko želi takav stan, ko želi da štedi i da ide na letovanje i zimovanje, njemu treba barem 400 hiljada.

 

 

Link to comment
4 minutes ago, Budja said:

Rente, 2020

 

image.thumb.png.e533c1a8736228e43cb9a854d69c1a22.png

 

Jeste, pritom Tribeca i Soho su pre svega za mlade a ne za porodice. Dakle, trebalo bi videti koja je cena za stan zoniran za dobru školu. Ovo je samo prosek cena svih stanova, koliko shvatam?

 

I naravno, Njujork je prepun stanova u groznom stanju, koji su jeftiniji od onih u dobrom stanju. :)

 

Takodje, opale su cene zbog korone oko 20% - tako mi kaže komšija real estate agent.

Edited by trustno1
Link to comment
3 hours ago, radisa said:

Čitajući ovo, meni postalo žao Njujorčana... 

 

Jbt,  ovi u Njujorku nemaju ništa, ni kuće, ni parkinga, a o štednji za crne dane i da ne govorimo... More vide samo na slici, kao i planinu...Koji moj i žive tamo, tko jadno i bedno?

 

Naravno, gagn-ho na TrustNo1 je u modi.

Preterujete.

I sam Dragance, je l da, je pisao da zivot u Menhetnu nije za porodicu.

Stavise, indirektno je to potvrdila i Aineko - njene licne preferencije, cini mi se, nisu neke prosece preferencije.

 

 

  • +1 1
Link to comment

Koliko sam video po pisanju forumasa, glavna prednost tih metropola tipa New York i London je mogucnost da uvek nadjes za sebe nesto ili nekog. Sto je izuzetno bitno, ali uz malo vise truda mozda to mozes i na nekom opustenijem mestu (ako si u tom fazonu). Meni je i BG postao prevelik, guzve mi idu na q, reku ne prelazim osim ako ne moram... a nekad mi je bio premal, menja se covek :) 

Link to comment
Just now, Budja said:

 

Naravno, gagn-ho na TrustNo1 je u modi.

Preterujete.

I sam Dragance, je l da, je pisao da zivot u Menhetnu nije za porodicu.

Stavise, indirektno je to potvrdila i Aineko - njene licne preferencije, cini mi se, nisu neke prosece preferencije.

 

 

Pa vidi, kad mi neko noskichuje o teškom životu u .... nekom svetskom velegradu, iskreno, zaslužuje sav gangbang koji dobije (u okviru forumskih pravila, naravno)...

 

To kao Radovan kad opisuje svoje selo.... ALi se ne bi vratio nikad, nego mentalno masturbira... Tako i ovo, pakao u NYC, ali najbolji na svetu... Da živi u Bostonu, Dalasu, SF-u, LA-u, i to bi bilo najbolje na svetu... Površnost kao takva...

 

 

Link to comment
Jbt, ja bih ovima što im je teško u NewYorku predložio da dođu u Srbiju da žive... Sa 14k$ mesečno bili bi viša klasa, mogli bi da biraju privatnu školu, ne bi morali da žive po malim stanovima...
 
Ljudi se bezveze muče po tim NewYorcima i Sidnejima... :(

Pod uslovom da mogu te pare da zaradjuju iz Srbije to bi im i bilo pametno.
  • +1 1
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...