Jump to content
IGNORED

Vas odnos prema domovini ...


cyberwor/L/d

Recommended Posts

27 minutes ago, iDemo said:

Gde?

Kore - da ih nema 'domacih' (A$10-12) - i ja bih naucio da ih pravim za godinu dana. Ima youtube a secam se kako je rahmetli nana pravila/razvlacila. 

 

Volim ja da skuvam tu i tamo, ali bas me mrzi da se sa korama bakcem.

Link to comment
56 minutes ago, Budja said:

 

Volim ja da skuvam tu i tamo, ali bas me mrzi da se sa korama bakcem.

Imala je moja rahmetli nana pitanje za takve - ono - "Je l' si ti (stvarno) gladan?"

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Budja said:

Da ne osecamo neku potrebu za vezom sa majcicom u nekom smislu, koji andrk bi se igrali na PPPu?

 

Pitanje je da li bi provodio (ovoliko/nesto) vremena na PPPu da si tamo? 

#ovojetrikpitanje naravno.

Link to comment

Ja sam mrtav ozbiljan a sa iskustvom od 20+ godina mogu samo da kazem da potpuno razumem decu sto se 'druze' preko fb/insta/tw/sta-god-jos... 

I decu i odrasle. I seniore.

Link to comment
On 12.7.2020. at 23:04, Budja said:

 

A gde si ti kreno?

Pita od sira je ovde veliki problem - nema kora. Filo-kore, 500g, $15 americkih, bas je to mnogo... Matori Libanac to ne prodaje ovde (u Gvajakilu ne znam, tamo Libanci drze grad, bukvalno - gradonacelnicka linija od 1970 i neke - Bucaram, Bucaram, pa pauza pa Saadi. Od predsednika Libanaca imamo Bucarama i Mahouada).

 

 

 

 Gde su filo kore 15USD, ne mogu da verujem kakve cene!

Link to comment
On 12.7.2020. at 22:44, Budja said:

 

Da ne osecamo neku potrebu za vezom sa majcicom u nekom smislu, koji andrk bi se igrali na PPPu?

 

 

Da. Tačno je da prijateljstva ne znaju za prolazak vremena, razdaljinu trt-mrt. Ali tačno je i da moji prijatleji nisu bili tu kad su mi se rodila deca, ja nisam bila kod njih kad su se rodila njihova... Posle ovoliko godina nekako mi bedak zbog toga. Ako ništa ne proživljavaš sa svojim prijateljima, šta onda radiš?

 

Drugo, iskreno (se) pitam koje su danas negativne posledice idenja u osnovnu školu u Beogradu. Ja kad sam bila u osnovnoj u Zemunu jednog dana je uleteo u odeljenje besni otac i počeo da se dere na učiteljicu mašući pištoljem. I ništa, nastavili smo svi da dolazimo u školu i završili je. Mislim, apsolutno sam za to da se sve preduzme da se spreči unošenje oružja u škole, ali osim toga, šta su problemi, po vama? Ja se pitam da li je moguće da se nadje neka škola u kojoj deca imaju dobre rezultate na testovima i gde su porodice mahom fine. Ima li tako nečega? Imam toliko prijatelja u Bgu i svi su mi fini. Kad bi bila jedna škola u koju idu sva njihova deca, mislim da bi to baš bilo lepo društvo.

Link to comment
On 12.7.2020. at 21:31, trustno1 said:

 

Neprocenjiva lekcija koju sam naučila u Americi je koliko je čovek sam odgovoran za sebe i koliko toga može sam za sebe da uradi i to je divno. Ali, onda, brate, je l sam ja debil da se ubijam 12 sati dnevno da bih eventualno mogla da sanjam o ljuljašci za dete? :)

Neprocenjiva lekcija koju nisi naucila je da ne treba podizati decu u Njujorku. 

 

Druga neprocenjiva lekcija koju nisi naucila je da treba bezati od istocne obale na zapad. Jeste istocna obala nesto sto nam je po kulturi blize, ali valjda nisi otisao/otisla iz Beograda samo da bi se zakucala u nesto sto u drugoj iteraciji pomalo lici na Beograd?  Sto dalje odes od istocne obale, manje si stranac/strankinja a i lakse je finansijski dobaciti do tih kuca sa dvoristem, ljuljaskom za dete, a ako ti se posreci i sa bazenom.  

Link to comment
On 12.7.2020. at 22:04, Budja said:

 

A gde si ti kreno?

Pita od sira je ovde veliki problem - nema kora. 

 

 

Pita od sira je jedino problem ako ne mozes da nadjes dobro brasno i dobar kvasac.

 

Nauci da umesis domaci hleb. Kad naucis kako da napravis testo za hleb (optimizacija vrste brasna, kolicina brasna, vode i kvasca), zavrsio si 70% nauke pravljenja kore za pitu. Youtube ce ti reci kako se pravi hleb, ali moras sam da otkrijes koje brasno postoji kod tebe koje je upotrebljivo za ovaj projekat. 

 

 

Link to comment
49 minutes ago, trustno1 said:

 

Da. Tačno je da prijateljstva ne znaju za prolazak vremena, razdaljinu trt-mrt. Ali tačno je i da moji prijatleji nisu bili tu kad su mi se rodila deca, ja nisam bila kod njih kad su se rodila njihova... Posle ovoliko godina nekako mi bedak zbog toga. Ako ništa ne proživljavaš sa svojim prijateljima, šta onda radiš?

 

 

 

Pricas sta je bilo pre 20 godina, kada ste bili mladi. 

Link to comment
5 minutes ago, ObiW said:

 

Pita od sira je jedino problem ako ne mozes da nadjes dobro brasno i dobar kvasac.

 

Nauci da umesis domaci hleb. Kad naucis kako da napravis testo za hleb (optimizacija vrste brasna, kolicina brasna, vode i kvasca), zavrsio si 70% nauke pravljenja kore za pitu. Youtube ce ti reci kako se pravi hleb, ali moras sam da otkrijes koje brasno postoji kod tebe koje je upotrebljivo za ovaj projekat. 

 

 

za pitu ne treba kvasac

Link to comment

Ne treba. Da se naprave ručno kore za pitu nije lako. Treba razvući jako tanko. Mogu da se naprave neke debele kore...

 

Hleb se mesi u ovom domaćinstvu od početka lockdowna. ;)

 

Jedino od hlebnog testa mislim da se pravi Kouign Amann a to leči svaki žal za domovinom.

 

14 minutes ago, ObiW said:

Neprocenjiva lekcija koju nisi naucila je da ne treba podizati decu u Njujorku. 

 

Druga neprocenjiva lekcija koju nisi naucila je da treba bezati od istocne obale na zapad. Jeste istocna obala nesto sto nam je po kulturi blize, ali valjda nisi otisao/otisla iz Beograda samo da bi se zakucala u nesto sto u drugoj iteraciji pomalo lici na Beograd?  Sto dalje odes od istocne obale, manje si stranac/strankinja a i lakse je finansijski dobaciti do tih kuca sa dvoristem, ljuljaskom za dete, a ako ti se posreci i sa bazenom.  

 

Ovo prvo je istina. :) Ali ovo drugo, da možda neće biti finansijski bolje u SF? Gde da idem zapadno, u Milvoki? Pitsburg? Možda, ne isključujem. Samo se pitam onda, šta ću ja u Pitsburgu? Je l bi mi u Bgu bilo toliko loše da treba da idem u Pitsburg. Izvinjvam se, ali trenutno sm u toj životnoj situaciji i pitam se kuda.

Link to comment

Ja sam u inostranstvu zavrsio pomalo slucajno. Tj, otisao iz radoznalosti (prvi put) i zelje za usavrsavanjem nakon ne narocito uspesnog povratka. Ali ni izbliza mi nije bio cilj da ostajem. No, dobro, ispalo je drugacije. I zena i ja imamo jaku vezu sa kucom, povelik broj sto zajednickih sto drugih prijatelja, a i kompletne porodice su nam u Srbiji, tj mi smo jedini emigranti. Dete nam se silom prilika rodilo u Bg, sto nije bio prvi izbor, ali je bio blessing in disguise, jer je celo iskustvo ucinilo lepsim i laksim. OK nam je gde smo, zadovoljni smo, ali mislim i da bismo se vratili kad bi Srbija bila kao Rumunija, Hrvatska ili cak Bugarska. Ovako tesko do daljnjeg. Ne znam jos sta da mislim o starackim danima u jeziku koji mi nije maternji, ali o tom potom boze zdravlja, jel. 

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...