Jump to content
IGNORED

Novi zakon


Grunf

Vaše mišljenje o novom zakonu  

38 members have voted

  1. 1. Vaše mišljenje o novom zakonu

    • Odličan je!
    • Mogao bi biti i bolji
    • Ma to je samo uzimanje para i ništa više


Recommended Posts

Ghost, kao covek koji na najnebezbednijem putu u Srbiji vozi preko ogranicenja, kazes da je zakon sranje i zalazes se da drzava prvo sredi Ibarsku da bi na takvoj, evropskoj magistrali, onda postovao ogranicenje od 80km/h?
Banalizujes. Rekao sam da bih postovao realna ogranicenja brzina poput onih u npr. Grckoj.
Link to comment

Gde ima da se pogleda nacrt tog maestralnog zakona?Kazneni-bodovi.gifNisu mi jasne neke stavke. Npr koliko se dobija za vožnju žutom trakom (1 ili 4).A i 18 puta ako se pogrešno parkiraš, ti si kamikaza na drumu, je'l da?Džizz Krajst.

Link to comment
u Spaniji ako imas vise od 0.6 mg na duvanju ili 1,2 u krvi ides u aps od 3 do 6 meseci uz drustveno koristan rad u trajanju od 31 do 90 dana.
Хехехехе, то се тражи. Ономад сам, кад су Хрвати уводили 0%, сеирио снажно а сада сеирим још снажније aли слаба је то сатисфакција када се оне најтеже гњиде калибра Икодиновића Даче или Караџића Луке увек провуку кроз судски процес као пас кроз росу. Како се те и такве ствари немиле ствари не би дешавале, било би надасве кул да ме неко упозна са Снекси која се коначно смиловала и поклонила неколико речи читаоцима новог "Времена".859983_sneksi.jpg Edited by Hella
Link to comment
A i 18 puta ako se pogrešno parkiraš, ti si kamikaza na drumu, je'l da?Džizz Krajst.
Pa ako 18 puta parkiras nepropisno nisi kamikaza nego bezobrazan, bas imam jedan takav slucaj u ulici gde covek parkira auto vec godinu dana na sred saobracajne trake i to dosta prometne ulice.
Link to comment
Pa ako 18 puta parkiras nepropisno nisi kamikaza nego bezobrazan, bas imam jedan takav slucaj u ulici gde covek parkira auto vec godinu dana na sred saobracajne trake i to dosta prometne ulice.
Let me guess - Ivana Milutinovića?
Link to comment
Ghost, kao covek koji na najnebezbednijem putu u Srbiji vozi preko ogranicenja, kazes da je zakon sranje i zalazes se da drzava prvo sredi Ibarsku da bi na takvoj, evropskoj magistrali, onda postovao ogranicenje od 80km/h?
daj bre gazzo, pricas ko da zivis na marsu. znas dobro da su ogranicenja brzine kod nas van naseljenih mesta uglavnom sumanuta. za koji krivi kurac je ogranicenje 80 na autoputu posle zmaja, u pravcu zagreba? nedavno sam se vracao iz sida, negde kod rampe su bili radovi, pa je brzina bila ogranicena na 40km, ali nigde nije postojao znak za prestanak tog ogranicenja niti neko drugo ogranicenje, tako da ispada da je negde do aerodroma ogranicenje 40. Normalno?
Link to comment
Bas ta, jedan parkiran skoro uvek ali cesto i dva.
Onda pogađam i da si se tu doselio pre godinu dana, jerbo je taj Linkoln u traci parkiran minimum pet godina. Jedno vreme se pričalo da je vlasnik divlji sin Vuka Bojovića, pa je to neko meni demantovao. Bog će ga znati, ali je velika misterija kako niko ne sme da ga pipne. A kroz ulicu jedva prođeš i bez njega. Kad god ga vidim setim se svojih muka sa Parking servisom i dobijem još jedan čir.
Link to comment
...
ma, stvar je jasna i davno u narodu objasnjena: "cula zaba da se konji kuju, pa i ona digla nogu"meni niko ne zna da odgovori na pitanje da li je ta kvota (18 poena) dozivotna, limitirana na dve ili jednu godinu. ako je ovo prvo, zatvori u ovoj zemlji su premali...
Link to comment
Gde ima da se pogleda nacrt tog maestralnog zakona?Kazneni-bodovi.gifNisu mi jasne neke stavke. Npr koliko se dobija za vožnju žutom trakom (1 ili 4).
pa 1 poen dobijes ako se kreces [valjda i bez vozila], a 4 ako vozis :lol:
Link to comment
meni niko ne zna da odgovori na pitanje da li je ta kvota (18 poena) dozivotna, limitirana na dve ili jednu godinu. ako je ovo prvo, zatvori u ovoj zemlji su premali...
evo ti samo za poredjenje UK:
How long endorsements stay on your driving licenceAn endorsement must stay on your driving licence for the following periods of time:Eleven years from date of convictionIf the offence is: * drinking or drugs and driving - shown on the licence as DR10, DR20, DR30 and DR80 * causing death by careless driving while under the influence of drink or drugs ? shown on the licence as CD40, CD50 and CD60 * causing death by careless driving, then failing to provide a specimen for analysis ? shown on the licence as CD70Example: Date of conviction is 3 December 2002 - the endorsement must stay on the licence until 3 December 2013.Four years from the date of convictionIf the offence is for: * reckless/dangerous driving - shown on the licence as DD40, DD60 and DD80 * offences resulting in disqualification * disqualified from holding a full driving licence until a driving test has been passedExample: Date of conviction is 28 May 2004 ? the endorsement must stay on the licence until 28 May 2008.Four years from the date of offenceIn all other cases.Example: Date of offence 10 June 2005 ? the endorsement must stay on the licence until 10 June 2009.'Totting-up' penalty pointsIf you build up 12 or more penalty points within a period of three years, you?ll be liable to be disqualified under the 'totting-up' system. This is shown on your licence as TT99.Information on your driving entitlement and endorsements are sent to the courts and police on request.New Drivers ActYour driving licence is automatically revoked (withdrawn) if you build up six or more penalty points within two years of passing your first driving test.
Link to comment

što bi ja rado nekorišćenje migavaca stavio među najteže prekršaje!Kad nekoga mrzi da ispruži prst leve ruke ne bi li obavestio druge gde je namerio taj je 1 samoživi ološ i to bi meni na robiju odmah!Sviđa se meni pooštravanje u svakom smislu jerbo se lično trudim da poštujem pravila. Ono što me plaši i što sam ubeđen je da će dosadašnja doktrina "budžet iznad bezbednosti" ostati na snazi.Al dobro, videćemo...

Link to comment
evo ti samo za poredjenje UK
pa da, UK ima neke vremenske rokove i precizno je...ovo nase govno je napravljeno da se uzmu pare i to je tokad postane vazeci, pokusacu da se oprostim od dozvole u velikom stili - nacirkan zutom trakom kroz crveno 100km/h sa kupljenjem pesaka. kad me zaustave, parkiram se nepravilno :ss1:
Link to comment
meni niko ne zna da odgovori na pitanje da li je ta kvota (18 poena) dozivotna, limitirana na dve ili jednu godinu. ako je ovo prvo, zatvori u ovoj zemlji su premali...
U DE su poeni ograničeni tako što se skupljaju u toku godine, a sledeće godine startuješ sa čistim tanjirom. S tim da se uveliko diskutuje da se taj period od godinu dana produži na dve. U slučaju da dostigneš maksimalni broj poena, oduzima ti se dozvola. Kazne se izriču za same poene koji se skupljaju, tako da za samo dostizanje maksimalnog poena nema nikakve druge kazne sem oduzimanja dozvole - da bi je ponovo dobio, moraš kompletan postupak da ponoviš: auto-škola, testovi, polaganje vožnje, sve (što ovde uopšte nije jeftina rabota). Broj poena i grdan dosije utiču i na druge stvari, tipa kod uzimanja/menjanja osiguranja za kola; ako si bio nevalj'o, ima da te košta.Sa druge strane, vozačka se ne obnavlja svakih 5 ili 10 godina. Ako imaš čist dosije, možeš da proživiš ceo život sa originalnom dozvolom koju si dobio kao dječarac. No i tu se diskutuje da li se za osobe starije od 60-65 treba uvesti obnavljanje svakih 5 godina uz pregled. I sam sam bio video kako dede i babe starosti 140 godina za volanom mercedesa sa 250 konja češu kola u podzemnoj garaži, a da nisu ni osetili da su oštetili njih 4-5.
Link to comment
što bi ja rado nekorišćenje migavaca stavio među najteže prekršaje!Kad nekoga mrzi da ispruži prst leve ruke ne bi li obavestio druge gde je namerio taj je 1 samoživi ološ i to bi meni na robiju odmah!Sviđa se meni pooštravanje u svakom smislu jerbo se lično trudim da poštujem pravila. Ono što me plaši i što sam ubeđen je da će dosadašnja doktrina "budžet iznad bezbednosti" ostati na snazi.Al dobro, videćemo...
ovo sigurno nije opravdanje, ali ako ti je za utehu doktrina 'budzet iznad bezbednosti' nije samo srpska izmisljotina. u z?rich-u, a nije drugacije ni u ostalim delovima, su 95 % (slobodna procena) radara 'trik' radari, kako oni fiksni tako i oni mobilni. nemaju apsolutne veze sa opasnim mestima. zanimljivo je i obrazlozenje, pravila su tu da se postuju na svim mestima a ne samo opasnim, a njihovo pravo i obaveza je da kaznjavaju. ok, to je samo jedno od obrazlozenja...a nedavanje migavca je i italijanska specificnost (izmedju ostalog ;) ). i kod njih je uveden sistem bodovanja i kako cujem u nekoliko se popravilo stanje. pa ko zna, mozda i u srbiji dodje do poravljanja i pored nus pojava.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...