Jump to content
IGNORED

Novi zakon


Grunf

Vaše mišljenje o novom zakonu  

38 members have voted

  1. 1. Vaše mišljenje o novom zakonu

    • Odličan je!
    • Mogao bi biti i bolji
    • Ma to je samo uzimanje para i ništa više


Recommended Posts

Quote

Od 18. jula na snagu stupa novi pravilnik MUP-a, a koji predviđa da se sa brojem šasije ili motora koji je nečitljiv, zarđao ili izbledeo ne može proći tehnički pregled što će vozačima najverovatnije doneti nove troškove. U ovom slučaju, potrebno je da se vozilo podvrgne forenzičkom pregledu ili veštačenju.

Pored toga, vozači će morati platiti i novo utiskivanje ovih oznaka, koje će ih prema nekim ocenama, prilično koštati. Iz Centra za tehnički pregled vozila navode da će ovakva vozila biti vraćena sa tehničkog pregleda uz napomenu šta to tačno ne može da se vidi. Vozači zatim odlaze u MUP koji radi forenzički pregled, a koji košta oko 5.000 dinara. Ukoliko se ovim pregledom utvrdi da se ne može utvrditi broj, onda se pristupa veštačenju koje košta oko 25.000 dinara.

 

Link to comment

Čuveni PUS, koji naravno postoji oduvek, ali nikad za jbn 200EUR.

 

Inače, u poslednje vreme je dosta ljudi koje poznajem vraćeno sa tehničkog zbog ovog ili onog papira, uglavnom dokumentacije potrebne za prvu registraciju - atesta, carinske deklaracije, takvih stvari. Ne znam šta se dešava, ali kao da navikavaju narod na harač i maltretiranje. A pošto imaju posla sa najvećom sisom od naroda ikad, može im se.

Edited by zorglub
Link to comment
  • 3 weeks later...

Jel ovo merenje prosečne brzine na autoputevima funkcioniše uopšte? Pošto Turci gaze nemilice a ne vidim da na rampama ima neke akcije, samo sporadično zaustavljanje...

Link to comment
1 hour ago, ducca said:

Jel ovo merenje prosečne brzine na autoputevima funkcioniše uopšte? Pošto Turci gaze nemilice a ne vidim da na rampama ima neke akcije, samo sporadično zaustavljanje...

Po tome što je kod Indjije instaliran kotlić™ zaključujem da to ne radi... Dok je jedno vreme radilo, kotlića™ nije bilo...

Link to comment
2 hours ago, ducca said:

Turci gaze nemilice a ne vidim da na rampama ima neke akcije, samo sporadično zaustavljanje... 

Ovo je postalo toliko scary da mi je frka da izađem na autoput. 

 

Pre neki dan sam ispratila akciju u kojoj saobraćajci u Goce Delčeva zaustavljaju žene koje nisu vezale pojas a voze tipa 30 na sat, među njima baba od 70 godina u jugu. E, to je prevencija! Kakvi Turci, koga to briga... 

Link to comment

Turci verovatno voze preko limita pa to kompenzuju odmaranjem, da spuste prosecnu brzinu ispod 130km/h. 

 

I ne samo Turci, to rade i lokalci. Ali ako krenes na put iz dalekog Hamburga do rodnog Gaziantepa, povecavaju se sanse da ti paznja popusti prilikom voznje od 160km/h.

Link to comment

Da ali nema šanse da staju 2 puta kod nas - imaju znači po 2 deonice kojima "gaze" bilo da dolaze od CRO ili HUN - od granice do Pazove/Šimanovaca, i posle Vrčin-Niš (pa i treća prema Bugarskoj). Ako pauziraju staće na pumpi/odmorištu na jednoj od deonica, potom šibaju dalje. Dakle jebe im se zapravo za tu prosečnu brzinu.

 

Sticajem okolnosti zatekao sam se tipa 3-4 puta na autoputu tokom jula, i čini mi se da i pored toga što jurcaju nisu toliko bahati da ulaze u branik i ablenduju kao prosečan srpski vozač koji ide 160+, kapiram da malo prezaju od efekta "tudje zemlje" pa kad sustignu uglavnom uspore i ne sile dok se ne skloniš iz brze trake. Zapravo jedine situacije da mi se auto kao metak približi i udje u zadnje sedište bile su naše tablice svaki put. 

Link to comment

Turci u koloni od dva tri automobila koji se prate su samoubice na putu, ne jednom sam prisustvovao slepom preticanju bez obzira na uslove na putu jer je vodja puta krenuo da pretice. Ozbiljni retardi.

Link to comment
On 5.8.2019. at 10:03, ducca said:

Jel ovo merenje prosečne brzine na autoputevima funkcioniše uopšte? 

Ovih nekoliko puta nedeljno koliko se vozam ne. Istina ne vozam preko 140.

 

A za Turke -1, bar su predvidljivi.

Naših balkanskih čobana se mnogo više plašim, najjači su oni što krstare levom trakom 110 i koje dok pretičem desnom odluče da mi dotaknu retrovizor prelazeći u desnu traku, sa sve facom " ju ladno te nisam video"

Link to comment

Dzabe im prosecna brzina, kad kopaju na sve strane pa upadnes u guzvu i izvuces se ispod proseka,prosli petak sam 45min prolazio rampu kod Stare Pazove,dakle komotno do Pazove mozes 200 da ides i da imas dozvoljeni prosek zbog guzve, a do skoro se kod Batocine cekali i po 1,5h. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...