Jump to content
IGNORED

Razna pitanja


korindjar

Recommended Posts

  • 1 month later...

gde mogu da nadjem historical exhange rates za forinte prema dolaru ? konkretno, zanima me period od 1975-1990.

Edited by DarkAttraktor
Link to comment

Kafansko pitanje. Imam tekući račun u AIK-u, i otkad je Kole uveo novi cenovnik poslovanja nekako mi to više nije najomiljenija banka. Ima li neko predlog gde da se prebacim? Niske cene usluga, razgranatost mreže i nesklonost propadanju su pros.

Link to comment

Komercijalna? Intesa?

 

PŠ ne bi birao, jeste da skoro sve vezano za račun možeš da završiš u Pošti, ali njihovih bankomata ima jako malo + (koliko vidim po prijateljima koji imaju račun u PŠ) njihovu karticu ne možeš da koristiš u bankomatima druge banke.

Link to comment

svašta, možeš normalno.

 

bemliga, možda ja imam sreće pa mi se potrefilo ali imam njihov bankomat na 2 minuta od stana i na 1 minut od kancelarije.

 

missim, banka ko banka ali sam ja 100X zadovoljniji njima nego žena sa Raiffeisenom

Link to comment

svašta, možeš normalno.

 

Drugarica ima račun, kaže karticu odbijaju drugi bankomati, a video sam i zašto kada je dizala pare sa bankomata PŠ - kartica se ubacuje kontra od uobičajenog smera (ne čip ka bankomatu, nego čip od bankomata). Sad ne znam, možda je ona neki poseban slučaj, ali ovo sa kontra ubacivanjem mi je vrlo indikativno :D

Link to comment

Inače,

 

zna li neko koliki je porez u Srbiji na prodaju intelektualne svojine? Recimo ja imam neki softver koji sam napisao u slobodno vreme, i neka firma hoće od mene da ga otkupi. Ako ja njima prodam prava na taj softver za lupam, 1000 evra, koliki plaćam porez na to, kako se to tretira?

Link to comment

Za softver se priznaju normirani troskovi 34% bruto prihoda, u zavisnosti od tvog radno-pravnog statusa placaju se porez 20%, porez i pio 24% ili porez, pio I zdravstvo 12.3%.

Opterecenje u odnosu na neto je cc 15%; 40% ili 60%.

Obveznik je isplatilac prihoda, tj kupac. Muslim da na sajtu poreske uprave ima kalkulator i sifrarnik za sve prihode van radnog odnosa.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...