Jump to content
IGNORED

Razna pitanja


korindjar

Recommended Posts

autorski ugovoroporezivi prihod: xporez na dohodak gradjana: x/6doprinosi soc. osiguranje (zbirno): x/3neto: x/2 (bude to nesto manje)divota. dobio sam danas potvrdu o isplacenim prihodima i placenom porezu i doprinosima. papir cu odloziti u kutiju s racunima za infostan gde placam odzacara kog u zivotu nisam video niti ikada imao ikakva posla s istim. samo da dodam da nema dana radnog staza niti zdravstveno osiguranje.

Edited by Aca
Link to comment
  • 2 weeks later...

Da li je potrebno da kućni savet podnosi poresku prijavu ili tako nešto? Negde videh/pročitah da je glavna za te stvari izjavila kako ne moramo, a ako uradimo onda će oni to zabeležiti. Lik iz naše poreske uprave je rekao da mora kao i svake godine. Naravno, mi nikada to nismo radili (doduše, tek prošle godine smo dobili PIB).

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ajd sad ako neko zna...Ujak u inostranstvu hoce sad da penziju prima u Srbiji.Kako to ide koja je procedura?On mi tvrdi da ja mogu da otvorim racun ovde da mu posaljem broj racuna i da on posle tamo njima preda broj i to je to, pa cemo posle mi to da promenimo lako :unsure: .Meni to malo sumnjivo da to moze tako...

Link to comment

Ako će da prima penziju ovde, valjda oće i da živi ovde. Ako je tako neka dođe i otvori račun pa im pošalje instrukcije.Ova njegova šema neće da može. Neće njihov pio da uplaćuje drugoj osobi njegovu penziju.

Link to comment
Ako će da prima penziju ovde, valjda oće i da živi ovde. Ako je tako neka dođe i otvori račun pa im pošalje instrukcije.Ova njegova šema neće da može. Neće njihov pio da uplaćuje drugoj osobi njegovu penziju.
Evo sad mi potvrdio čovek koji radi kod nas na ino penzijama...Svrati tamo u pio oni mu kažu šta treba dođe ovde otvori račun , pošalje njima i to je to.Moguće da oni imaju neko umanjenje ali to je to...Ma dileja gastarbajterska...
Link to comment
  • 1 month later...

Jel ima negde da se nadje koliko je 300.000 novih dinara okvirno vredelo u dolarima 1.1.1970?Na netu sam nalazio najdalje do 1990. Ili moram da angazujem vestaka?

Link to comment
pa jesi probao da zoves NBS i pitas ih da li imaju i kako da nadjes? oni bi trebalo da imaju takve podatke u arhivama.
Bio sam im na sajtu. Imaju podatke do 90. To mi je opcija pre angazovanja vestaka.
Link to comment
Bio sam im na sajtu. Imaju podatke do 90. To mi je opcija pre angazovanja vestaka.
pa ako klijent placa angazuj. pretpostavljam da ce i vestak da uradi to isto, jer odakle drugde da dobijes podatak koji je zvanican?inace, sta je potrebno da se bude vestak?
Link to comment
pa ako klijent placa angazuj. pretpostavljam da ce i vestak da uradi to isto, jer odakle drugde da dobijes podatak koji je zvanican?inace, sta je potrebno da se bude vestak?
zavisi od struke valjda...
Link to comment
Jel ima negde da se nadje koliko je 300.000 novih dinara okvirno vredelo u dolarima 1.1.1970?Na netu sam nalazio najdalje do 1990. Ili moram da angazujem vestaka?
odes u odljenje periodike gradske biblioteke ili u Arhiv Srbije i trazis Politiku za datum koji ti treba, valjda ima tamo kurs NBJ za svaki dan.
Link to comment
inace, sta je potrebno da se bude vestak?
Teoretski - stručna sprema, iskustvo na predmetnim poslovima, letter of recommendation (poželjno), ekstra sertifikati, kursevi i sl. (poželjno).Praktično - sve navedeno + da znaš neke ljude will do.
Link to comment

prilikom standardnog kejs intevijua koliko smem da tražim informacija, a koliko smem da pretpostavljam?recimo, ako dobijem da otvaram prodavnicu bicikala, da li ja pretpostavljam koliko se bicikala proda po glavi stanovnika u određenoj regiji ili tražim cifru od onoga ko me intevijuiše?troškove iznajmljivanja lokala, komunalije i radnu snagu pretpostavljam da sam određujem?

Link to comment
prilikom standardnog kejs intevijua koliko smem da tražim informacija, a koliko smem da pretpostavljam?recimo, ako dobijem da otvaram prodavnicu bicikala, da li ja pretpostavljam koliko se bicikala proda po glavi stanovnika u određenoj regiji ili tražim cifru od onoga ko me intevijuiše?troškove iznajmljivanja lokala, komunalije i radnu snagu pretpostavljam da sam određujem?
pa verujem da je u svakom slucaju ok da pitas da razjasnis koje su predpostavke. pre ce ti neko gledati nepovoljno ako ne pitas pa fulas, nego ako pitas. anyway, ako se spremas za to, pogledaj ova dva prirucnika:Ace Your Case: Consulting InterviewsAce Your Case II: Mastering the Case Interview
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...