Jump to content
IGNORED

Razna pitanja


korindjar

Recommended Posts

Nemaš ti šta da ih juriš i proveravaš. Podneseš prijavu, i platiš porez koji treba da platiš po prijavi koju si sam podneo. Ako ti neko recimo umanjenje iz prijave ne priznaju, poslaće ti rešenje o doplati.Ako budeš čekao da ti oni šalju, poslaće ti ali rešenje o prinudnoj naplati.
Javili se telefonom :)Srecom, nije prinudna naplata...Sad samo da skupim pare <_<
Link to comment

U poslednje vreme je sve teže doći do sitnog novca (kovanice od 1,2 i 5 dinara). Da li je opet reč o tome da je vrednost metala od kog su napravljeni prevazišla nominalu apoena, pa je mala privreda krenula u reciklažu (ovo je poznato još od italijanskih preduzetnika koji su sitne apoene lira sedamdesetih godina pretapali i pravili metalne dugmiće), ili je samo reč o nesposobnosti NBS da obezbedi potrebnu količinu novčića? Zvuči šašavo, ali ni u brojnim poslovnim bankama već nedeljama više nisu u stanju da vam daju tačan iznos na blagajni.

Link to comment
U poslednje vreme je sve teže doći do sitnog novca (kovanice od 1,2 i 5 dinara). Da li je opet reč o tome da je vrednost metala od kog su napravljeni prevazišla nominalu apoena, pa je mala privreda krenula u reciklažu (ovo je poznato još od italijanskih preduzetnika koji su sitne apoene lira sedamdesetih godina pretapali i pravili metalne dugmiće), ili je samo reč o nesposobnosti NBS da obezbedi potrebnu količinu novčića? Zvuči šašavo, ali ni u brojnim poslovnim bankama već nedeljama više nisu u stanju da vam daju tačan iznos na blagajni.
Zvuci sasavo da ti neko uopste daje za bonove NBS pravi novac, ali moguce je. Izgleda da ide teze sa metalom koji ima neku upotrebnu vrednost.
Link to comment
U poslednje vreme je sve teže doći do sitnog novca (kovanice od 1,2 i 5 dinara). Da li je opet reč o tome da je vrednost metala od kog su napravljeni prevazišla nominalu apoena, pa je mala privreda krenula u reciklažu (ovo je poznato još od italijanskih preduzetnika koji su sitne apoene lira sedamdesetih godina pretapali i pravili metalne dugmiće), ili je samo reč o nesposobnosti NBS da obezbedi potrebnu količinu novčića? Zvuči šašavo, ali ni u brojnim poslovnim bankama već nedeljama više nisu u stanju da vam daju tačan iznos na blagajni.
A jel bi mogao za nas neupućene da nam kažeš kako se zove taj metal koji se dobija pretapanjem kovanica NBS?Inače, ako banka nema da ti da kovanice, to je krivica isključivo onoga u trezoru te banke koji naručuje apoene od NBS.
Link to comment

Gledam jedan racun u Intesa banci i pocetkom ovog meseca stoje dve stavke:Promena org. dela +69.99Promena org. dela -69.99Isti datum, ista referenca za obe stavke. Da li neko zna sta je to?

Link to comment
Gledam jedan racun u Intesa banci i pocetkom ovog meseca stoje dve stavke:Promena org. dela +69.99Promena org. dela -69.99Isti datum, ista referenca za obe stavke. Da li neko zna sta je to?
Ima pozvanijih da ti to odgovore, ali je verovtano došlo do promene organizacionog dela u kom ti se nalazi račun, pa su ti zatvorili na starom i otvorili na novom, a nisu na izvodu stavili da se to ne prikazuje, jer su zaboravili...Mi smo nešto slično uradili(menjali informacioni sistem), a neko zaboravio da isključi migrirane klijente na starom sistemu za slanje izvoda, pa smo ljudima slali dva izvoda(fizički, na papiru), gde je na jednom pisalo da imaju 0 din, a na drugom stvarno stanje...Jadni ljudi sa našim bankama...
Link to comment
Gledam jedan racun u Intesa banci i pocetkom ovog meseca stoje dve stavke:Promena org. dela +69.99Promena org. dela -69.99Isti datum, ista referenca za obe stavke. Da li neko zna sta je to?
Upravo ono što ti je Radiša napisao. Tvoja partija je premeštena u drugu org. jedinicu, pa su fizički jedan račun zatvorili, a drugi otvorili, i zbog tog birokratskog mrljanja, proknjižili jednom + drugi put -, što da je 0, ali je sve prikazano kao promet na tvom izvodu.
Ima pozvanijih da ti to odgovore, ali je verovtano došlo do promene organizacionog dela u kom ti se nalazi račun, pa su ti zatvorili na starom i otvorili na novom, a nisu na izvodu stavili da se to ne prikazuje, jer su zaboravili...Mi smo nešto slično uradili(menjali informacioni sistem), a neko zaboravio da isključi migrirane klijente na starom sistemu za slanje izvoda, pa smo ljudima slali dva izvoda(fizički, na papiru), gde je na jednom pisalo da imaju 0 din, a na drugom stvarno stanje...Jadni ljudi sa našim bankama...
Pošto su već tu ovi iz Intese, čekaj dok im kolege iz Italije pokažu kako slati, pored duplih izvoda još i raznorazne "komunikacije" banke klijentima, koje se naravno naplaćuju, kao i "Sintetički izvod" za kvartal, polugodišnji i godišnji. :lol:
Link to comment

jel ima nekih novih informacija vezano za razvojnu banku vojvodine? oni i dalje imaju najvise kamate na trzistu, prica se da ih bekapuje pokrajinska vlada (ili obrnuto:))... mada videh im reklame na stadionu JNA u sredu, ako rade sa karadzicem onda dzaba im sve to... :lol:

Link to comment
Hvala radisa i Tresko.Sad samo da se jos bunim sto su mi naplatili odrzavanje racuna za juni iako nije bilo nikakvih transakcija tog meseca.
Kako nije bilo, prebacili su 69 dinara sa jednog računa na drugi... :P
Link to comment
Kako nije bilo, prebacili su 69 dinara sa jednog računa na drugi... :P
A ne, to je bilo ovog meseca - bolje bi im bilo da ne pokusaju da mi i za to naplate "odrzavanje racuna"...
Link to comment
Jadni ljudi sa našim bankama...
Ne sekiraj se, ima i gorih. Otvorio racun u inostranstvu i posle mesec dana samo prestane da mi radi Maestro kartica, dobijam poruku na bankomatu 'prekoracili biste nedeljni limit'. Odem u banku i ispadne da je neki zajeb bio u popunjavanju mojih podataka, pa eto, nisu mogli da me zovu, nego su me samo iskljucili. Debili. U medjuvremenu prebacili mi neke pare privremeno na racun i mesec dana nakon toga, dakle dva meseca nakon otvaranja, zovu me i kazu da, ups, ja ne mogu da imam racun kao drzavljanin Srbije, pa eto, moram da zatvorim. Reko' dobro, otisao, zatvorio, uzeo pare koje su bile i vratio te pare koje su mi stigle, tamo odakle su stigle. To je bilo u prosli utorak - racun je i dalje ziv i zdrav, a i pare su na mom racunu, nisu vracene :facepalm: .To sto sam posle otisao u drugu banku, izlozio situaciju da zbilja moram da imam racun, da imam i hrvatski pasos ako je to neka pomoc, pa su sve zavrsili cak 7. radni dan, je minorna komplikacija. Pod uslovom da se i oni ne predomisle za 2 meseca :lol: .
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...