Jump to content
IGNORED

Naučna fantastika


Ajant23

Recommended Posts

film jeste onako zanimljiv, al baš da je za top 10... :mellow:
bolje to nego tamo neki sunshine-i i slicni promasaji. hipsteri bolje da ne otvaraju...

bolje se priupitaj gde je revenge of the sith.

Link to comment

Brazil je govno, Donnie Darko je govno, District 9 je govno, samo drugačijeg oblika.Contact je 'nako, nit' smrdi nit' miriše.Svi Star Warsovi su lagano, obilno a mekano sranje. Filmovi koji su pravljeni kao SF za one koji ne gledaju SF, samim tim su dostojni najvećeg prezira. Glupe bajkice smeštene u svemir, da pogledaju retardi u pauzama između Seksa i Grada i nove romantične komedije sa nekom random MTV postavom. Nažalost, puno ljudi je navučeno na njih iz meni zapanjujuće neshvatljivog razloga. U desetoj godini su mi ti filmovi delovali kao neka glupost za decu, a kamoli danas. Zbunjeni robotići, dobri vitezovi, princeze i odmetnici, čupava džukela sa uspravnom kičmom, sablje koje režu sve pred sobom, lajt-šou i obavezno pojavljivanje duboke rupe bez dna na svemirskom brodu u kojoj neki zli akter mora da završi u svakom filmu. :isuse: Čisto da dam svoje (ne)cenjeno mišljenje o stvarima o kojima se raspravlja na ovoj strani, kad već ne pratih topik od početka :)Bolje pogledajte 1 The Man From Earth nego svo to blokbastersko đubre...

Edited by Filipenko
Link to comment
Brazil je govno, Donnie Darko je govno, District 9 je govno, samo drugačijeg oblika.Contact je 'nako, nit' smrdi nit' miriše.
Бразил је... другачији. Само се условно сврстао у СФ да би истерао своју причу.Донија Дарка сам пет пута хтео да погледам, прочитао о чему оно беше и одустао.Дистрикт 9 је поштено урађен, с тим што превише попушта благајни и завршава се као прави Прле/Тихи филм где публика може слободно да навија за наше. Тако да, мало смрди мало мирише. Бар је дизајниран у Грунфовој радионици, освежава.Контакт, да... симпатично и не нарочито упечатљиво.
Svi Star Warsovi su lagano, obilno a mekano sranje. Filmovi koji su pravljeni kao SF za one koji ne gledaju SF, samim tim su dostojni najvećeg prezira. Glupe bajkice smeštene u svemir, da pogledaju retardi u pauzama između Seksa i Grada i nove romantične komedije sa nekom random MTV postavom.
Невероватно. Исто то сам рекао тамо крајем седамдесетих, кад сам гледао први (ака четврти) део. Реко, ово није СФ, ово је бајка обучена у СФ. Оно, ајде, што не би СФ имао своје бајке... ал' ако дотле осам година нико није смео да сними озбиљан СФ филм јер би морао да се мери са Кјубриком, сад још десет година опет нико неће, јер ће паре да иду на снимање сличног фолклора, све у нади да ће направити паре.
Bolje pogledajte 1 The Man From Earth nego svo to blokbastersko đubre...
Одличан! Такође, на сличну тему, "Срећни сусрети" (Happy encounters), и "K-Пакс" (K-PAX).
Link to comment
Brazil je govno, Donnie Darko je govno, District 9 je govno, samo drugačijeg oblika.Contact je 'nako, nit' smrdi nit' miriše.
Zasto ti je District 9 los? Sta sve prave to jos dodje i dobar film.
Svi Star Warsovi su lagano, obilno a mekano sranje. Filmovi koji su pravljeni kao SF za one koji ne gledaju SF, samim tim su dostojni najvećeg prezira. Glupe bajkice smeštene u svemir, da pogledaju retardi u pauzama između Seksa i Grada i nove romantične komedije sa nekom random MTV postavom. Nažalost, puno ljudi je navučeno na njih iz meni zapanjujuće neshvatljivog razloga. U desetoj godini su mi ti filmovi delovali kao neka glupost za decu, a kamoli danas. Zbunjeni robotići, dobri vitezovi, princeze i odmetnici, čupava džukela sa uspravnom kičmom, sablje koje režu sve pred sobom, lajt-šou i obavezno pojavljivanje duboke rupe bez dna na svemirskom brodu u kojoj neki zli akter mora da završi u svakom filmu. :isuse:
Nije mi bas jasan taj hejt prema Star Warsima.To je 1 lagana bajkica, smestena u SF milje, idealna za totalno iskljucivanje mozga.Ali bi svet bio siromasniji bez Star Warsa. Osim ako ne mislis da je samo postojanje Star Warsa bilo stetno na SF?Neki dobri SF koji mi se cini nisu pominjani do sada:Gataka (meni jedan od omiljenijih)AmbisOutlander (jes B film, ali mi je mnogo zanimljiv)Serenity (daleko bolji nego Firefly serija)
Link to comment
ал' ако дотле осам година нико није смео да сними озбиљан СФ филм јер би морао да се мери са Кјубриком
E, расејан, stvarno... Čuj, niko osam godina nije smeo da snimi ozbiljan SF film... Pa, Lukas je debitovao čistim SF-om, filmom na koga i on i žanr mogu da budu ponosni, sa THX 1138 (1971), samo tri godine nakon Odiseje... A, obzirom na podršku koju je za taj film imao od Kopole, sve se bojim da su mu klecala kolena pred Kjubrikom... Ruku na srce, Kjubrika se jesu bojali, ali 1972. kada niko nije smeo da otvori kovertu dobitnika nagrade za najbolji film iz straha da se slučajno desi da pročita da je nagradu dobila skandalozna Paklena pomorandža... Kovertu je otvorio tada manje poznati Jack Nicholson...
Though he was a relative new comer and lacked the status typically associated with Best Picture presenters, the then-two-time nominee took on the assignment in 1972 when many better-known celebrities balked at the job, worried that they would be tainted if Stanley Kubrick's A Clockwork Orange (1971) won the top gong and they were seen by the public as linked to the controversial picture.
Link to comment
E, расејан, stvarno... Čuj, niko osam godina nije smeo da snimi ozbiljan SF film... Pa, Lukas je debitovao čistim SF-om, filmom na koga i on i žanr mogu da budu ponosni, sa THX 1138 (1971), samo tri godine nakon Odiseje...
Добро, и онај код кога сам то прочитао је мало претерао са тим "нико", али у ствари и Лукас само доказује да нико није био расположен да одреши кесу. Тај филм је некакав његов студентски рад, и коштао је мање него једна квиз емисија.Што је још један доказ колико је Холивуд блентав и колико њим владају адвокати, трговци и банкари. Уместо "е, супер, сад нам је Кубрик отворио врата, сад ћемо моћи и ми да се размашемо и снимимо нешто још величанственије", оно испаде "ау јеботе, сад ће СФ филмови бити јако скупи, а штогод снимимо неће изгледати тако добро, боље да радимо нешто што ће се сигурно продати".Док Лукас није налупао пара на Америчким графитима и онда сам исфинансирао да сними Флаша Гордона... ију, то неће моћи, ајде онда Ратове звезда.
A, obzirom na podršku koju je za taj film imao od Kopole, sve se bojim da su mu klecala kolena pred Kjubrikom...
...јер није тражио неку велику лову, имао је напола готов филм, и то је могло тако да се провуче. И снимио је нешто сасвим десето (као што су и Ратови нешто сасвим десето).
Ruku na srce, Kjubrika se jesu bojali, ali 1972. kada niko nije smeo da otvori kovertu dobitnika nagrade za najbolji film iz straha da se slučajno desi da pročita da je nagradu dobila skandalozna Paklena pomorandža... Kovertu je otvorio tada manje poznati Jack Nicholson...
Тих пуританаца у ствари има јако мало, али нико не сме да им се замери. Чудо једно. Остао Холивуду страх од оног кодекса.
Link to comment
Nisam gledao film "Oliver" ali verujem da ne bi pogresili da su Odiseju u svemiru nagradili Oskarom. No, na kraju krajeva koji ce mu djavo i Oskar, dobar film je dobar i bez Oskara i ostaje upamcen.A Brazil je kultni film, ko ga je shvatio i doziveo , doziveo ga je, ko nije verovatno mu je bio glup i dosadan, ali film je izuzetan, mozda najbolja filmska antiutopija, svakako medju najboljima. Edited by Diabolic
Link to comment

@расејанA... To su bila vremena promena, mnogi su jurili ko će im distribuirati filmove. Kopola je za Lukasove Grafite rekao nekoj velikoj kompaniji nešto tipa da, ako oni neće da otkupe film i da ga distribuiraju, da će onda on sam da ga kupi... I, za Star Wars se Lukas plašio hoćeli Fox samo uzeti kintu, a odustati od toga da se snima nastavak, buduća Imperija...Jednom rečju, čini mi se da pojednostavljuješ stvari... A, ako se ne ograničimo na svemir, u to doba je bilo odličnih SF-ova: recimo Rolerbol... A, to bolje izgledati od Odiseje, pa mislim da je industriji od Kjubrika bio mnogo važniji ovaj drugi lik koji je sa njim radio specijalne efekte: Douglas Trumbull

2001: A Space Odyssey (1968) (special photographic effects supervisor)Candy (1968) (opening and closing sequences)The Andromeda Strain (1971) (special photographic effects) Silent Running (1972) (special photographic effects) Close Encounters of the Third Kind (1977) (special photographic effects supervisor) Star Trek: The Motion Picture (1979) (special photographic effects director) Blade Runner (1982) (special photographic effects supervisor)
Link to comment
A Brazil je kultni film, ko ga je shvatio i doziveo , doziveo ga je, ko nije verovatno mu je bio glup i dosadan, ali film je izuzetan, mozda najbolja filmska antiutopija, svakako medju najboljima.
Pa mislim da je danas dovoljno prosetati bilo kojim gradom, ma i samo pogledati kroz prozor, i videti one silne ventilatore ili kako se vec zovu ona sranja od klima uredjaja sto stoje napolju, sa kojih kaplje ona vodurina na ulice, da bi se osetilo makar malo sta je Brasil. :)
Link to comment
Šta ti je ovo? Ne mogu da pronađem.
Погледао на Нетфликсу... мали камерни филм са Винсентом Онофриом из млађих дана. Он збрише из будућности и учачкава се у лик који је себи створио, али то није јасно бар првих 15 минута (добро, 10, пошто гледалац већ зна да је ово СФ), закачи се за неку рибу и прави чуда за њу, али све у физичким границама оног што може да постигне нормалним телом и пуном главом.Један од бољих дијалога, са екипом са универзитета:- but how does that travel work?- you can't expect me to know that - you don't know how internal combustion engine works- as a matter of fact, I do.Е, да, промаших назив: http://en.wikipedia.org/wiki/Happy_Accidents
Link to comment
U desetoj godini su mi ti filmovi delovali kao neka glupost za decu, a kamoli danas.
To je zato sto si se zaglavio u 5. i svidjaju ti se samo sf crtaci za decu tog uzrasta.
Link to comment
2235-1.jpgDune (2000)&3586neo.jpgChildren of Dune (2003)Dve miniserije rađene prema remek-delima Frenka Herberta. Kao veliki ljubitelj knjiga i neko kome se svideo Linčov film, krenuo sam u gledanje sa popriličnim gardom. Na kraju uopšte nije ispalo loše. Po kvalitetu daleko od knjiga, čak i od filma, ali ipak 'ladno može da prođe. Opet, ne znam koliko sam merodavan jer mi je Herbert omiljeni pa tako po inerciji i sve u vezi sa "Dina" serijalom.The spice must flow. ;)
Link to comment
Dve miniserije rađene prema remek-delima Frenka Herberta. Kao veliki ljubitelj knjiga i neko kome se svideo Linčov film, krenuo sam u gledanje sa popriličnim gardom. Na kraju uopšte nije ispalo loše. Po kvalitetu daleko od knjiga, čak i od filma, ali ipak 'ladno može da prođe. Opet, ne znam koliko sam merodavan jer mi je Herbert omiljeni pa tako po inerciji i sve u vezi sa "Dina" serijalom.The spice must flow. ;)
Нисам баш нашао по чему се ово издање разликује од првобитног.Јако бих волео да су мало заменили глумце некима са упечатљивијим фацама и различитијих годишта, па бих некако успевао да их разликујем <_<.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...