Jump to content
IGNORED

Arhitektura


Mr.Smith

Recommended Posts

Auf, ako su zeleni alternativa, onda i ja sa podanicima Dubaija kazem, ziveo vladar.
vladar koji je narucio taj isti Food City kome se smejes   :lol: jos zelenih projekata koje su emiri narucili:xeritownmasdarinace kada se u arapskom svetu kaze "ekoloski", to znaci - kako ziveti u bezvodnoj pustinji, i kako opstati kada nafta presusi. Emirati su svetski lider u planiranju ekotopija i ekoloski odrzivih naselja, a da me ubijes necu moci da shvatim kako to da je vise zagadjenja bolje od manje zagadjenja.  Edited by vasudeva418
Link to comment

Nisam gledao taj link, moram da priznam. Tako da u stvari ne znam o cemu se tu radi, nisam ni mislio da zalazim u detalje (mada sam primetio da i tu ima nekih falusoidnih tvorevina, boje guscijeg govneta, doduse). Inace je po logici da je manje zagadjenja uvek bolje (ako se dovede do kraja) najbolje ne raditi nista. Steta sto ne ostadosmo na grani, itede (Avatar?) Ali, da ne trolujem...

Link to comment
Nisam gledao taj link, moram da priznam. Tako da u stvari ne znam o cemu se tu radi, nisam ni mislio da zalazim u detalje (mada sam primetio da i tu ima nekih falusoidnih tvorevina, boje guscijeg govneta, doduse). Inace je po logici da je manje zagadjenja uvek bolje (ako se dovede do kraja) najbolje ne raditi nista. Steta sto ne ostadosmo na grani, itede (Avatar?) Ali, da ne trolujem...
A ne, nije ovo sasvim trol. Ja mislim da ti pod ekologijom ponekad podrazumevas licemerni anarhoprimitivizam koji kaze "idem na internet da kazem svima na forumu da mi je dosta tehnologije". Odrzivo stanovanje kakvo, na primer, predlazu ovi likovi u Dubaiju (iako je posredi, ipak, arhitektura za elitu, ali dobro, cutting edge se vremenom prelije u mase) naprosto podrazumeva ocuvanje i recikliranje postojecih resursa, umesto bacanja para na ekoloski neodrzive projekte i namene. Manje zagadjenja nije uvek bolje. Evo Srbija je danas manje zagadjena zato sto se u njoj nista ne proizvodi. U rekama su se ponovo pojavili rakovi, na primer. Ali to nije posledica ogromnih ulaganja u "zelene" tehnologije koje, u krajnjem ishodu, doprinose razvoju novih industrija i tako podsticu ekonomiju, vec nerada. Meni takva prinudna ekologija ne treba, kao ni ona koja nas poziva da se vratimo na granu. Medjutim, siguran sam da zeleno i napredno mogu da idu ruku pod ruku. Ovi projekti to demonstriraju.
Link to comment
...umesto bacanja para na ekoloski neodrzive projekte i namene.
Samo, odrzivost je - sasvim moguce - novi fetish iliti kult. Jedna od onih stvari koja je danas drustveno prihvatljiva da se kaze, pri cemu cca 90% ne zna o cemu prica (kao ni kad je u pitanju slavna promena klime). [sto ce biti jako zanimljivo ako mi environmental sustainability postane nova profesija ....sto izgleda moguce. Najvise volim da rovarim iznutra.] Treba uvek imati u vidu da razvoj moze da ide (i najcesce i ide) skokovito, u tzv. paradigm shifts. To je ono - inace vrlo prosto i razumljivo - sto maltuzijanci nikako ne mogu da vide. Npr. kriza fosilnih goriva i sav doom-mongering oko "peak oil" ne mora nikako da znaci masovni prelazak na bicikle. Itd. itd. (na poslu sam, koji zasad nema bas nikakve veze sa ovim sto pisem :D)
Link to comment
  • 1 month later...
  • 3 months later...

Danas slusao ovog tipa na design week-u:Bjarke Ingels... i odusevio se njegovim projektima resenjima i energijom koju poseduje. Prezentacija je bila za 10+, tip je u potpunosti a-sujetan, jako duhovit i ima genijalnu strategiju kako za klijente tako i za svoje samolimitiranje: "Yes is more!"Par hajlajta: BjarkeIngels.jpglego1.jpgBjarke+Ingels+Group%27s+Danish+Pavilion+for+Expo+2010,+Shanghai.jpg

Link to comment
u prvom hajlajtu car zivi:)opravdano propustila predavanje, jel pravio neki osvrt na bg?
Nije (pricao je iskljucivo o svojim projektima, ne o arhitekturi), ali ga je medijator/konferansije upoznao s Beogradom/Srbijom na najgori moguci nacin: imao sam seriju transfera jer ga je Jelovac bukvalno shamarao glupim pitanjima i komentarima posle predavanja.Covek je od publike pobrao izdasan izvinjavajuci aplauz pre nego sto je pobegao sa bine. Edited by CowBoy
Link to comment

pa da jelovac je kretencina neopevana :/nego mislim da b.i. pozna o nama i pre nego sto ga je ovaj oshacovaops. mogao si da snimis neki film! sad mi zaou sto nisam bila

Link to comment
ps. mogao si da snimis neki film! sad mi zaou sto nisam bila
Imam par fotki, ali to ne govori nista:) tip je verglao sto na sat sa vikinshkim akcentom - u jednom trenutku Jelovac ga zamolio da "uspori jer je prevodilac na samrti" :isuse: (bilo nekoliko slushacha a-englesnkog).Ono sto me je odusevilo kod coveka je njegova sposobnost da u shali govori o svom visegodisnjem radu, da se zeza s tim bez trunke sujete i samopijeteta na jedan jako duhovit nacin.Evo ti sa u-tube-a, uzivaj - to je otprilike bila i prezentacija za Bg.http://www.youtube.com/watch?v=4AYE3w5TWHs Edited by CowBoy
Link to comment

Ma kreten. Beograd jednostavno ima tu karmu da sebe svodi na lokalno, i to bas iz silne zelje da bude svet.Ponekad pomislim da nam nema spasa.

svetski putnicine prijavljujete ovo cudo u singapuru
Iz ovog ugla izgleda manje loshe :lol:TCHSIngapre(1).jpg
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...