Jump to content
IGNORED

Arhitektura


Mr.Smith

Recommended Posts

Tadao Ando je genije. Bivsi vozac kamiona i bokser, bez formalnog obrazovanja za arhitekturu. Glavni element u vecini radova mu je beton, ali je meni ta jednostavnost, prostor, svetlo ... potpuno ocaravajuca. Mislim da ima negde na ovoj temi njegova "Church of Light", remek-delo.A muzej sa druge fotografije, na ostrvu Naoshima je posebna prica. Citav juzni deo ostrva je ispunjen muzejima moderne umetnosti, uz pratece hotele, restorane, knjizare ... Chichu Art Museum koji je radio Ando je prakticno izgradjen na vrhu ostrva, ali ukopan da ne remeti ambijentalnu celinu. Za osvetljenje izlozenih radova se koristi prirodna svetlost, pa u razlicito doba dana izgledaju drugacije. chichu.jpg65327401_c374d9f199.jpg65031504_ec7cb4c926.jpg3113569041_b37c4e08e0.jpgDrugi muzej sa ostrva, Benesse House:benesse.jpg2990_14_m.jpg204532488_9941211c87.jpg

Link to comment

Odlican ovaj muzej, nisam ovo nikada pre video. A ona treca fotka koju je postovao Ulis, ono mi deluje kao savrsena savremena mesavina tri Van Der Roheova rada: Paviljona za svetsku izlozbu (voda i plato, samo vece nego kod Miesa), Neue Nationalgallerie i meni najdraze (i tako nefunkcionalne) Farnsworth House (zbog providnosti i delom forme).

Link to comment
  • 3 weeks later...
Ok :)....ali preko video klipova možeš biti blizu, tek onoliko koliko je ekran udaljen od tebe, a da ne bude opasno.Pogledaj bolje, niti je to "izložbena arhitektura", niti je deprimirajuća i hladna. U tekstu imaš obrazloženja zašto je sve to tako.No, poštujem tvoj stav.
Tadao Ando jeste genije. Forma, svetlost i nestvarna harmonija ali moram da se složim sa Lanciom, koji na to gleda drugačije.Ako vec mora Kritički regionalizam, ja bih pristao da provedem zagrobni život na Scarpinom Brion-Vega Cemetery u San Vito d'Altivole,qcid_114.jpgali da živim u Andovoj kuci Koshino, na primer - nikad. Morate imati razumevanja i za ljude koji arhitekturu posmatraju na način kome se ne može ništa zameriti: "Ja u tom okruženju" Edited by erste hilfe
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
Otvaranje najviše zgrade na svetu3. januar 2010. | 19:35 | Izvor: FoNetDubai -- U Dubaiju će sutra biti otvorena najviša zgrada na svetu, visoka 820 metara, sa 160 spratova a njeno otvaranje simbolična je najava pozitivnog početka godine.
VestVestBurj Dubaitop_9_unique_structures_burj_dubai_2.jpgBurjDubai1.jpgdubai-downtown-burj-dubai1.jpgburj-dubai.jpg
Link to comment
:lol: Ma ludilo, Arapi su skroz otkacili. Sada je na redu Vavilonska kula u Flash Gordon stilu:
Mile-High TowerThe Mile-High Tower (Arabic: برج الميل‎‎) is a skyscraper proposed for construction in Jeddah, Saudi Arabia. At 1,600 m (5,250 ft) it could be the tallest building ever built. The US$13.6 billion project, the centerpiece of a planned community near the coast, is being proposed by Al-Waleed bin Talal’s Riyadh-based Kingdom Holding Company.
mile_high_tower_worldw_47e8944907f30.jpg Edited by Jolly Roger
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...