Jump to content
IGNORED

Football Manager 09


John Coltrane

Recommended Posts

18 hours ago, Zlurad said:

Imam dilemu, mada i nije neka. :ph34r: Tri puta sam udario continue i ode Trent na 3 meseca a da nije odigrao ni 5 minuta u predsezoni. Uvalio sam Karijusa za 2.5 miliona, za te pare doveo Patricka Berga iz Bodo-a, kao backup-a (ne mari, CA 134PA150, cena mu odmah otisla na 12 miliona). 7 dana pred pocetak sezone i od 5 prijateljskih od prvog tima mi je igrao Mane jednu utakmicu, Van Dajk jednu i po, Trent 5 minuta i Jota jednu utakmicu. Gde su mi igraci? :lolol:

 

 

joel.jpg

 

 

Kako gde su, pa produženi odmor, uzeli neplaćeno.

Još ako se zajebeš pa ne čekiraš one koje ne želiš u U23 tekmi igraćeš sa pačićima. Paulihno, Mangala, Vilšir i ostali na free taman za trial.

 

Ja završavam prvu sezonu sa UTD, polutka sa BVB (prvu igram kući 3:1 dobio), ispao iz oba kupa i 5 kola pre kraja 8 bodova ispred Arsenala u PL!!!! (a svi se žale da je Live brutalan i ovo što vidim po netu ljudi ako uzmu titulu to je na gol razliku, bar u prve 2 sezone).

 

Ako budeš hteo da probamo novu opciju versus javi se.

 

 

 

Link to comment
 
 
Kako gde su, pa produženi odmor, uzeli neplaćeno.
Još ako se zajebeš pa ne čekiraš one koje ne želiš u U23 tekmi igraćeš sa pačićima. Paulihno, Mangala, Vilšir i ostali na free taman za trial.
 
Ja završavam prvu sezonu sa UTD, polutka sa BVB (prvu igram kući 3:1 dobio), ispao iz oba kupa i 5 kola pre kraja 8 bodova ispred Arsenala u PL!!!! (a svi se žale da je Live brutalan i ovo što vidim po netu ljudi ako uzmu titulu to je na gol razliku, bar u prve 2 sezone).
 
Ako budeš hteo da probamo novu opciju versus javi se.
 
 
 
Kod mene u sejvu Ole kupio Paulinja, vidim da mu igra. Trenutno su na drugom mestu, rvemo se mada je rano u sezoni. U prvih 6-7 su pool, junajted, west ham, brentford!, chelsi, arsenal, siti negde sesti/sedmi. Ja tek pocetak novembra, izgubio jednu, remizirao jednu 8-9 pobeda sa po 3 data gola. Pao se u kupu sa Atletima, Salzburgom i Zenitom. Prvi sam i tu ali izgubio od Salzburga pa sam na 9 boda, salzburg na 6, Atleti na 6. Iz čista mira mi se pokvarili igrači posle 6-7 utakmica. Salah zabio 12 golova u svim takmičenjima u prvih 6 utakmica od tada jedan iz penaltika. Konstatno moram sa ga menjam svaku utakmicu oko 65 minuta jer mu "srce" ode u tamno crveno. Mane dao 4 gola, Firmino dao 3, skoro pa neupotrebljiv. Kad sam igrao neresenu, mislim da je westham, imao sam 38 suta ka golu, 18 u okvir gola, 10 clear cut sansi, dao 2 gola. Povampire se i daju i mi dva gola u 3 minuta a celu utakmicu imali 3 suta ga golu, 2 u okvir gola. Btw, nisam proveravao Oleove ocene od prošle godine ali ove je smeh: Tactical 7, tactical knowledge 7.

Ja sam još na "beti" s kojom ne mogu online sa nemačima iste, ajd jednog dana kad instaliram novu pa se mož dogovorimo nesto.
Link to comment

Mnogima igrai DVDBeek na B2B i to prilično dobro. Meni su Bruno, MekTomini i Pogba u centru, Paulinjo slabije, a u januaru sam doveo Tolisoa za mil i po što je smejuria. 

 

Paulinho .jpg

Link to comment

Ja nisam ni video kog sve ima na free. U stvari jesam ali sve matori momci a znas da je jedan od "ciljeva" boarda Liverpula da se dovode igraci do 24 godine ili da se koristi svoja skola. Plus mi dali 14 miliona za transfere. Sreca pa ima par igraca pa sam fundraisovao dovoljno da kupim dm-a i napadaca. a ostalo koristim kao Klop: Kad se jedan povredi ubacim drugog omladinca. Vidim da mi je u sledecoj sezoni budzet 100 miliona i da je za ovu godinu cilj da se igra Liga Sampiona tako da opusteno. A i Thiago smara, ocene za trening mu ispod 5 i kad ga kritikujem kaze mi"pa sta", tako da cu u januaru da se oprostim od njega i insalah uzmem nekog normalnog cm-a koji nema 18 za injury. Elem, kupio Karema Adeyemi -ja iz Salzburga za 17.2 miliona. Ne bi ga ni kupio al me smarao skauting tim sa njime. Ne mari, mada ti imas 12 napadaca. Trazi 60K platu, prilicno dobra investicija jer mu cena odmah otisla na 60-90 miliona. Mislim da mi je on najjeftiniji wunderkind koga sam ikada kupio a da nije brazilski regen.

Edited by Zlurad
Link to comment

Završio sam prvu sezonu, koju vodim kao test sejv, na beti i sad se spremam da počnem novi sejv, takodje sa UTD, na full (jbt "spremam" se već 7 dana :isuse:)

 

Prilično lako i ubedljivo sam osvojio PL, pogotovu što svi kukaju da je Live neumoljiv, kod mene je Arsenal bio drugi sa -13 a Live tek treći sa -14. U kupovima nisam zapinjao pa sam ispao posle par kola, ali zato me je u finalu LŠ otresao Bajern sa 3:0. Ronaldo je neumoljiv, 39 golova u PL a 52 gola na 51(2) meču. Jednostavno je brutalan.

 

Sad me najviše brine koliko liga da upalim, pošto zadnjih godina uglavnom učitam sve, što je preko 150k igrača i ponekad me baš smori učitavanje izmedju dana. Ako učitam par glavnih a ostale stavim na View only onda em nemam čak ni prve timove u npr BRA i ARG ligi, već nemam ni mnogo U23 i uopšte nemam U18 igrača. Još većam šta da radim.

Link to comment

Ja sam zabagovao u sred zimskog transfer roka pa stigao do 25 kola. Upravo se spremam da igram prvu rundu Lige Sampiona al muku mucim sa povredama. Salah se povredio na 4 meseca (i od ovog 25. kola ima jos 2 meseca pauze), Mane povredjen 2 meseca, Eliot bio povredjen mesec dana, Trent bolestan 2 nedelje, Joel povredjen, Firmino bio povredjen mesec dana tako da su mi napred igrali Jota do 60. minuta jer igra svaku, Minamino i Ox a pokusavam da istreniram Adeyemija za Firminovu ulogu mada uglavnom igra Salahovu ulogu (tek sam juce provalio da se rumorise da u RL-u Pool stvarno hoce da kupi Karima Adeyemija :lolol:). Mucim muku sa povredama a tekme su mi uglavnom 1:0 2:1. Zaredjao sam 3 neresene, dva poraza i sad mi Junajted dise za vratom. Jedan bod iza mene, ja srecom sa jakima igram tek za mesec-dva dok oni sad pa se nadam da fejluju da mi daju sportsku sansu :ph34r: Ronaldo kida i kod mene, nadrkali su ga Manchesterovi skauti samo tako. Ole kupio Correu a VDB i u igrici odigrao 2 utakmice :whistle: U zimskom transfer roku sam dovukao Mbapea (dolazi na kraju sezone), na free i na opste cudjenje narocito mene jer mi to nikad do sad nije polazilo za rukom. Obicno ga Real kupi ali sad se nisu ni trudili. Samo Junajted i Liverpool, odabrao Liverpool "zbog mesta na tabeli" lol. 400K nedeljno, 18 miliona za potpis i neki ne-neverovatni bonusi. Salah normalno nece da potpise novi ugovor pa cemo verovatno da se oprostimo na kraju sezone. Dovukao Almadu iz Veleza, Martineza iz Girone, Kamaru na free iz OM (dolazi na kraju sezone). Ovog drugog vratio na pozajmicu jer ne moze da dobije vizu. U stvari sam proveo 2 RL dana u transfer roku da pokusam da kupim nekog na free, a da je mlad i perspektivan jer para niotkud a board planira da postanem samoodrziv za godinu dana. Plus su mi skautim imbecili pa sam skoro ceo dan proveo tragajuci za nekim HG biserom da bi ga potpisao jer polako pocinjem da kuburim sa registracijom. Ne cudi me sto je Klop ostavio Filipsa u Liverpulu. Ja ga na zimu pozajmio uz obaveznu kupovinu i istog trenutka nisam imao dovoljno 8 HG za registraciju. Sreca pa nisam potpisao nekog, ne bi bilo mesta. Nema budzeta nego koliko prodam toliko kupim. Smaraju me skoro svi igraci da dam sansu mladim igracima pa ako propustim dve utakmice da ne igraju Eliot, Jones, Konate, Neco smore i se pocnu da traze transfere.

 

Sta ce ti 150K igraca, mnogo je to. Izaberi najace lige pa postepeno ukljucuj a skaute salji tamo gde mislis da ima dobrih igraca ili potpisuj skaute iz Latinske Amerike, da im agenti salju ponude.

Link to comment

Kako šta će mi 150k igrača?!? Nisam normalan, eto zašto.

Ovim sejvom radim posredni skauting za sledeći koji je sa nekom daleko slabijom ekipom. 

U januaru možeš pazariti brdo igrača za kikiriki, kojima ističe ugovor na leto, a da su sasvim korektni kao rezervna opcija ili starteri za kup, već napisah da sam uzeo Tolisoa da pojača slabu sredinu. Freda zavaljah u Napoli za 17mil (ako se dobro sećam), a Matu sam prodao tako što sam rekao da ću plaćati 1£ nedeljno za njegovu platu. Možda je to bag na beti ali za svakog igrača kog sam pokušao da uvalim sa 100k + - platom sam se “cenjako” tako što sam nudio 1£ na njihove 50-60k zahteve.

 

Kod potpisa Lingard i Pogba me iskulirali a da nisam uspeo da ih zavaljam u januaru za neku kintu. Samo zbog toga me vuče da odigram još malo da vidim šta će biti sa njima pošto se raspoloženje popravilo posle osvajanja PL i neočekivanog ulaska u finale LŠ. 

Link to comment

Konacno sam zavrsio prvu sezonu, posle 1 dana, 13 sati i 5 minuta :vesala2:

Uspeo sam da osvojim Premijer ligu lakse nego sto sam ocekivao, 14 bodova ispred Arsenala! i to pukom srecom jer se Junajted priblizio na 1 bod pre medjusobne utakmice a onda izgubio od Brajtona, igrao nereseno sa Njukom i Arsenalom a ja sam u tom trenutku imao minus 3 utakmice i jedan bod vise. Na kraju se igraci smorili i komotno izgubili poslednje dve utakmice dok je Arsenal vilenio po tabeli. Runaldo je postigao nekih 40 golova u svim takmicenjima dok je meni najbolji strelac Van Dajk sa 14 golova a slede Adeyemi, Jota, Mamadu Salah i jos par igraca sa po 6-7-8 golova. Uzeo sam i Ligu Sampiona i Karabao kup. Ligu sampion jer sam igrao sa Sportingom koje sam dobio 14:0 u obe utakmice pa se igraci povampirili pa dobili Junajted 0:1 3:0 pa igrali tesno sa Realom (zgoditak Thiaga za 2:1 na Anfildu u 95. minutu) pa 1:0 na Bernabeu odbijanka. Carabao sam dobio jer mi je najteza utakmica bila sa Wulfsima, ostalo sve championship ili nize lige. Finale sam igrao sa Lidsom, koji jeste zavrsio kao osmi ali je patio do 30 kola negde oko 14. mesta.  FA sam izgubio u finalu od Sitija, jer je Roberston uspeo da dobije dva zuta u prvih 6 minuta i jebiga. Ne znam da li je zbog svetskog liga prvenstva (koje trenutno igram i koje cu da izgubim jer je pola PL timova tamo) ali sa od Aprila igrao utakmice bukvalno na 3, ponekad 2 dana. Pazi Maj: 3 maj (utorak) Real na strani, 5 maj (cetvrtak) Watford na strani, 7 maj (subota) West ham kuci, 11 (sreda) Totenhem kuci, 14 subota Siti Fa Kup finale, 18 sreda Junajted kuci. Za 15 dana 6 utakmica. Mislim da u zivotu u RL nisam video da neko igra Ligu sampiona u utorak pa onda PL u Cetvrtak pa PL u subotu.

 

Sad igram klupsko svetsko i tu su Siti, Totenhem, Chelzi, Liverpool, Bajern, PSG, Real, lajpcig...Uopste nisam provalio da se igraju grupe i da je sistem skroz promenjen. Imao 20 dana pauze ali mislim da je bila neka pauza pa igraci nisu ni bili u klubu i sad mucim muku da jedan igrac spoji dve utakmice jer su tekme na dva dana.

 

Prodao sam Firmina za 65 miliona PSG-u, prodao par klinaca za semenke. Dobio 89 miliona za transfere. Pored Mbapea i Adeyemija i Almade u ovom prelaznom za sada kupio Milenkovica za 21 (25 sa klauzulama) miliona kao zamenu za Matipa koji hoce da ide i nek mu je sretan put. Planiram da kupim Ward Prowsa zbog engleskih igraca i to je manje vise to. AKo prodam Nabija kul, ako ne nista. Salahu produzio ugovor na jos 4 godine, ostalo jos par igraca sa ugovorima do 2023 godine ali o tom kasnije jer moram da vidim koliko igraca mogu da registrujem zbog stranaca i engleza. Hoce i Berg da ide, kog sam kupio na pocetku sezone pa cu na tom mestu (kao i na ostalima da koristim juniore, makar u nekoj od rotacija). Od ove godine vise nema transfer budzezta nego samo sto prodam to ide u budzet.

 

Eto. Gledajuci tabelu: Skauti su mnogo potcenili Celzi, Bentford, Siti, Palas, a precenili Junajted koji da nije naleteo na bunkerase bi bukvalno sve osvojio. Tuhel i Brendon popili otkaze jos u martu valjda.

pool.jpg.f3d71412da48276f07b959900256dcc2.jpg

Link to comment

uzeo da igram sa valensijom. tj nisam uzeo nego randomovao i ispala valensija. uvek sam hteo sa njima da igram a nisam vec 10+ godina. vreme je da im donesem titulu ls.

kao i uvek simulirao sam prvu sezonu pa tako pocinjem od druge.

situacija nije nesto dobra. ovo djubre od vlasnika mi daje samo 25% od zarade od transfera, posle to podigao na 40%...kaze da je spreman prodati klub ako dodje ponuda. valjda ce doci do toga....

 

doveo lucasa vasqueza i bernata za dz. lucas za desnog beka iako je realno krilo a bernat levi bek a igra mi levo krilo zbog gaye ;D. nisam ih mogao propustiti da ih dovedem za nista jer mi je transfer budzet bio oko 5 miliona. ako nista drugo prodacu bernata za neki profit. garcia iz cityja je otisao u monaco iako sam mu nudio 25k eura vise nedeljno. djubre hoce da igra ls. gabriela paulistu sam prodao prvog jer ga ne podnosim u rl a i jer je vec 30. tako sam ostao sa dva seniorska stopera. prebacio dva klinca iz u19 jer nisam mogao nikoga normalnog dovesti. romagnoli iz milana je u juve otisao za 10 miliona eura. on bi dobro dosao ali nema sanse da bi izabrao mene pored juvea.

prodao sam solera unitedu za 60 miliona od kojih sam ja dobio 24....umesto njega doveo marca rocu iz bayerna za 20+ miliona...verovatno preplatio ali jbg morao sam nekoga. freuler na loan iz atalante za nekog b2b ili bwm midfildera. i doveo gavija iz barse za 6 miliona. lik je 16 i vec mi je dao gol na prvoj utakmici protiv reala u pobedi od 3-1. 

pored njega tu je i ovaj amer wunderkid kao i lee kang-in iz koreje wunderkid. doveo i legendu esposita iz intera za 5 miliona. valjda je dobar kao u '20.

 

sezonu poceo sa 3-1 pobedom nad realom, pobedio aik u kvalifikacijama za intertoto i onda manje-vise sam tu u prici za ls. cilj je izboriti ligu evrope sto cu verujem lagano ispuniti.

 

highlight prvog dela sezone je ova pobeda nad sevillom

 

7nYEkpN.png

 

matori raul garsija vodi listu strelaca sa 15 golova iz 18 utakmica :unsure:. pre par sezona je igrao zadnjeg veznog a sada je neki second striker. covek je u 36. godini...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...