Jump to content
IGNORED

šah je šah


Quizmaster

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 5 weeks later...
  • 9 months later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...

velimir ivic se plasirao u 1/8 fide world cupa

Edited by Кристофер Лумумбо
Link to comment
  • 3 months later...
On 17.9.2019. at 20:34, vathra said:

Занимљив текс, радили су анализе колико калорија троше врхунски шахисти на турнирима. 

Запањујуће, резултати су слични врхунским атлетичари а - једном су измерили 560 калорија за само два сата, а процене иду да током дана турнира може да се потроши и до 6 хиљада калорија. 

 

https://www.espn.com/espn/story/_/id/27593253?fbclid=IwAR0Sx5N3FN-fW7a95ZtMNuCLaibavH4jdbTYtBgDSUb_R4zLv9qhaI3fZtE

 

Причало се да мозак може да срче пуно чорбе, али да гута као 40-50 кила мишића је ВТФ. 

Турнирски дан у Србији изгледа обично овако, доручак у 8:00, турнирска партија од 9:00 до 13:00, у 14:00 ручак, турнирска партија од 16:00 до 20:00 , па ако даш максимум из себе то је пуних 8 сати игре и рачунања дневно. Ја дајем више од максимума јер се у 99% партија  борим са играчима много веће снаге од мене. И много човек буде гладан после свега тога. 

Link to comment
  • 2 weeks later...
On 14.11.2021. at 12:57, Duhovnost, ljubav i med said:

Турнирски дан у Србији изгледа обично овако, доручак у 8:00, турнирска партија од 9:00 до 13:00, у 14:00 ручак, турнирска партија од 16:00 до 20:00 , па ако даш максимум из себе то је пуних 8 сати игре и рачунања дневно. Ја дајем више од максимума јер се у 99% партија  борим са играчима много веће снаге од мене. И много човек буде гладан после свега тога. 

 

Покушаваш да нам кажеш да си и на шаховским турнирима, као и овде, најглупљи?

Како уопште можеш да играш у 99% партија са много јачим од себе?

Кад изгубиш једну партију од јаког, следећу играш са слабијим и тако даље.

Да би у 99% партија играо са пуно јачим од себе, па рецимо да није уопште лако...

 

Плус 4 сата по партији је за врхунске турнире.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...