Jump to content
IGNORED

PPP real estate


DarkAttraktor

Recommended Posts

4 hours ago, Milošica said:

Ne spustam se liftom. Skocim u Savu pa izadjem.

pazi samo da izadjes pre Dunava, pisu da je situacija zitka...

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Pre par dana sedeo u Ljubljani sa nekim prijateljima građevincima i pričaju mi za dve lokacije gde stanovi prodaju za 10 000 i 7500 evra po m2. Na moje pitanje ko ima tolike pare da toliko plati stan kažu da su kupci uglavnom osiguravajuće kuće, penzioni fondovi i investicioni fondovi. 

Kumovi koji žive u Frankfurtu su nam pre par godina pričali da stan koji oni plaćaju 1700 evra mesečno vredi oko 800k evra i da oni nemaju šanse da ga kupi. Ne znaju ko su vlasnici ali tad su mi pričali da ti koji kupuju znaju da će za par godina vredeti milion evra (sad verovatno vredi više od toga).

Takvo tržište se može uskoro očekivati i u Beogradu gde više većina ljudi neće moći da priušti da kupi sebi stan već će ga iznajmivati.

Link to comment

ja stvarno ne znam ni kako ce ga iznajmljivati, cijene su duplirane u par mjeseci, a domaca traznja nije dozivjela nikakvu promjenu. pritom zakupnina ne varira u odnosu na lokaciju u istom procentu kao prodajna cijena.

Edited by morgana
Link to comment
On 19.6.2022. at 7:57, Zverilla said:

te pare su većinski iz nelegalnih izvora, ko sto svi i sumnjaju

 

Nelegalne su sigurno, ali i tu ima nijansi. Znači od kokainskog nelegalnog, preko frilensujem a pare mi u singapurćanskoj banci (a redovno se javljam na NSZ), do prodajem lešnike od iza kuće na fb grupama, useravam se od para a ne plaćam porez. 

Link to comment
51 minutes ago, Filozof manijak said:

Mislite na porez na imovinu, ili na "porez na prenos apsolutnih prava" prilikom kupovine stana?

imovina je ona za šta plaćaš godišnje. kada kupiš nešto plaćaš. zašto se to zove "porez na prenos apsolutnih prava" uopšte a ne PDV?

 

mislim na boldovano

Link to comment
imovina je ona za šta plaćaš godišnje. kada kupiš nešto plaćaš. zašto se to zove "porez na prenos apsolutnih prava" uopšte a ne PDV?
 
mislim na boldovano

Znaće pravnici ali mislim da je naziv/opis "prenos prava svojine" pa se na to plaća taj jednokratni porez.



....shiit has hit the fan.
  • +1 1
Link to comment

na to mislim. odem u west ili BNV kupim stan za neke pare i treba da platim nešto državi. Koliko je to u %?

 

ili koliko % od cene plaćam državi ako od nekoga kupim stan?

Edited by djordje geprat
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...