Jump to content
IGNORED

PPP real estate


DarkAttraktor

Recommended Posts

toplovod je sistem cevi za transport tople vode za potrebe daljinskog grejanja.

potrošna topla voda odnosno sanitarna voda je to što ti zoveš topla voda.

nisu obavezno povezani. možeš da imaš ptv i leti kad nemaš grejanje.

do kada je uveče ima? nemam pojma, do 10 valjda. posle 10 je više mlaka nego topla.

Edited by beta kentauri
Link to comment

Ne znam gde to gase toplu vodu noću... Dok sam živeo na Ceraku imao sam gradsku toplu vodu 24/7/362, tri dana godišnje je remont, krajem avgusta ili krajem septembra...

Link to comment

imam dva pitanja

 

šta je to toplovod? jel to znači topla voda kad god hoću ili se gasi kad i grijanje?

 

a drugo, kako se koriste norveški radijatori? recimo, u poređenju sa ta peći, jel to izađe skuplje za stan ok 40 kvm?

za toplovod savetujem da se raspitas po komsiluku, nadji neke komsije koje ce ti reci kakva je situacija sa tim, jel vruca ili mlaka itd.

za ove norvezane ne bih znao, ali bi mogla npr. da trazis da vidis racune za zimske i letnje mesece pa da uporedis potrosnju i izracunas...

Link to comment

Zar oni nisu satro ekonomicni? Imam jedan sto sam dobio na poklon al ga skoro nikad ne koristim pa ne znam kolko trosi.

Ne mos dobiti vise toplote iz radijatora nego sto se potrosi struje. Nije to klima pa da ima toplotnu pumpu.

Link to comment

toplovod je sistem cevi za transport tople vode za potrebe daljinskog grejanja.

potrošna topla voda odnosno sanitarna voda je to što ti zoveš topla voda.

nisu obavezno povezani. možeš da imaš ptv i leti kad nemaš grejanje.

do kada je uveče ima? nemam pojma, do 10 valjda. posle 10 je više mlaka nego topla.

Od skoro sam u naselju i stanu koje ima toplu vodu i topla je  24 sata. Tj i vruća, ko voli vruću.  Takva je bila od juna od kada sam  tu a i sada je

Link to comment

ajd ne luduj, uvek mozes da podgrejes vodu za pranje kose na sporetu, a zimi da ides po kuci u gunju i vunenim carapama :lolol:

:lol:

sad kad tako napišeš, ne mogu da se setim vremena kada je bilo drugačije.

Link to comment
  • 1 month later...

Ti švedski detekrotri norveški radijatori su zlo koliko jedu struje

ja se na te radijatore grejem jedno 30 godina. tri radijatora imaju ukupno 3600 W i greju 50 i neki kvadrat. glavnae prednosti su im štone izduvavaju topao vazduh i dižu prašinu i što su gabaritno mali pa nisu nameštaj. u vreme kada sam ih kupio bili su bagatelno jeftini jer su ih sastavljali u valjevu (ili milanovcu?). na račun za struju nikad nisam imao primedbu. sada, kada dosta vremena provodim van stana, nemam tačnu predstavu jer termostat spuštam na 10C pa, dan pred povratak,juniori dođu da ga podignu na 20C. 

 

imao sam u zgradi porodicu sa stanom poput mog, isto ih je bilo dvoje + dvoje dece, nepušači, drveni termo prozori. imali su etažno grejanje na struju. računi su nam bili otprilike isti.

 

sada su norveški radijatori dosta skupi no, postoje one druge grejalice koje rade na istom principu: strujanje vazduha.  koristio sam jednu takvu, mislim da je cena negde oko 5 - 6000.

Link to comment
  • 3 months later...

Potreban mi je (za mesec, dva najkasnije) nenamesten prostran stan sa terasom / kuca u Zemunu ili BG do 400 evra stanarine. Na duze vreme.

 

Javljajte ko zna ili ima

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...