Jump to content
IGNORED

Samo za iskusne investitore


Mr.Smith

Recommended Posts

Situacija je sledeća -Vaš posao se širi, pare počinju da se prelivaju, uložili ste malo u nekretnine, malo u akcije, ali je ostalo i za investicionu 'nadgradnju'. Vaš prijatelj, inače trgovac umjetninama, kaže da ima nekoliko slika koje mogu biti odlična investicija. Pokazuje vam slike, kaže da su originali i pita koliko bi uložili u njihov otkup na sledećoj aukciji. 0001.jpg0002.jpg0003.jpg0004.jpg0005.jpgVaš odgovor bi bio:A. Taman kolko košta kafa u Starbaksu, ni centa višeB. Pa recimo 1000-2000 evraC. Hteo sam da kupim nova kola ženi/mužu, ali, ajde, do 50000 evra za komplet od pet komadaD. Tja, jedno 100 evra, ako bude bilo više kupiću štafelaj i dati mom klincu da naslika još bolje od togaE. Bilo koju do milion evra, za komplet dajem 3 milionaF. Beži bre budalo, mene si našoNećemo da otkrivamo ko je autor u sledećih sedam dana, da damo svima priliku da nezavisno procene koliko je ko dobar investitor (uživanje u umetničkom delu nema cenu, to ostavljam svakome ponaosob da si proceni).

Link to comment
  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mr.Smith

    18

  • borris_

    7

  • UrosDC

    6

  • *edited by mod

    4

Jel moze u dinarima?
poshto si postavio to pitanje, gospodin na prijavnici te je pitao 'Kuvajtskim?', na shta si ti odgovorio 'Ne, srpskim'. Gospodin ti je zatim rekao da malo sachekash, i, gle, za tren su se pojavila dvojca velikih momaka koji su te otpratili do vrata...tvoja duhovitost ti se nije isplatila, i ti si sa tugom gledao kako se za tobom zatvaraju vrata...
Link to comment
Gospodin ti je zatim rekao da malo sachekash, i, gle, za tren su se pojavila dvojca velikih momaka koji su te otpratili do vrata...
Srpska privatizacija all over again <_< Posto se u umetnost razumem ko i u nuklearnu fiziku prilazem starbucks kafu.
Link to comment

Starbucks kafa je preskupa, ali, u poredjenju sa ponudjenim delima, ima upotrebnu vrednost. Posto i 99? Wednesday special Cheeseburger iz Meka takodje ima vecu upotrebnu vrednost, dajem otprilike 50% te sume...

Link to comment

Prva slika podseća na logo Societe Generale. Za banku koju je jedan skrnavi trader nižeg ranga izložio riziku od 50 milijardi evara prošavši pri tome kroz šest sistema zaštite kao kroz puter, bio bih spreman da platim nešto manje od suhog lista. Stoga se dvoumim između A i F, ali manira radi neka bude A.

Link to comment

Hajde da svima lupim kontru. Pa nek puknem kad ne kockam svojim novcem - E. 3 milke maxedit: mada je u pitanju verovatno slika nekog deteta

Edited by Tabasko Pit
Link to comment

nisam nikakav investitor, nemam viška para ali mislim da mi nikada ne bi palo na pamet da neki višak investiram u slike. najradije bih investirao u znanje. ranije svoje, sada juniora.

Link to comment
nisam nikakav investitor, nemam viška para ali mislim da mi nikada ne bi palo na pamet da neki višak investiram u slike. najradije bih investirao u znanje. ranije svoje, sada juniora.
To se valjda podrazumeva da je namireno...
Link to comment
To se valjda podrazumeva da je namireno...
tako je...poshto vidim da se nakupilo neochekivano mnogo ponuda, necemo chekati nedelju dana - rezultati sutra, pa da vidimo kako je ko proshao ... dakle, poslednjih 24 chasa da zaradite ili izgubite !!!
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...