Jump to content
IGNORED

Prsti, prsti bela staza!


Vasilij Zajcev

Recommended Posts

+1
jbt, 23 godine nisam bio na smucanju
 
gobelja, pa krcmar pa sto praznih mesta
++

Jel' i Krčmar dobio poštenu žičaru ili je i dalje stara od 20min smrzavanja?
Ja sam praktikovala da se popnem ponovo na Pančić, jer su bolje žice, pa onda se sa tog vrha spustim preko planine do maltene vrha Krčmara i tako u krug. Poslednji put 2013. ali cak i pre, dok su još sve žice bile stare i loše.
Link to comment

kakvim grejacima?!

znate vi da cesto po usa stazama korpe nemaju onu sipku od gore sto prebacis da naslonis ruke i noge. nego vise ti noge a ti se drzi sa strane. uopste nije sigruno

 

pancic mi je bio interesantan zbog suncanja. nista to desno od staza nije bilo dovoljno strmo. 

Edited by mustang
Link to comment
4 hours ago, mustang said:

kakvim grejacima?!

znate vi da cesto po usa stazama korpe nemaju onu sipku od gore sto prebacis da naslonis ruke i noge. nego vise ti noge a ti se drzi sa strane. uopste nije sigruno

 

pancic mi je bio interesantan zbog suncanja. nista to desno od staza nije bilo dovoljno strmo. 

 

Tako je bilo na Dubokoj dok nisu zamenili zicaru. Ona je u teoriji imala sipku, samo se skoro svaka zaglavljivala ili zaledjivala pa bi nam noge visile kao lude, a bilo je i postenih nezgodacija poput ispadanja, u jednoj je ucestvovala i your truly.

 

Kop je postao med i mleko sa pravim zicarama, cini mi se da sam te 2013. videla cak i neke putokaze :D Prelasci preko potoka tokom magle nisu vise tako uzbudljivi..

Link to comment

sta ti se desilo? :D

 

ja sam par puta bila na ivici...jednom, opet brat i ja, ta glupa korpa i crkne motor od zicare a mi iznad jelki. 5 jebenih sati do kasno u noc, smrzli se, nikakav spajder vise tu nije pomagao...vatrogasne sluzbe nas spasavale. na kraju su pucali konopce preko zica pa smo se spustali niz isti (sa promrzlim rukama!!!) ... 5 sati im je trebalo jer smo bili na double diamond stazi. nepristupacan teren skroz. wisconsin, michigan ne secam se vise koji centar

 

a na kopu sam zaglavila zicaru na karamanu, mrzelo me da otkopcam jednu nogu na dasci  a nisam dovoljno skoknula na korpu pa mi se daska zarila u zemlji a ja se drzala za korpu. to je bilo pre 25 godina. i onda pritrcali da kao na ljuljaskubpotegnu korpu unazad, ja brzo digla noge i tako krenulo. malo sam se vise ljuljala :laugh:

Edited by mustang
Link to comment
On 16.1.2019. at 2:00, mustang said:

sta ti se desilo? :D

 

ja sam par puta bila na ivici...jednom, opet brat i ja, ta glupa korpa i crkne motor od zicare a mi iznad jelki. 5 jebenih sati do kasno u noc, smrzli se, nikakav spajder vise tu nije pomagao...vatrogasne sluzbe nas spasavale. na kraju su pucali konopce preko zica pa smo se spustali niz isti (sa promrzlim rukama!!!) ... 5 sati im je trebalo jer smo bili na double diamond stazi. nepristupacan teren skroz. wisconsin, michigan ne secam se vise koji centar

 

a na kopu sam zaglavila zicaru na karamanu, mrzelo me da otkopcam jednu nogu na dasci  a nisam dovoljno skoknula na korpu pa mi se daska zarila u zemlji a ja se drzala za korpu. to je bilo pre 25 godina. i onda pritrcali da kao na ljuljaskubpotegnu korpu unazad, ja brzo digla noge i tako krenulo. malo sam se vise ljuljala :laugh:

 

Ovo je bilo ozbiljno, jedva izvukoh zivu glavu, i tu je bilo visecasovna operacija izbavljivanja, ne bih sad mnogo detaljisala. Nije bilo mojom krivicom (pokusavala sam da spustim tu zaglavljenu ili zamrznutu precku i u toku toga je gravitacija uradila svoje - bolje da sam ostavila da mi vise noge, ali ja kao dobar djak..), iako su posle ovi skotovi iz Ski centra pokusavali to da mi napakuju, kada je moja mama pitala da li bi nam vratili pare od ski-pasa, jer sam pala bukvalno drugog dana. Tako se na nekim primerima bas lako pokaze ko je covek, a ko skot. Direktor hotela je licno pozvao moje roditelje i vratio sve pare nazad, iako to niko od njih nije ni trazio niti pomislio, pogotovo sto su jos neki dan oni ostali tamo dok sam ja bila u bolnici. Ali bila mi je prpa sledecih nekoliko godina da budem sama na zicari, bilo kojoj, pa bih smarala ljude da sednem sa nekim. Jbg, tako je to kada uglavnom skijas sam, nekako nikada nisam imala redovno drustvo, osim kada smo u gimnaziji isli sa profesorom fizickog; tad sam prvi put osetila cari imanja drustva na stazi i van nje :D Sto je najveca fora, tog sudnjeg dana je i trebalo da skijam sa jednom tadasnjom drugaricom, koja me je onda ispalila kada sam stigla na Kop.

 

Tada sam od Gorske sluzbe spasavanja cula da je bilo raznih slucajeva na toj istoj zicari, prakticno su potvrdili da su znali da je ta zica problematicna, samo sto Ski centar nije radio nista po tom pitanju.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

uzas. uzas. sve to kad se desava deluje ‘ah, okej, prezivecu’ ali kada citam o drugima tek onda vidim opasnost. vazno je da si dobro bila posle toga, nadam se da se strah da budes sama u korpi savladao. 

 

 

lepo od direktora sto je vratio pare nazad. 

 

jesi li ti dobila bebu prosle godine ili sam te mozda pomesala sa nekom drugom forumasicom? ti stalno negde zujis po evropi? oh skroz sam izlapela

 

a mene ljudi uzivo smaraju. sve volim sama u tisini da radim. naravno, karma, najblizi oko mene brbljaju ko tajlandske kurve, ne mozes pauzu u mislima od njih da dobijes :laugh:

 

taj kop se bas bas promenio. bas me zanima kako bi mi se sada svideo. mi smo isle tamo jer je bio najblizi dok smo bile u osnovnoj i srednjoj a bez pratnje roditelja. od 7og razreda (ja 7. a sestra 5. razred)....verujem da sada roditelji ne bi smesli da puste decu samu u to doba. inace sam vise volela planinu durmitor i zabljak. ne znam..od svih mesta ikada, durmitor mi u srcu. prelepa planina i za strahopostovanje. 

lepe su i ove ovde po koloradu ali nemaju tu sirovost

Edited by mustang
Link to comment
28 minutes ago, I*m with the pilots said:

 

Jbg, tako je to kada uglavnom skijas sam, nekako nikada nisam imala redovno drustvo, osim kada smo u gimnaziji isli sa profesorom fizickog; tad sam prvi put osetila cari imanja drustva na stazi i van nje :D 

 

khm, khm... :D

Link to comment
On 19.1.2019. at 21:02, mustang said:

jesi li ti dobila bebu prosle godine ili sam te mozda pomesala sa nekom drugom forumasicom? ti stalno negde zujis po evropi? oh skroz sam izlapela

 

a mene ljudi uzivo smaraju. sve volim sama u tisini da radim. naravno, karma, najblizi oko mene brbljaju ko tajlandske kurve, ne mozes pauzu u mislima od njih da dobijes :laugh:

 

taj kop se bas bas promenio. bas me zanima kako bi mi se sada svideo. mi smo isle tamo jer je bio najblizi dok smo bile u osnovnoj i srednjoj a bez pratnje roditelja. od 7og razreda (ja 7. a sestra 5. razred)....verujem da sada roditelji ne bi smesli da puste decu samu u to doba. inace sam vise volela planinu durmitor i zabljak. ne znam..od svih mesta ikada, durmitor mi u srcu. prelepa planina i za strahopostovanje. 

lepe su i ove ovde po koloradu ali nemaju tu sirovost

 

A zato si to pitala na temi o pozoristu, jos gledam sta te je tamo navelo na takav zakljucak :D Jeste, dobih bebu prosle godine i zivim u Nemackoj, ali sada manje zujim zbog te fokice, zivot je postao dosta komlikovaniji i sa ogranicenjima koja dotle nisu postojala. Ali je lepo :)

 

Ja sam od malena isla redovno na Kop, jer su ostale raspolozive planine u blizini bile ne tako...skijaske. To je bio nekako dobar kompromis izmedju blizine i onog sta ta planina pruza. Divcibare i Zlatibor nisu bas za to (imaju valjda po jednu stazu), a Durmitor nam je bio dosta daleko. Tamo sam provela jedno zimovanje, kada je bilo toliko hladno da su cevi u hotelu pucale. I to je bila onako bas prava, filmska i bajkovita zima, sa tunelima od snega, belim sumama, zaledjenim jezerima, sve sve je bilo plavo i pod snegom - prava uzivancija. Takvo nesto nisam nigde drugde dozivela, pogotovo ne na Kopu gde je bilo godina kada mnoge staze nisu ni radile zbog nedostatka snega. Posle sam jos jednom posetila Durmitor u aprilu, sa planinarima. Bila sam jednom na Jahorini, koja nije bila losa i na Brezovici, koja je imala dosta staza samo nije bilo dovoljno snega za sve. U Nemackoj u nasoj blizini nemamo neku cestitu planinu, ima po koje brdo koje ima neku tanjiracu, ali nisam istrazivala do sad.

 

On 19.1.2019. at 21:12, mustang said:

 

khm, khm... :D

:D

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...