Jump to content
IGNORED

R.I.P.


bad music for bad people

Recommended Posts

  • Replies 4.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    216

  • aram

    211

  • bad music for bad people

    182

  • maheem

    137

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sadly our friend and collaborator, Janko Novak (Eber), one of the fabulous operatic voices on recordings of Life is Life, Leben heisst Leben, Sympathy for the Devil (Dem Teufel zugeneigt) and many other, passed away tonight. Death was caused by heavy illness. Rest in peace, Janko! (photos by J. Suhadolnik)194076087_10158157849826765_559254776298

Link to comment

RIP Janko Novak

Gledao sam ga sa Laibachom 1988. godine. Bio je to neverovatan duet sa Milanom u "Sympathy For The Devil (Dem Teufel Zu Geneigt)".

Najbolji nastup Laibacha kojem sam prisustvovao.

 

spacer.png

 

 

 

Link to comment
  • 3 weeks later...

Jebote, još ne mogu da dođem sebi...

 

Družili smo se puno krajem osamdesetih, početkom devedesetih, posebno dok su džez klubovi cvetali kao vrhunac ratnog eskapizma.

 

Mogao bih da vam svašta pričam o njoj, ali nešto što nikada neću moći da dokažem je da je bila naš najbolji jazz vokal ikada, bolja i od Nade Knežević, Bisere i ove nove ekipe. Najbolje diskografsko izdanje bilo je sa New Age bandom, a u njene snimke sa Big Bandom nažalost nikad nije dovoljno uloženo. Kad je ostala bez benda, brzo se predala, zaposlila na RTS, tako da se najbolje nikad nije ni desilo.

 

Ovo je nešto po čemu ću je ja pamtiti:

 

 

  • Tužno 5
Link to comment
Just now, April said:

Jebote, još ne mogu da dođem sebi...

 

Družili smo se puno krajem osamdesetih, početkom devedesetih, posebno dok su džez klubovi cvetali kao vrhunac ratnog eskapizma.

 

Mogao bih da vam svašta pričam o njoj, ali nešto što nikada neću moći da dokažem je da je bila naš najbolji jazz vokal ikada, bolja i od Nade Knežević, Bisere i ove nove ekipe. Najbolje diskografsko izdanje bilo je sa New Age bandom, a u njene snimke sa Big Bandom nažalost nikad nije dovoljno uloženo. Kad je ostala bez benda, brzo se predala, zaposlila na RTS, tako da se najbolje nikad nije ni desilo.

 

Meni ne moras da dokazujes. Meni njeno najdraze izdanje ipak (a uzivo su bili jos bolji) - 

R-14379091-1573331750-5670.jpeg.jpg

 

R-14379091-1573331757-2353.jpeg.jpg

 

I Milos je otisao mnogo prerano i Misa Blam 2014... :(

 

 

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, chandra said:

 

Meni ne moras da dokazujes. Meni njeno najdraze izdanje ipak (a uzivo su bili jos bolji) - 

R-14379091-1573331750-5670.jpeg.jpg

 

R-14379091-1573331757-2353.jpeg.jpg

 

I Milos je otisao mnogo prerano i Misa Blam 2014... :(

 

 

 

Izašla je tad cela generacija - Ljilja Rančić, Kaća Kačunković, Zora Vitas, Bisera pevala sa Laletom, i tako...ali je ona bila klasa iznad.

 

Poslednji put kad smo se videli, pitam je šta sad radiš - kaže: 'Pevam po ceo dan...bilo gde, po kući...muzika je čudo'

  • Tužno 1
Link to comment

I Ljilja Sadjil je tu negde po godinama. Sjajna generacija, ali Vladana je bila nesto posebno. Bas me je dirnulo ovo sto si napisao... :(

Link to comment

Jaooo nešto su nam se davno ukrstili putevi profesionalno... Ona je bila baš vesela tada...
I onda je samo nestala[emoji769]
Počivaj u miru...

.... Shiit has hit the fan

Link to comment

Au, skoro sam gledao neki njen sešn iz davnina na RTS3, sa Mišom Blamom i Vladom Maričićem iz nekog kluba, kakva divota 

Baš sam tužan

  • Tužno 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...