Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

pa meni je smeshno prichati o nekom ko mozze da podigne xyz sa zemlje, lezzeci, gurajuci, a ne mozze da podigne svoje telo.novorajmin?ninja warriors na foxu !!sve te shto imaju mishice radi mishica bih poslao tamo da vide kolko (ne) mogu.

Link to comment
Ja sam u deadlift-u prejadan - 130 x 5, i to dok sam ga radio, sad ne verujem da bih mogao i toliko....potisak bucicama 45 x 6...
Kako je to prejadno a mojih 150x6 za respekt? :D Ja sam zadnji put radio sa 130 x 7-8, ne verujem da bi' sad mogao sa 150 (obicno tokom leta imam najvise snage). Potisak bucicama ne radim cesto ali znam da nisam isao preko 32-33kg, 8-10pon. Realno, 45kg ne bi' mogao ni da podignem.Inace, kod mene mnogi od onih hardkor "bench-skoro-svaki-dan" bildera ne mogu da povuku nijednom 150kg na mrtvom dizanju, a o cucnju da i ne govorim. Znaci, samo gruvanje bencha i to je to. Bas se izbedace kad im maneken pokupi sve tegove, mada mnoge od njih poznajem pa se medjusobno prozivamo.
ninja warriors na foxu !!sve te shto imaju mishice radi mishica bih poslao tamo da vide kolko (ne) mogu.
Ja ovo juce video prvi put i odusevio se. Koji su termini emitovanja?
Link to comment
pa meni je smeshno prichati o nekom ko mozze da podigne xyz sa zemlje, lezzeci, gurajuci, a ne mozze da podigne svoje telo.novorajmin?ninja warriors na foxu !!sve te shto imaju mishice radi mishica bih poslao tamo da vide kolko (ne) mogu.
Pricamo o razlicitim stvarima. Ja sam govorio o snazi, a ti o kombinaciji snage, izdrzljivosi, brzine, eksplozivnosti itd. Naravno da je ovo drugo vaznije i potrebnije coveku u svakodnevnom zivotu.Ja vec skoro pola godine maltene nisam pipnuo tegove. Samo cepam sklekove (sve moguce varijante), cucnjeve i trbusnjake. U poslednje vreme opasno je pocelo da me smara da radim po 50 (sklekovi) ili 100-150 (cucnjevi) ponavljanja, pa se sve vise bavim sklekovima na jednoj ruci i cucnjevima na jednoj nozi. Covek jendnostavno mora da proba te dve vezbe, recima se ne moze opisati koliko su dobre i korisne.
Kako je to prejadno a mojih 150x6 za respekt? :D Ja sam zadnji put radio sa 130 x 7-8, ne verujem da bi' sad mogao sa 150 (obicno tokom leta imam najvise snage). Potisak bucicama ne radim cesto ali znam da nisam isao preko 32-33kg, 8-10pon. Realno, 45kg ne bi' mogao ni da podignem.Inace, kod mene mnogi od onih hardkor "bench-skoro-svaki-dan" bildera ne mogu da povuku nijednom 150kg na mrtvom dizanju, a o cucnju da i ne govorim. Znaci, samo gruvanje bencha i to je to. Bas se izbedace kad im maneken pokupi sve tegove, mada mnoge od njih poznajem pa se medjusobno prozivamo. Ja ovo juce video prvi put i odusevio se. Koji su termini emitovanja?
Pa izmedju 130 x 5 i 150 x 6 je ogromna razlika. Ja sam jedva povukao 145 x 1 i to u vreme kad sam redovno radio deadlift. U svako doba bih menjao svojih 45 x 6 na potisku za 150 x 6 na mrtvaku. To sigurno odgovara jednom ponavljanju sa 175, sto moze biti samo predmet mojih vlaznih snova. Double bodyweight deadlift, ej!Kako si ga trenirao dok si dolazio do tih tezina? Serije, ponavljanja, frekvencija, do otkaza ili ne?
Link to comment

Deadlift sam poceo da radim sasvim slucajno, u avgustu ili septembru prosle godine. Bio sam zakucan na cucnju sa 130x8-10 ponavljanja i nije moglo dalje nikako... Onda sam na jednom domacem fitnes/bb sajtu nasao podforum za powerliftere i poceo da citam svasta ponesto, cisto iz dosade. Tamo sam procitao da su cucanj i mrtvo dizanje povezane vezbe i da se medjusobno dopunjuju ili tako nesto i onda sam jednom nagovorio druga i jos jednog koji je vezbao sa nama da probamo, i to sa 50kg. Oni su se raspali a meni to bilo smesno lako pa sam taj prvi put isao do 90. Na drugom treningu 110, trecem 120, i tako za samo mesec i po do 150, a ujedno sam i na cucnju lagano probio onih 130 (toliko sam bio siguran u sebe da sam par puta radio serije cucnjeva sa 150kg solo, bez takozvanih "spotera" iliti pomagaca u slucaju nekog eventualnog sranja). Posle sam mrtvo prestao da radim jedno vreme jer mi je obim struka otisao sa 87 na 91cm ( :(), koliko je i danas (mada mislim da je to bilo samo delom zbog te vezbe a vise zbog ojacavanja oblikusa koje sam dosta intenzivno vezbao u to vreme... a i ozderavao sam se losom hranom, realno).Radio sam ga 3-4 puta mesecno (nekad sa blago savijenim nogama, nekad sam skroz ispruzenim, sto pogadja i zadnju lozu), u sklopu treninga za ledja, i to uglavnom ili posle zgibova ili na kraju treninga jer posle deadlifta obicno nisam bio ni za sta. Pocinjao sam uvek sa praznom sipkom, seriju ili dve zagrevanja sa 50kg, onda 90x10-12 ponavljanja, 130x8-10, 150x6x2... i onda jos jednu sa 130, jednu sa 90 i to je to, kao neka piramida ili sta vec. Da ne bude zabune, to sam sam izmislio tako da je vrlo moguce da ima i mnogo boljih nacina za jacanje na toj vezbi. Sad ga radim 1-2 puta mesecno, cisto da se ne zaboravi.A evo i jedna od slicica koje sam kacio na nekom drugom forumu... WARNING: Extreme shabanizam u spoileru!!!

sep08.jpgP.S. Lice sam pokrio zbog uspavano-retardirane face + da me kum ne bi opet fotosopovao <_<

Link to comment
Deadlift sam poceo da radim sasvim slucajno, u avgustu ili septembru prosle godine. Bio sam zakucan na cucnju sa 130x8-10 ponavljanja i nije moglo dalje nikako... Onda sam na jednom domacem fitnes/bb sajtu nasao podforum za powerliftere i poceo da citam svasta ponesto, cisto iz dosade. Tamo sam procitao da su cucanj i mrtvo dizanje povezane vezbe i da se medjusobno dopunjuju ili tako nesto i onda sam jednom nagovorio druga i jos jednog koji je vezbao sa nama da probamo, i to sa 50kg. Oni su se raspali a meni to bilo smesno lako pa sam taj prvi put isao do 90. Na drugom treningu 110, trecem 120, i tako za samo mesec i po do 150, a ujedno sam i na cucnju lagano probio onih 130 (toliko sam bio siguran u sebe da sam par puta radio serije cucnjeva sa 150kg solo, bez takozvanih "spotera" iliti pomagaca u slucaju nekog eventualnog sranja). Posle sam mrtvo prestao da radim jedno vreme jer mi je obim struka otisao sa 87 na 91cm ( :(), koliko je i danas (mada mislim da je to bilo samo delom zbog te vezbe a vise zbog ojacavanja oblikusa koje sam dosta intenzivno vezbao u to vreme... a i ozderavao sam se losom hranom, realno).Radio sam ga 3-4 puta mesecno (nekad sa blago savijenim nogama, nekad sam skroz ispruzenim, sto pogadja i zadnju lozu), u sklopu treninga za ledja, i to uglavnom ili posle zgibova ili na kraju treninga jer posle deadlifta obicno nisam bio ni za sta. Pocinjao sam uvek sa praznom sipkom, seriju ili dve zagrevanja sa 50kg, onda 90x10-12 ponavljanja, 130x8-10, 150x6x2... i onda jos jednu sa 130, jednu sa 90 i to je to, kao neka piramida ili sta vec. Da ne bude zabune, to sam sam izmislio tako da je vrlo moguce da ima i mnogo boljih nacina za jacanje na toj vezbi. Sad ga radim 1-2 puta mesecno, cisto da se ne zaboravi.
Sunce ti kalajisano, 150x6x2, i to posle 130x8-10. Pa ti si ladno mogao da izvuces 155-160x6 u jednoj seriji, bez tog nepotrebnog kilavljenja sa 130. To mu dodje bar 180-185x1. Fantasticno.Reci mi, je l' to bilo sa olimpijskim tegovima? Ovo pitam zato sto sam ja radio sa prilicno malim plocama, pa mi je sipka bila dosta nisko, sto znatno otezava celu stvar.I jos nesto - jesi koristio pojas i gurtne (straps)? Ja sam ga uvek radio skroz raw - bez ikakvih pomagala i bos.
Link to comment

Kakve crne gurtne i pojasevi... Gurtne i nemamo u teretani, dok sam za pojas skontao da otprilike sluzi nicemu, a mozda cak ni tome. Nekad sam koristio sundjere, obicne seljacke, pomazu leti kad su znojave ruke. Sto se tice tegova, ploce su bile neke crne obicne, od max. 20kg... Odma' vrata do teretane ima sala za dizace tegova i oni imaju one olimpijske velike, u raznim bojama + strunjace dole pa im je dozvoljeno da bacaju tegove kao ludaci.Iskreno, malo me cudi tvoja fasciniranost deadliftom. Ja bi' to menjao za +10 zgibova ili stojeci dvorucni biceps pregib sa 60+ kg :D

Link to comment

:rolf:Kume, ti si sampion interneta, ali ozbiljno :Hail: Logicno bi bilo da te mrzim iz dubine duse jer me vec mesecima unistavas... ali ne mogu jer si najjakija faca koju je internet ikad video :ziga: Jaci si i od shimpra, jebote :ziga:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...