Jump to content
IGNORED

Koji radio slusate?


Atreid

Recommended Posts

otprilike na pretprošlom telefonu sam se oprostio od fm aplikacije, proguglao sva uputstva i pomirio se sa tim da na novim telefonima to više nema. čak sam jedno vreme stari telefon držao samo za slušanje radija. ako može nekako i na ovim novijim voleo bih da čujem. mada je u međuvremenu ceo fm postao s1 s2, s3, pa i nema šta da se sluša

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, svigirbor said:

Uspeo sam, ni sam ne znam kako, da sa android telefona obrišem aplikaciju FM radio.
U playstore i na ApkPure sve aplikacije su za internet radio stanice!
Da li neko zna, gde i kako da skinem aplikaciju za Honor telefon, a da ne moram da vraćam telefon na fabričko podešavanje, zbog toga?
Hvala unapred!

Poslato sa Casio digitrona pomoću Tapatoka
 

Možda ovo pomogne

 

https://appgallery.cloud.huawei.com/ag/n/app/C100102149?locale=en_US&source=appshare&subsource=

 

Link to comment
9 hours ago, svigirbor said:

Uspeo sam, ni sam ne znam kako, da sa android telefona obrišem aplikaciju FM radio.
U playstore i na ApkPure sve aplikacije su za internet radio stanice!
Da li neko zna, gde i kako da skinem aplikaciju za Honor telefon, a da ne moram da vraćam telefon na fabričko podešavanje, zbog toga?
Hvala unapred!

Poslato sa Casio digitrona pomoću Tapatoka
 

Naleteo sam da preko Next Radio appa možeš da slušaš fm:

https://www.cnet.com/tech/mobile/unlock-the-secret-fm-tuner-in-your-android-phone/

A možda i ovaj tekst bude od pomoći:

https://www.techjunkie.com/offline-no-wifi-radio-apps/

Link to comment
Naleteo sam da preko Next Radio appa možeš da slušaš fm:
https://www.cnet.com/tech/mobile/unlock-the-secret-fm-tuner-in-your-android-phone/
A možda i ovaj tekst bude od pomoći:
https://www.techjunkie.com/offline-no-wifi-radio-apps/
Hvala...ali. prvu aplikaciju ne podržava moj telefon. Aplikacija se instalira, ali ne nudi deo kao u videu, već ide odmah na FM radio, ali je neupotrebljivo. Ne mogu da pokrenem.
Drugi deo ponude su internet radio stanice, neke već imam instalirane.
Hvala na trudu

Poslato sa Casio digitrona pomoću Tapatoka

Link to comment
On 4.6.2022. at 22:03, svigirbor said:

Hvala...ali. prvu aplikaciju ne podržava moj telefon. Aplikacija se instalira, ali ne nudi deo kao u videu, već ide odmah na FM radio, ali je neupotrebljivo. Ne mogu da pokrenem.
Drugi deo ponude su internet radio stanice, neke već imam instalirane.
Hvala na trudu

Poslato sa Casio digitrona pomoću Tapatoka
 

vidi ovo:

HUAWEI FM Radio 10.2.8.300 APK Download by HUAWEI - APKMirror

 

Link to comment
  • 9 months later...

4 RTS-ove tematske stanice dostupne na Planeti (Vrteška, Rokenroler, Džuboks i Pletenica) sada emituju i putem digitalnog radija, tj. može ih slušati svako ko ima DAB+ prijemnik u autu ili kući.

Edited by vememah
  • +1 3
Link to comment
On 25. 3. 2023. at 21:53, maheem said:

Moram sad da guglam što je to

ukratko, novi sistem zemaljskog emitovanja radio programa, raširen u Evropi.  To je emitovanje paketa digitalnih stanica na "VHF III" (tv područiju gde se emitovao RTS1).

U nekim državama je široko prihvaćen (UK, Nemačka, Italija, Skandinavija) i nadmašio je FM. Audiofili smatraju da se lošije čuje od FM-a, što jeste predmet rasprave, ali ono što je sigurno da nema smetnji i onog čuvenog FFFFFFF šuma.

 

Od 2018. dobar deo Srbije*  je vrlo kvalitetno pokriven jednim tim paketom na kome se emituju Play, Karolina, S1, S2, Hit, kao i RTS 1, 2/3 i 202, a od pre neki dan i  RTS Vrteška, Rokenroler, Džuboks i Pletenica.

 

Mnogi od vas (koji imaju novije automobile) ga neznajući i slušaju, jer radio memoriše stanice i sa FM-a i sa DAB-a, 

 

*na sever do pola Mađarske, cela Vojvodina, Beograd, Šumadija, zapad do Užica, Čačka, dolina Morave, jug do Grdelice, jedino je istok nepokriven, a ima mesta sa slabijim signalom (Kragujevac, Vršac,...)

Edited by dvb-t manijak
  • Hvala 2
Link to comment

Da se ispravim, ipak je i istok pokriven u međuvremenu, tako da potpuno nepokriveni ostaju jedino Vranje i Pirot sa okolinom.

 

Ajde onda da dodam i da je kod nas DAB+ standard. Zvuk se kodira AAC+ kodekom, trenutno najsavremenijim u svetu radiodifuzije. Oprema koju koristi državna firma etv.rs je zaista vrhunska. Predajnici su velike snage, firme R&S a lokacije su: Avala, Čot (NS), Subotica, Ovčar (ČA), Jastrebac (KŠ) i Tupižnjica (Zaječar)

 

Ako vas zanimaju detalji pitajte, tu smo @vememah i ja da odgovorimo.

 

Neverovatno koliko ova tehnologija prolazi ispod radara u Srbiji.

Link to comment

ajde još malo da smaram za DAB

 

spacer.png

ful rezolucija

 

izvor - RATEL.rs

 

Evo zvanične mape pokrivanja.
Još tri manja predajnika (Crni vrh, Vranje, Pirot i Deli Jovan) i cela Srbija je pokrivena. 

 

Evo kako radi DAB tranzistor iz Linde:

 

 

A evo kako radi u autu:

 

Edited by dvb-t manijak
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...