Jump to content
Кристофер Лумумбо

vize, vize, vize, ze, ze, ze...

Recommended Posts

banatjanin

za to je dovoljan potvrda iz banke da na računu ima dovoljno sredstava. samo u palikaciji napišeš da sam pokrivaš troškove. ja sam tako i nije bilo problema

I*m with the pilots

za to je dovoljan potvrda iz banke da na računu ima dovoljno sredstava. samo u palikaciji napišeš da sam pokrivaš troškove. ja sam tako i nije bilo problema

Njoj su rekli da sredstva od plate nisu dovoljna. Jbg, radi za 30K dinara kao i dosta visoko obrazovanih ljudi u zemlji. :/

No kao sto rekoh, sumnjam da je ovo njeno cest slucaj, mozda su samo uboli osobu na kojoj ce da ispune kvotu odbijenih.

Edited by I*m with the pilots

remedios

Da li je uz okumentaciju za UK vizu potrebno priloziti i fotografiju? (Ranije je bilo neophodno)

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Ayatollah

Predao sam jutros, fotografija nije potrebna, tamo se uzima kompletna biometrija. Cela procedura traje cca 5 minuta.

Pitali su me kada nameravam da putujem, ja im rekao (14. jun), oni mi rekli da ima dovoljno vremena za vizu po redovnom postupku i da ne moram da plaćam 220 eura za prekoredno rešavanje.

remedios

Predao sam jutros, fotografija nije potrebna, tamo se uzima kompletna biometrija. Cela procedura traje cca 5 minuta.

Pitali su me kada nameravam da putujem, ja im rekao (14. jun), oni mi rekli da ima dovoljno vremena za vizu po redovnom postupku i da ne moram da plaćam 220 eura za prekoredno rešavanje.

Uh. Sjajne vesti. Ja sutra predajem, putujem 20-og. I bas je pocela panika da me hvata. Hvala

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

transcending

da li bi, nakon šestomesečnog boravka u nemačkoj sa studentskom vizom, bilo izvodljivo ostati (legalno) još 90 dana u zoni šengena (uključujući i nemačku), kao turista? ukoliko ne, koliki je grejs period i da li bi bilo dovoljno samo preći granicu krajnjeg datuma isteka boravišne dozvole, da bi počela da teče turistička viza? postoji li način da se "de-registruje" viza, da bi se eventualno smanjio grejs period, ukoliko postoji?

Paul Gompitz

Kad ti istekne studentska viza prelazis u kategoriju srpskog turiste. Dakle jos 90 dana tokom sest mjeseci.

Ayatollah

Dobio danas britansku vizu, putovanje će biti po planu...

Venom

Kad ti istekne studentska viza prelazis u kategoriju srpskog turiste. Dakle jos 90 dana tokom sest mjeseci.

+1

Tako sam i ja pre par godina i nije bilo problema.

Parsons

zna li neko da li postoji mogucnost dodavanja praznih strana u srpski pasos?

treba mi 6 uzastopnih praznih strana :blink: za rezident vizu i radnu dozvolu za maleziju, a imam samo 3  :huh: 

Tresko

zna li neko da li postoji mogucnost dodavanja praznih strana u srpski pasos?

treba mi 6 uzastopnih praznih strana :blink: za rezident vizu i radnu dozvolu za maleziju, a imam samo 3  :huh:

Ne postoji. A ne postoji nažalost ni ona mogućnost da se traži pasoš sa 40 umesto 32 stranice. Možeš samo da izvadiš novi.

jms_uk

Da, samo novi pasos ce da ti resi to.

Mislim da ni Amerikanci vise ne rade to dodavanje.

Sent from my iTelephone using Tapatalk

I*m with the pilots

Parsons,

cisto da budes pripremljen: napisi kratku molbu u kojoj navodis zasto menjas pasos koji ima jos uvek tri slobodne strane. To je neka formalnost i mozda zavisi od sluzbenice do sluzbenice - meni je za dve slobodne strane zena trazila na licu mesta da sastavim (pored usmenog objasnjenja)

Edited by I*m with the pilots

Parsons

i'wtp,

odstampacu email od malezijaca. valjda nece traziti sertifikovan prevod. :fantom:

koliko dugo treba da se izvadi novi pasos? jel brze u konzulatu ili u srbiji?