Jump to content
Кристофер Лумумбо

vize, vize, vize, ze, ze, ze...

Recommended Posts

jms_uk

pre 2 godine u skikdi. viza nije bila problem. sigurnost takodje, sem u pojedinim oblastima. domestic aerodromi su im katastrofa, za human rights watch.

Thx. Ja bih isao samo u grad Alzir, direktnim letom iz Londona - bez domacih letova.

Moram da vidim da li imam pauzu od mesec dana bar da ostavim srpski pasos u ambasadi.

jms_uk

Ako neko leti skoro u Kinu, bolje da se dodje ranije na aerodrom. Ja sam upravo proveo dva sata cekajuci 'odobrenje' iz Kine, jer iz avio kompanije nisu hteli da me puste da se chekiram bez vize.

Sent from my iPhone using Tapatalk

mustang

zar nisi ti englez majku mu? sta ce ti viza?

banecare1

englezima sigurno treba viza, kao i ostalima iz tih banana drzava. pretpostavljam da se jms cekirao sa srb pasosem

mustang

ma ne vuci me za jezik :)

radi li ista u toj zemlji a hteli bi neka super sila

da budu. jebote ne mogu pekaru da otvore a gadjali bi se do marsa i nazad. samounistenje im ne gine (ovo je super fina translacija sta sam htela reci al nije po PC)

Edited by mustang

banecare1

ma ne vuci me za jezik :)

radi li ista u toj zemlji a hteli bi neka super sila

da budu. jebote ne mogu pekaru da otvore a gadjali bi se do marsa i nazad. samounistenje im ne gine (ovo je super fina translacija sta sam htela reci al nije po PC)

ako je kvotovano upuceno meni, moram ti priznati da nista ne kontam. pekare, samounistenje. aj' pogledaj moj avatar da ne trolujemo topic  :D

mustang

jesi li ti onaj sto je kacio fotke kineskih pekarE pa ne radi, te negde krov se popravlja?

Edited by mustang

banecare1

jesi li ti onaj sto je kacio fotke kineskih pekarE pa ne radi, te negde krov se popravlja?

ne secam se za krov, jesam kacio pokvarenu masinu na staroj kineskoj fabrici za proizvodnju hleba za tost u okolini pekinga. oprema je francuska, a riknuo je regulator vlaznosti. eto, razjasnili smo sada sve osim teritorijalnih voda u juznom kineskom moru i par ostrva kod japana  :D

mustang

to cemo nekom drugom prilikom :)

jms_uk

englezima sigurno treba viza, kao i ostalima iz tih banana drzava. pretpostavljam da se jms cekirao sa srb pasosem

Da, sa srpskim pasosem (Englezima treba viza), i po dolasku u Chongqing nije bilo nikakvih problema.

banecare1

Da, sa srpskim pasosem (Englezima treba viza), i po dolasku u Chongqing nije bilo nikakvih problema.

pazzse tamo, kinezi kazu da su choncindjanke opasne devojke, jos ako su spicy kao njihov hot pot moras biti veoma obazriv.

jms_uk

pazzse tamo, kinezi kazu da su choncindjanke opasne devojke, jos ako su spicy kao njihov hot pot moras biti veoma obazriv.

:lol: Imacu to u vidu.

Ne ostajem, sedim trenutno u laundzu i cekam let za Xi'an.

Ayatollah

Prave li Briti probleme za vađenje business vize u Beogradu (imam pozivno pismo velike britanske advokatske firme da prisustvujem  eventu u Londonu) i da li će mi i u ovom slučaju tražiti potvrdu o izmirenim poreskim obavezama (kažu mi organizatori puta da mi to ne treba  kada imam pozivno pismo ove vrste, a ta se potvrda čeka desetak dana)?

Imajući sve napred navedeno u vidu, da li je realno da dobijem vizu za neke 4 nedelje od danas.

banatjanin

realno je i ne treba ti biznis viza, nego obična. biznis izdaju samo ako ideš da šljakaš tamo nešto ozbiljno, otvaraš firmu i slično

rok za viziran pasoš im je tri nedelje, ako ti je frka, može i po hitnom postupku - ali se doplaćuje

meni je pre mesec dana bila stigla dva dana pre puta, baš knap i baš sam pao u frku

I*m with the pilots

Prave li Briti probleme za vađenje business vize u Beogradu (imam pozivno pismo velike britanske advokatske firme da prisustvujem  eventu u Londonu) i da li će mi i u ovom slučaju tražiti potvrdu o izmirenim poreskim obavezama (kažu mi organizatori puta da mi to ne treba  kada imam pozivno pismo ove vrste, a ta se potvrda čeka desetak dana)?

Imajući sve napred navedeno u vidu, da li je realno da dobijem vizu za neke 4 nedelje od danas.

Verujem da vecina slucajeva prolazi dobro, ali cisto iz predostroznosti: moja rodjaka je bila skoro odbijena jer u pozivnom pismu je stajalo da ima pokriveno ne znam koliko procenata manje od 100% troskova, a sef ovde joj nije obezbedio papir o tih preostalih nekoliko na vreme (ona vise nije ni ocekivala da ce to dobiti od njega pa je svejedno predala). Rekli su joj da ne vredi da salje ponovo dopunu iako je bilo tipa mesec dana pre planiranog puta (?!?) tako da joj je ceo put propao.

Dakle, gledaj da imas obezbedjene sve troskove ili sta ti treba jos sa tvoje strane u tom smislu.