Jump to content
IGNORED

vize, vize, vize, ze, ze, ze...


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Pozvao sam danas nadleznu policijsku stanicu za aerodrom jer su me tamo uputili iz odeljenja za viznu politiku.

Sluzbenik mi je rekao da bi najbolje bilo da promenimo datum leta da bude u okviru dozvoljene duzine boravka, rekavsi da naravno ovde niko to ne bi ni proverio u odlasku ali da, naravno ne garantuje da ne bi bilo nikakvih problema u Briselu i/ili Madridu. Uz to je rekao da tih 90 dana vazi zbirno (Sengen + Srbija), dakle onaj cheat da izadjemo iz Srbije na par dana i da se vratimo ne bi upalio, sto automatski povlaci i obrnuto, tako da bi je i u Sengenu proverili koliko je dana provela sveukupno zajedno sa boravkom u Srbiji.

 

Dakle ostaje nam da menjamo datum leta, sto meni neverovatno deluje da nam traze skoro $300 za isti itinerary, ista presedanja, isti aerodromi, ma sve isto, ili da prosto na rizik leti i da se nadamo da je niko nece cimati pre nego dodje kuci...

Link to comment

Probaj da saznaš koja je procedura ako neće da je puste u EU, da li mora da cima ambasadu, koliko to onda traje, koliko košta i koje su eventualne posledice (novčana kazna, zabrana ulaska u EU...). 

Link to comment

meni je prvenstveno fenomen da eu pusta kolumbijce na osnovu usa vize!

 

ne menjajte nista, neka se pravi luda i glupa i pustice je kuci...ako srbija ne drka tek ostali nece..a i diskutabilno je kako racunati dane :)

Edited by mustang
Link to comment

I Meksiko npr. pusta gradjane Srbije na osnovu USA vize (ako nemas, moras da vadis meksicku vizu)

Mislim da je to vec duze vreme tako, ja sam 2010 bio.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Jako je mala sanse da je iko nece pustiti da izadje, mislim zasto bi zadrzavali nekog ko je prekoracio dozvoljen boravak a hoce da ide kuci, dakle nekog ko je po zakonu vec morao da izadje? A i kaznu sumnjam da bi naplatili.

 

Ali zato stoji itekako ovo sto kaze Host - moze da dobije zabranu ulaska u EU, a cim dobije zabranu ulaska BILO GDE, a narocito u zapadnim zemljama, onda, postoji jako velika verovatnoca da ce je

 

1) drkati svaki put kada bude ponovo ulazila u SAD, ili bilo koju trecu zemlju, i ako vec ima vizu - zasto si prekoracila boravak, zasto si dobila zabranu? - uz ne malu mogucnost da joj na granici tako zabrane ulaz;

 

2) drkati svaki put kada bude trazila neku novu vizu za bilo gde, jer kada trazis vizu, uglavnom moras da navedes na formularu da li si ikada igde prekoracio boravak, dobio zabranu ulaza i zasto.

 

Dakle ako je stvarno onako kako je objasnio covek iz policije, ja bi platio tih $300 i ne bih se zajebavao mnogo.

Link to comment

Pozvao sam danas nadleznu policijsku stanicu za aerodrom jer su me tamo uputili iz odeljenja za viznu politiku.

Sluzbenik mi je rekao da bi najbolje bilo da promenimo datum leta da bude u okviru dozvoljene duzine boravka, rekavsi da naravno ovde niko to ne bi ni proverio u odlasku ali da, naravno ne garantuje da ne bi bilo nikakvih problema u Briselu i/ili Madridu. Uz to je rekao da tih 90 dana vazi zbirno (Sengen + Srbija), dakle onaj cheat da izadjemo iz Srbije na par dana i da se vratimo ne bi upalio, sto automatski povlaci i obrnuto, tako da bi je i u Sengenu proverili koliko je dana provela sveukupno zajedno sa boravkom u Srbiji.

 

Dakle ostaje nam da menjamo datum leta, sto meni neverovatno deluje da nam traze skoro $300 za isti itinerary, ista presedanja, isti aerodromi, ma sve isto, ili da prosto na rizik leti i da se nadamo da je niko nece cimati pre nego dodje kuci...

normalno je to. naplate ti fee za promenu leta plus razliku u ceni letova i lako ispadne toliko. 

Link to comment

 

 

Dakle ako je stvarno onako kako je objasnio covek iz policije, ja bi platio tih $300 i ne bih se zajebavao mnogo.

+100

 

Nikad ne znaš na koga ćeš da naletiš te bih izbegla i najmanju mogućnost za iživljavanje.

 

Mene je npr svojevremeno Holanđanin davio 20tak minuta zašto u Finsku idem sa francuskom vizom i zašto nisam izvadila finsku, na kraju je naravno morao zakonski da me pusti, ali eto kanda mu bilo malo dosadno ili šta li.

A jednom me je Nemica pitala da li već imam kartu za voz da odem s aerodroma u grad gde sam živela ili ću sada da idem da kupim kartu za voz -- mislim kakve pa to ima veze sa bilo čim?! + ja sam tada imala boravišnu dozvolu, živela sam tamo, nikakav turizam, pa me je opet malko zajebavala.

A zašto to neki rade -- pa zato jer im se može.

 

I meni ovi nisu mogli ništa konkretno osim da me malo gnjave, a za taj jedan dan viška zaista i mogu nešto ružno ako to žele, tako da...

Edited by Hjortron
Link to comment

normalno je to. naplate ti fee za promenu leta plus razliku u ceni letova i lako ispadne toliko.

+1

 

Ne samo da je normalno, moglo je da bude i jos skuplje.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by jms_uk
Link to comment

Pozvao sam danas nadleznu policijsku stanicu za aerodrom jer su me tamo uputili iz odeljenja za viznu politiku.

Sluzbenik mi je rekao da bi najbolje bilo da promenimo datum leta da bude u okviru dozvoljene duzine boravka, rekavsi da naravno ovde niko to ne bi ni proverio u odlasku ali da, naravno ne garantuje da ne bi bilo nikakvih problema u Briselu i/ili Madridu. Uz to je rekao da tih 90 dana vazi zbirno (Sengen + Srbija), dakle onaj cheat da izadjemo iz Srbije na par dana i da se vratimo ne bi upalio, sto automatski povlaci i obrnuto, tako da bi je i u Sengenu proverili koliko je dana provela sveukupno zajedno sa boravkom u Srbiji.

 

Dakle ostaje nam da menjamo datum leta, sto meni neverovatno deluje da nam traze skoro $300 za isti itinerary, ista presedanja, isti aerodromi, ma sve isto, ili da prosto na rizik leti i da se nadamo da je niko nece cimati pre nego dodje kuci...

Pazi, kad Srbija sa Šengenom nema nikakve veze, niti je deo SIS-a, prema tome niko ne zbraja boravak u Srbiji sa boravkom u području Šengen. Broje se samo dani koje je neko proveo u području Šengena. Ako ona ne prekorači ukupno 90 dana u šest meseci u području Šengena, niko joj neće praviti problem. Izlazak i ulazak u Srbiju sa tim nema veze. Drugi deo priče ne komentarišem, ali ovo da se nešto zbraja Srbija+Šengen je ordinarna glupost i taj što ti je to rekao nema veze s mozgom, ili se niste razumeli.

Link to comment

Pazi, kad Srbija sa Šengenom nema nikakve veze, niti je deo SIS-a, prema tome niko ne zbraja boravak u Srbiji sa boravkom u području Šengen. Broje se samo dani koje je neko proveo u području Šengena. Ako ona ne prekorači ukupno 90 dana u šest meseci u području Šengena, niko joj neće praviti problem. Izlazak i ulazak u Srbiju sa tim nema veze. Drugi deo priče ne komentarišem, ali ovo da se nešto zbraja Srbija+Šengen je ordinarna glupost i taj što ti je to rekao nema veze s mozgom, ili se niste razumeli.

 

Danas sam opet zvao pogranicnu policiju nadleznu za Aerodrom i pricao sa drugim sluzbenikom. Ponovio mi je istu informaciju, da se dani broje zbirno, dakle nema veze ako izadjemo iz Srbije, zbir dana ce i dalje biti od datuma kada je usla u EU/ Srbiju do datuma kada je otisla kuci.

 

Izgleda da na kraju cemo ipak morati da pomerimo let i izbegnemo svaku mogucnost da upadne u neku nepriliku zbog ovoga.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...