Jump to content
IGNORED

vize, vize, vize, ze, ze, ze...


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

taj wuhan mi je ostao bas u losem secanju. dva puta sam bio i sve neka prasina, hladnoca u prostorijama i puse cak u liftovima. jedini plus mi je bio klopa, ja volim ljuto, a tamo stavljaju papricice u sve osim caja.

 

on tipic: ne znam na koliko ides u wuhan, ako je na kratko imas one 144h visa free varijante za kinu.

Link to comment

bice vise od 144h najverovatnije.

trebalo je da idem u elektranu u dabieshan, kod wuhana, a tamo je tek prasina  i ...azbest, dakle NO GO.

tako da smo se dogovorili da ja sedim u wuhanu u hotelu za kompom i da odatle rukovodim akcijom  :fantom:

znam, mogao sam to i iz svilajnca, ali klijent je insistirao, a klijent je bog  -_-

a i to ljuto sto kazes...

Link to comment
  • 2 weeks later...

Dobro vece dobri ljudi.

 

Devojka mi je pre par dana doputovala iz Kolumbije. Nas dva idiota, kada smo joj bookirali return flight nismo proverili i za return flight smo uzeli let 91. dan od dolaska. Srbija i EU je otvorila granice Kolumbijskim drzavljanima da putuju ukoliko imaju vazece USA vize, sto ona ima, 'up to 90 days' po njihovim teritorijama. Kako je letela preko Frankfurta, tamo su je cimali za ovo, brojali dane boravka (tako smo i saznali za onaj nas previd u bukiranju) i naposletku pustili da dodje do Beograda uz uslov da kupi neki let Frankfurt - Istanbul, pa ga otkaze, na neku foru, ni ona a ni ja nismo razumeli o cemu se tu radilo, samo da su joj izbili 80 eura iz dzepa.

 

Uglavnom, probali smo da joj pomerimo return flight date ali traze neku neverovatnu sumu za to, sto meni malo nema smisla uopste s obzirom da je let za maltene 3 meseca.

Sledeca opcija je, i tu bih vas priupitao i molio za savet ukoliko neko ima neke informacije ili iskustva - Sta je najgore sto se moze desiti ako mi tu nista ne budemo dirali?

Dakle neka ostane 90 i taj jedan ekstra jebeni dan, vratice se preko Brisela i Madrida za Bogotu. Da li ce je i zasto bi je neko cimao na ovim aerodromima, u odlasku iz Srbije i Evropske Unije, za ovo?

 

Mislim, svakako da ne zelimo da rizikujemo da joj zabrane da boravi i putuje u EU i Srbiji, ali da li uopste ima smisla da joj proveravaju koliko je ostala ako se vec vraca kuci?

 

Hvala najlepse unapred na odgovorima!

Link to comment

ovako, na prvu loptu, ako sam dobro razumeo situaciju, naši neće praviti probleme jer u 99% slučajeva niti to gledaju niti znaju koliko uopšte državljani Kolumbije mogu da budu u Srbiji ali je neće pustiti da uđe u EU (a mora jer su terminali u Frankfurtu za prekookeanske i evropske letove različiti), te su zato savetovali da se ne vraća preko Franfurta već preko Istanbula.

Link to comment

ovako, na prvu loptu, ako sam dobro razumeo situaciju, naši neće praviti probleme jer u 99% slučajeva niti to gledaju niti znaju koliko uopšte državljani Kolumbije mogu da budu u Srbiji ali je neće pustiti da uđe u EU (a mora jer su terminali u Frankfurtu za prekookeanske i evropske letove različiti), te su zato savetovali da se ne vraća preko Franfurta već preko Istanbula.

 

U Srbiju je dosla preko Frankfurta.

Povratni let u februaru mesecu je preko Brisela i Madrida, znaci ne preko Frankfurta.

 

Kada je sletela u Frankfurt, na putu za Srbiju, sluzbenici tamo su je proverili i izbrojali 91 dan izmedju dolaska i odlaska iz Srbije i rekli su da to nije dozvoljeno. Ovo mi je cudno jer ona ne bi provela taj period u Nemackoj, vec u Srbiji. No dobro. Kada je otisla u predstavnistvo AirEuropa (kompanija kojom je letela) pitala je da joj na licu mesta pomognu i pomere datum povratnog leta za par dana to nije bilo moguce iz nekog razloga ali joj je osoblje tamo reklo da ukoliko ubaci na njen itinerary let do Istanbula (da li fra-ist ili beg-ist ne zna ni ona a ni ja) da ce je pustiti da leti za Beograd. Kakva je svrha ovog 'shadow' leta kako mi je rekla da su to nazvali nismo bas sigurni.

 

U principu i ja sam siguran da nasi nece praviti problem na povratku ali za Brisel i Madrid se plasimo, mada mi nikakve logike nema da je tamo zaustave i broje koliko je dana provela u Srbiji.

Ona, na kraju krajeva nece ni provesti 91 ili 90 dana u Srbiji jer cemo putovati po Madjarskoj i Austriji tako da ce zbir dana koje bude provela u Srbiji biti manji od toga.

Isto vazi i za EU. Tehnicki ona ce provesti ni 10ak dana u EU na tim nasim putovanjima...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...