Jump to content
IGNORED

vize, vize, vize, ze, ze, ze...


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Da li neko zna sta je potrebno od dokumenata za australijsku vizu, koliko dugo se ceka, kolika je sansa da odbiju, da li treba imati povratnu kartu kad se podnosi zahtev...? Bilo sta sto moze da pomogne.

 

ako ideš turistički: važeći pasoš, popunjen formular, garantno pismo/poziv,, potvrdu o zaposlenju sa navedenim primanjima, potvrdu o godišnjem odmoru, noviju fotku, izvod iz banke, dokaz o posedovanju nekretnine ili nešto slično. sve u svemu dokaz da nećeš da ostaneš. zahtev se podnosi elektronski. naravno, svi dokumenti moraju da budu prevedeni na engleski od strane sudskog tumača sa pečatima i skenirani izuzev izvoda iz banke.

 

http://www.border.gov.au/Trav/Visa-1/600-

viza je elektronska, plaća se nekih 130 dolara (karticom).

ja sam poslednju vizu dobila za desetak radnih dana (odobrenje šalju na mejl).

da, mogu da te odbiju.

ukoliko imaš sve tražene papire neće da te drndaju. posebno jer živiš i radiš u švedskoj.

nema potrebe da unapred kupuješ kartu izuzev ukoliko ne naletiš na povoljnu. oni na tome ne insistiraju.

Link to comment

Hvala, super. Da, idem turisticki, ali idemo zajedno ja i drugarica koja zivi u Srbiji, vise sam se brinula da ce nju da cimaju. Verovatno nece biti problema ako obe budemo imale sve papire.

 

Sto se tice pozivnog pisma, treba li da bude negde overeno?

Link to comment

Hvala, super. Da, idem turisticki, ali idemo zajedno ja i drugarica koja zivi u Srbiji, vise sam se brinula da ce nju da cimaju. Verovatno nece biti problema ako obe budemo imale sve papire.

 

Sto se tice pozivnog pisma, treba li da bude negde overeno?

 

mora da bude overeno kod notara (justice of peace)

Link to comment
  • 1 month later...

Srbija i Kina potpisale sporazum o ukidanju viza

Ministri inostranih poslova Srbije i Kine, Ivica Dačić i Vang Ji potpisali su Sporazum o uzajamnom ukidanju viza između dve zemlje.

 

 

Sporazum predviđa da se nosioci pasoša Republike Srbije i NR Kine oslobađaju obaveze pribavljanja viza za boravak do 30 dana.

Ovim je Srbija postala prva zemlja u regionu Centralne i Istočne Evrope koja je sklopila sporazum o ukidanju vitnog režima sa Kinom.

Premijer Aleksandar Vučić istakao je da je jedino Srbija, od zemalja učesnica na Samitu Kine i zemalja centralne i istočne Evrope u Rigi, potpisala sporazum o potpunoj viznoj liberalizaciji sa Pekingom.

 

Vučić je, posle sednice premijera zemalja učesnica, kazao da je kineski premijer Li Kećijang u tri navrata, u svom obraćanju, govorio o ugovorima sa Srbijom.

 

Podvukavši da se radi o ugovorima, a ne više memorandumima i sporazumima, Vučić je na tv Pink rekao da imamo samo jedan sporazum, a on se tiče potpune vizne liberalizacije.

 

"To je samo Srbija uradila od svih 16 zemalja centralne i istočne Evrope. Neke druge zemlje su uvele bezvizni režim samo za diplomatske i službene pasoše. Mi smo uveli za sve građane Kine", rekao je premijer Srbije.

 

Vučić je kazao da su tu odluku prokomentarisali mnogi kao hrabrom.

 

"Mi smo hrabrim odlukama svoju zemlju podigli", konstatovao je premijer Srbije.

 

Takođe je ukazao da je na Samitu potpisano više važnih ugovora, navodeći ugovor o obnovi železničke pruge između Beograda i Stare Pazove vredan 319,9 miliona evra, kojim će se ubrzati pruga do Novog Sada, a time i obezbediti brže putovanje ljudi i robe.

 

Međutim, dodao je, da to ništa ne znači bez povezivanja brzom prugom sa Crnom Gorom, Makedonijom i Grčkom.

Link to comment

Ovim je Srbija postala prva zemlja u regionu Centralne i Istočne Evrope koja je sklopila sporazum o ukidanju vitnog režima sa Kinom.

Premijer Aleksandar Vučić istakao je da je jedino Srbija, od zemalja učesnica na Samitu Kine i zemalja centralne i istočne Evrope u Rigi, potpisala sporazum o potpunoj viznoj liberalizaciji sa Pekingom.

 

Verovatno i prva zemlja Evrope...

Link to comment

Wtf, pa kako ce sad da funkcionise sengen? ako 100.000 kineza proba da udje u EU niko ih nece zaustaviti jer su svi look alike

 

 

 

...poslato sa prinudnog...

 

Kakve veze ovo ima sa Sengenom?

Link to comment

Wtf, pa kako ce sad da funkcionise sengen? ako 100.000 kineza proba da udje u EU niko ih nece zaustaviti jer su svi look alike

 

 

 

...poslato sa prinudnog...

 

Pa nije Srbija u Šengenu.

Link to comment

aha da, al svejedno :D wtf zona

 

 

 

...poslato sa prinudnog...

 

wtf je jer google kaže da je Kini bezvizni režim dalo jedno 10 država na svetu, otprilike neki Barbadosi, Mingopingo ostrva, Kuba i Minimikropolinezija. Što će reći da je genije uradio nešto što se ne radi, i još se time hvali. A do toga je došlo verovatno tako što je Kinez rekao ajde dajte nam bezvizni režim i ovaj kao ovaj, da, da naravno.

Link to comment

Hipoteticki: Kinez udje sa pasosem rodjaka/poznanika iz Eu i njegovom boravisnom dozvolom. Treba samo doneti dokumenta... Jeste da se to moze uraditi i direktno Eu-Kina ali provere na zemljanim granicama za ulaz u Sengen nisu toliko ostre cini mi se... ne znam, meni su njihove crte lica necitljive u 50% slucajeva...

 

 

 

...poslato sa prinudnog...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...