Jump to content
IGNORED

vize, vize, vize, ze, ze, ze...


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Mislim (ali ne drzi me apsolutno za rec) da u tom slucaju treba da ode u Ljeromontovu, sa papirima koje je dobila preko. Ali nek ih zove prvo, mozda moze da se zavrsi i na opstini stanovanja. U svakom slucaju, MUP joj ne gine, jer mora da prodje kroz njihove sake. To makar prema mom trenutnom izvoru informacija - tati MUP-ovcu u penziji.

Link to comment
Koliko znam, treba da poneseš na put dva pasoša. Naš pokažeš srpskim carinicima, a sa slovenačkim posle putuješ po EU gde hoćeš.
Ne znam tachno odakle ova pricha potiche, a ja znam da je slusham vec godinama, ali naravno nije tachna. X puta sam izashao iz Srbije sa hrvatskim pasoshem od novembra 2005. i nisam imao nijedan problem, koji bi imao bilo kakve veze s tim.
Link to comment
Ne znam tachno odakle ova pricha potiche, a ja znam da je slusham vec godinama, ali naravno nije tachna. X puta sam izashao iz Srbije sa hrvatskim pasoshem od novembra 2005. i nisam imao nijedan problem, koji bi imao bilo kakve veze s tim.
Ja sam imao nekoliko puta.Prvo su me vratili s Madjarske granice kad je pasos bio prazan, onda su me zajebavali na aerodromu i samo zahvaljujuci sarmiranju carinikinje sam prosao. Inace, svaki put pogledaju da li si bio duze od 3 meseca, pa ako jesi - oni imaju pravo da te ne puste da izadjes. Ponekad ni ne pogledaju, ponekad te puste, ponekad ne, ali mogu da te vrate, sto sam ja na svojoj kozi osetio.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Planirala sam početkom decembra da odem kod druga u Holandiju na nekoliko dana. Za sad imam dve opcije za avion, jedna Lufthansom :wub: preko Nemačke i to je OK jer imam šengen-vizu. Druga opcija je Swiss air preko Ciriha i povratna karta je za oko 100 e jeftinija nego ova prva varijanta (što nije baš malo, jelte). Zanima me ako neko zna da li mi je šengenka dovoljna za tranzit preko švajcarske ili mi je neophodna i njihova viza?Znam da oni (navodno) ulaze u šengen sad negde u decembru ali ko će ga znati na koliko će opet da odlože a ja bih morala u prvoj polovini decembra da tamo otputujem.

Link to comment

Dovoljna je. Ja sam pre par meseci imala istu dilemu za tranzit Prag - Damask (nisam imala shengen) i objasnise mi ovde da mi ne treba viza i bi tako. Ti ostajes samo u tranzitnom delu i uredno se cekiras za krajnju destinaciju, to jest onu za koju imas vizu.

Link to comment
Planirala sam početkom decembra da odem kod druga u Holandiju na nekoliko dana. Za sad imam dve opcije za avion, jedna Lufthansom :wub: preko Nemačke i to je OK jer imam Šengen-vizu. Druga opcija je Swiss air preko Ciriha i povratna karta je za oko 100 e jeftinija nego ova prva varijanta (što nije baš malo, jelte). Zanima me ako neko zna da li mi je Šengenka dovoljna za tranzit preko Švajcarske ili mi je neophodna i njihova viza?Znam da oni (navodno) ulaze u Šengen sad negde u decembru ali ko će ga znati na koliko će opet da odlože a ja bih morala u prvoj polovini decembra da tamo otputujem.
ne treba ti viza, bez obzira da li je svajcarska u sengenu ili ne. ti ces biti samo u tranzitu, tehnicki neces ni ulaziti u svajcarsku, tako da neces ni prolaziti pasosku kontrolu. ja sam puno puta koristio ciriski kao tranzitni aerodrom prethodnih godina, a ovo naravno vazi i za svaki drugi aerodrom koji koristis samo za tranzit.edit: apotekarka brza Edited by ikar
Link to comment

A i Cirih je jako zgodan, skontao sam da na aerodromu iz nekog razloga radi hrpa ljudi iz Pomoravlja. Ako zaglaviš tamo, ne daj Bože, lako ćeš naći separe u nekom restoranu za kuntanje. Ja i besplatnu kafu dobio od neke sažaljive tetke iz Ćuprije.I može da se puši. Kupiš pivo za šankom, pa uneseš u laundž i ispružiš se.Posle dva piva, idi isprobavaj satove od 100.000 evra. švajcarcima ne pada na pamet da dovode u pitanje tvoju platežnu sposobnost. Ja probo neki od jednog komada sintetičkog crnog dijamanta, baš mi je lepo stajao.Čokolade.Odličan aerodrom.

Link to comment
a ovo naravno vazi i za svaki drugi aerodrom koji koristis samo za tranzit.
ovo je tacno osim za situaciju kada se: tranzitni aerodrom nalazi u sengen zoni, osoba ima sengen za sve zemlje osim bas te zemlje tranzita, jer se se u tom slucaju prolazi kroz pasosku kontrolu. drugim recima, slece se u sengen zonu i nastavlja u sengen zonu, tako da pasoske kontrole na krajnjoj destinaciji nema posto avion dolece iz zemlje sengena. jeste gotovo nemoguce da se ovako nesto desi, ali desilo se meni 2005. naime, putovala sam u Italiju preko Minhena i imala sam sengen za sve zemlje osim za Nemacku, posto Nemacka nije priznavala plave pasose izdate pre 97.e (moj je bio plavi, izdat krajem 96 i potpuno isti kao i taj vazeci u Nemackoj). sve u svemu, nakon saveta iz nemacke ambasade da ili kupim novu avio-kartu ili da vadim novi pasos, dva dana pred put sam izvadila novi pasos u nasoj ambasadi, dan pre leta dobila vizu u nemackoj ambasadi i doputovala do Italije.
Link to comment
ovo naravno vazi i za svaki drugi aerodrom koji koristis samo za tranzit.
E, hvala, tako sam i mislila jer sam prošle godine bila u tranzitu preko Minhena za Poljsku a nisam imala nemačku vizu, no sam se zabrinula da nije nešto specifično baš zbog švajcarske i njihovog odvojenog viznog režima. Thnx i Apotekarici, stvarno si bre travel-encyclopaedia :)
Ako zaglaviš tamo, ne daj Bože, lako ćeš naći separe u nekom restoranu za kuntanje.
Jao si ga tebi ako me izmalerišeš..
Link to comment

@ vasudeva418naravno, osim ako ne udje u sengen ;-).nadovezala sam se samo na pricu o tranzit zonama na aerodromima, posto tranzit nije uvek tranzit, nekada je tranzit entry point.inace, u pocetku, nisam verovala da je tako, tj. ignorisala sam savete iz italijanske ambasade da proverim sa Nemcima sta mi je raditi zbog avio-karte, ubedjujuci ih da sam XY puta putovala preko Minhena i da znam sta je tranzit kroz aerodrom.

Edited by mei
Link to comment

moram jos jedno svoje iskustvo da navedem, posto sam riznica za teorijski retke dogadjaje:2003 se vracam iz Srbije za Kanadu, preko Minhena opet, Lufthanza kasni u Beogradu sat vremena. avion za Toronto odlece dok se mi prizemljujemo na pistu. izdaju mi novu kartu za let preko Pariza uz cekanje od cetiri sata i vaucer da jedem. proslo je cetiri sata, krecem na gejt i uppps, staklo, cika u zelenom me pita gde mi je Sengen visa. ubedjujem ga da ja letim za Toronto preko Pariza :lol: i da mi viza ne treba. cika me vrati nazad...osoblje mi izda novu kartu preko Londona za 24 sata. noc na pustom aerodromu sa prigusenim svetlima je nezaboravno iskustvo :ph34r: . tada sam zaspala u avionu pre poletanja, probudila se u vazduhu prekrivena cebencetom sa onim malim slusalicama u plasticnoj kesici u krilima.

Link to comment
sto je planirano za 5. decembar. - mada ne bi trebalo da bude problem jer ima Sengen vizu.
sad je pitanje odnosa Svajcarkse prema vizama izdatim pre njenog ulaska u sistem, posto je za svaku vizu potrebno da bude odobrena od svih zemalja zone Sengena.
Link to comment
sad je pitanje odnosa Svajcarkse prema vizama izdatim pre njenog ulaska u sistem, posto je za svaku vizu potrebno da bude odobrena od svih zemalja zone Sengena.
:o Baš od svih?!?! :lol: Normalno da će vize Schengen izdate pre ulaska Švajcarske u isti sporazum, važiti i u Švajcarskoj.Inače, ne daju sve zemlje saglasnost na svaku vizu, već se svaka viza unosi u sistem kojem imaju pristup granične policije svih zemalja članica.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...