Jump to content
IGNORED

vize, vize, vize, ze, ze, ze...


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Jel placaju studenti i dalje 35e za vizu? U ovom slucaju za Nemacku.
mislim da to zavisi od svrhe putovanja. ako je u pitanju odlazak na stručno usavršavanje, seminar, ili tako nešto što ima direktnu vezu sa tvojim statusom studenta, onda mislim da ćeš biti oslobođen od plaćanja. ako pak ideš u posetu tetki, na festival ispijanja piva, ili na utakmicu cvajte, onda ćeš verovatno morati da platiš vizu. proveri sve ovo na nekom zvaničnijem mestu....
Link to comment
mislim da to zavisi od svrhe putovanja. ako je u pitanju odlazak na stručno usavršavanje, seminar, ili tako nešto što ima direktnu vezu sa tvojim statusom studenta, onda mislim da ćeš biti oslobođen od plaćanja. ako pak ideš u posetu tetki, na festival ispijanja piva, ili na utakmicu cvajte, onda ćeš verovatno morati da platiš vizu. proveri sve ovo na nekom zvaničnijem mestu....
Za seminare i slicno je od uvek bilo ali znam da je bila neka prica po novinama jos pocetkom godine za olaksice koje su pompezno donesene sa sve spiskom zemalja a da su ambasade posle to demantovale jer nisu dobile nikakav zvanicni dopis u vezi toga pa rekoh da proverim za svaki slucaj.
Link to comment
a ako je osoba prijavljena da zivi u srbiji? to ne menja stvar?
Koliko znam, treba da poneseš na put dva pasoša. Naš pokažeš srpskim carinicima, a sa slovenačkim posle putuješ po EU gde hoćeš.
Link to comment
mislim da to zavisi od svrhe putovanja. ako je u pitanju odlazak na stručno usavršavanje, seminar, ili tako nešto što ima direktnu vezu sa tvojim statusom studenta, onda mislim da ćeš biti oslobođen od plaćanja. ako pak ideš u posetu tetki, na festival ispijanja piva, ili na utakmicu cvajte, onda ćeš verovatno morati da platiš vizu.
Ja cu pre na Bundes ligu, ne gleda mi se liga u kojoj briljira 1 Branimir Bajic... :rolleyes: Nego, sta bi sa ulaskom Svajcarske u Sengen, jel to nije trebalo od subote da pocne sa primenom?Jel zna neko gde to moze pouzdano da se proveri?
Link to comment

ako švica uđe zaista u šengen 05.12. onda neće postojati razlike, da li si u cirihu ili frankfurtu (sa stanovišta tvoje vize). Ali, ako postoji neki prelazni period primene sporazuma, onda će ti trebati dodatna viza za švicu. bilo kako bilo, možemo da drvimo koliko hoćeš, ali tel švajcarske ambasade je najmerodavniji :) ajd i srećan put :)

Link to comment

samo da napomenem da autom iz nemacke u italiju u januaru 2008, preko svajcarske, nije bilo zaustavljanja na granicama.auto sa nemackim tablicama.

Edited by Billy Parsons
Link to comment

da li zna neko kakva je procedura sa ukradenim/izgubljenim pasosima i vizama u njima? konkretno, mami je ukraden pasos i u njemu vazeca americka viza. jel ona ode u ambasadu i oni joj na osnovu evidencije u kojoj se vidi da je izdata viza jos uvek vazeca samo udare novu nalepnicu sa vizom? ili mora ponovo u celu proceduru vadjenja vize?

Link to comment

Prvo sto mora da uradi je da prijavi kradju i to na teritoriji MUP-a gde se krada desila (ili na opstini gde stanuje). To hitno treba da uradi. Kod njih daje izjavu kako je pasos nestao i trazi potvrdu na osnovu koje vadi drugu putnu ispravu. Sa tom potvrdom i novim pasosem ide u ambasadu, i onda je dalja procedura na njima. Meni se to desilo 2003. sa vazecom italijanskom vizom i posle osrednjeg cimanja su mi izdali novu, na isti rok kao i staru. Ali, morala sam da pisem molbu konzulu i da dam papirologiju iz MUP-a o kradji (i da je ukradena isprava nevazeca). Uglavnom u policiji bi trebalo sve da joj objasne. Ako ne, nek zove MUP u Ljermontovoj.PS. mislim da sam u medjuvremenu shvatila da je vec dobila novi pasos - onda s papirima iz policije i potvrdama o nestanku isprave u konzularno, ali, iz sopstvenog iskustva, nek ih prvo pozove, posto sam ja kao budala cekala red kod Italijana, a mogla sam da idem pravo kod konzula.

Edited by apotekarica
Link to comment

thnx :). znaci, nista bez cimanja. a pasos joj je ukraden u inostranstvu, tako da tu deo oko opstine otpada. ali ima neke papire koje je dobila u nasoj ambasadi i uz pomoc kojih se i vratila u srbiju, mozda je to dovoljno. samo da ne mora ponovo pred pasoski salter u mup.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...