Jump to content
IGNORED

vize, vize, vize, ze, ze, ze...


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

mislim da ti je b viza od koristi samo u ambasadama/konzulatima u ch. pretpostavljam da su ti roditelji tamo tako da ti je jednostavnije da sengen uzmes u ch.migrationsamt-ovi umeju da budu zajebani tako da bih ti ja preporucio da se ne zajebavas previse sa njima, narocito sto se radi o b, sa c je jednostavnije, osim sto se produzava na tri godine, to je ustvari prava boravisna (aufenthaltsbewilligung). po kom osnovu produzavas b, jer nju obicno direktno vezuju za radno mesto? 01.11. je zvanican termin, nisam nesto pratio da li ce tako i stvarno biti, ali u teoriji je tako.
ne znam, veruj mi, samo posaljem vizu i oni tamo odrade umesto mene. saljem i potvrdu da sam redovn student, tako da je verovatno to razlog zbog kojeg dobijam vizu. u novembru podnosim zahtev za c.
Link to comment
nego, zna li neko da li jos uvek vazi pravilo da se nosi stari pasos u kome je vazeca viza ali vise nema mesta uz novi pasos?
mene zanima slicno, ali za Kanadu. Ako izvadim vizu u starom pasosu, i pre puta izvadim novi pasos, mogu li u toj kombinaciji da putujem, ili mi treba nova viza?
Link to comment

Samo da izvestim da sam dobila pasos u obecanom roku. Svaka cast za Palilulu. Bez ikakvih intervencija, papira (mislim na potvrdu o sluzbenom putu overenu u firmi, mada sam je drzala u pripravnosti) - samo uz usmenu molbu i obrazlozenje sta mi treba. Nisu cak htele (ili nisu smele) da uzmu cokoladu sto sam donela. Pitanje: vadio neko nedavno Madjarsku vizu? Je l su i dalje izdasni il su se "stisli" da prostite? Isla bih naime prvo na vikend u novembru, a onda i za novu godinu - turisticki. Mogu da obezbedim rezervacije i prevoz za oba termina. Da l je bezobrazno da iskam vizu za vise ulazaka na, npr. 6 meseci? I kako ambasade gledaju na to kad im se donese turisticka rezervacija za dva nadolazeca termina? (malo mi glupo da trazim jednu, pa onda za mesec dana ponovo drugu?)

Edited by apotekarica
Link to comment

Pa ja i pitam za šengen. Znam da su, po ulasku u šengen sistem, bili malo "labaviji" od ostalih (uslovno rečeno, tipa - izdavali lakše multi vize na duži rok) pa se pitam da l su se prozlili u međuvremenu? PS. Al sam zato dobila Sirijsku na godinu dana cool.gif

Link to comment

jbga mojim prijateljima madzarima iz beckereka uredno izdaju single entry koji vazi 3 dana, pa ti vidi. doduse, nemaju mnoge komparativne prednosti koje su na tvojoj strani, ali cisto da znas kako je stvarno.

Link to comment
  • 2 weeks later...

za Kanadsku turisticku vizu se pored sve regularne dokumentacije mora popuniti formular koji je za sve muske iz ex-YU koji su nekad tamo bili u periodu 91-99.i ceka se 10 radnih dana za proveru.

Link to comment
koliko mogu slovenci da ostanu u nemackoj, a da nemaju vizu ili prijavu boravka ili nesto slicno?3 meseca?forever? :unsure:
Pa ako taj neko ima slovenacki pasos, viza mu ni ne treba, gradjanin je EU i moze slobodno da se krece.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...