Jump to content
Кристофер Лумумбо

vize, vize, vize, ze, ze, ze...

Recommended Posts

jms_uk
nego, zna li neko da li jos uvek vazi pravilo da se nosi stari pasos u kome je vazeca viza ali vise nema mesta uz novi pasos? za engleze i amere znam da vazi, ali ne znam za sengen.
kod amera moze, engleza zvanicno ne, a znam da i kod nekih sengen zemalja ne moze.sad cu da probam da nadjem. koja konkretna zemlja/viza je u pitanju?

apotekarica

hitno!Ispostavilo se da nemam mesta u pasosu :horor: Koliko mi vremena treba za novi? Da l se isplati da apliciram za srpski il da trazim SRJ zbog hitnoce? Imam tacno 13 dana da nesto uradim. :ocaj:

mioba
hitno!Ispostavilo se da nemam mesta u pasosu :horor: Koliko mi vremena treba za novi? Da l se isplati da apliciram za srpski il da trazim SRJ zbog hitnoce? Imam tacno 13 dana da nesto uradim. :ocaj:
baš nedavno prošla kroz taj (i malo gori) pakaouverenje iz ofisa da ti treba hitno zbog službenog puta (vodi računa o detaljima, tj šta sve treba to uverenje da sadrži), i pasoš stiže u roku od 24h (ljermontova)stari <_< Edited by mioba

apotekarica

Obecase mi u MUP Palilula da ce regularno da ga izdaju u roku od 72 sata od podnosenja zahteva. Aj da im verujem. Inace za srpski pasos, s vezom ili bez, intervencijom, molbom, Vukom Jeremicem i Bozom Djelicem - treba najmanje mesec i po.

Leia
Inace za srpski pasos, s vezom ili bez, intervencijom, molbom, Vukom Jeremicem i Bozom Djelicem - treba najmanje mesec i po.
nimalo mi nisu jasni ti sto se loze na te nove pasose, ako je procedura za vize ista (i bice jos dugo, ako ne i gora). ili nesto propustam?

nbg4ever

Pa ako je nekome istekao stari pasos, a nije u zurbi, zasto da ne izvadi novi? Onaj ko uzme ponovo stari, morace da ga menja u roku od godinu-dve. I moj drug je pre mesec dva bio u slicnoj situaciji (istekao pasos, a putovao je u Tursku i nije bilo vremena da se ceka novi/srpski) i izvadio je stari koji ce morati da zameni uskoro.

Leia
Pa ako je nekome istekao stari pasos, a nije u zurbi, zasto da ne izvadi novi? Onaj ko uzme ponovo stari, morace da ga menja u roku od godinu-dve. I moj drug je pre mesec dva bio u slicnoj situaciji (istekao pasos, a putovao je u Tursku i nije bilo vremena da se ceka novi/srpski) i izvadio je stari koji ce morati da zameni uskoro.
ma naravno, ko nije u zurbi, bolje uzme taj novi i da se ne cima s birokratijom vise nego sto mora.al onda ne kapiram tolike guzve na salterima, u zemlji gde i tih 10% nosilaca pasosa putuje negde jednom u x godina.a tek sta rade tih mesec ipo koliko se ceka, porucuju li stabla iz rain forests, rucno prave papir i shtave kozu za korice?...edit: izvin'te sto trollujem. Edited by Leia

jms_uk
nimalo mi nisu jasni ti sto se loze na te nove pasose, ako je procedura za vize ista (i bice jos dugo, ako ne i gora). ili nesto propustam?
pored ovog sto je nbg4ever napisao, novi pasos bi trebalo malo da olaksa chekiranje na aerodromima i pasosske kontrole.

Leia
pored ovog sto je nbg4ever napisao, novi pasos bi trebalo malo da olaksa chekiranje na aerodromima i pasosske kontrole.
daj boze... al pomisli koliko ce vremena trebati da se podaci na terminalima sirom sveta usklade, negde nas racunaju kao SRJ, negde SCG, negde mozdanisu ni culi da se yu raspala :rolleyes: a sad se odjednom pojavljujemo i kao serbus vulgaris.eto bar nam nikad nije dosadno.

jms_uk
daj boze... al pomisli koliko ce vremena trebati da se podaci na terminalima sirom sveta usklade, negde nas racunaju kao SRJ, negde SCG, negde mozdanisu ni culi da se yu raspala :rolleyes: a sad se odjednom pojavljujemo i kao serbus vulgaris.eto bar nam nikad nije dosadno.
meni je i dalje 'omiljeno' kad me na nekom UK aerodromu prilikom check-ina za let za BEG pitaju da li mi treba viza za isti :lol:mislio sam da ce olaksati bar to da novi pasos ima machine-readable tekst.

Leia
meni je i dalje 'omiljeno' kad me na nekom UK aerodromu prilikom check-ina za let za BEG pitaju da li mi treba viza za isti :lol:
meni su u jednom dubaiju proveravali schengen vizu, nikad se ne zna sa tim cudnim pasosima <_<
mislio sam da ce olaksati bar to da novi pasos ima machine-readable tekst.
ako ga posteno isheklaju da radi, cula sam da su hrpu pasosa vratili na doradu zbog neke greske.ne vredi, ne mogu da ih ne hejtujem, sve redom :D

jms_uk
ne vredi, ne mogu da ih ne hejtujem, sve redom :D
of kors :)uskoro bi trebalo da pocnu da ih izdaju i u ambasadama [trajace samo 60 dana], pa ce da padne novi talas hejtovanja

luba
kod amera moze, engleza zvanicno ne, a znam da i kod nekih sengen zemalja ne moze.sad cu da probam da nadjem. koja konkretna zemlja/viza je u pitanju?
francuska. ali eto zanimljivosti: francuzi kazu da se nosi stari pasos, nemci kazu mora da se stavlja nova viza u novi pasos. besmisleno.

jms_uk
besmisleno.
kao i vecina stvari na tu temu. na zalost.

Hjortron
francuska. ali eto zanimljivosti: francuzi kazu da se nosi stari pasos, nemci kazu mora da se stavlja nova viza u novi pasos. besmisleno.
ja svojevremeno otvarala čitave topike o problemu prepunog pasošana kraju išla u Nemačku sa vizom u starom i praznim praznijackim ganc novim pasošemspremila se psihofizički za detaljno objašnjavanje situacijea oni pogledali vizu, pogledali novi pasoš, ukuckali šta već uvek ukuckavaju i rekli "hvala, doviđenja"