Jump to content
IGNORED

Svetska Kriza 2008-....


Yonkers United

Recommended Posts

I o krizi i o politici

 

Quote

But of course, your labor cost is my consumption. So in an equilibrium where everyone’s slashing labor costs, households are going to have less income. And they’re going to save more to protect themselves from another coronavirus crisis. And so consumption is going to be weak. That’s why you get the U-shaped recovery.

There’s a conflict between workers and capital. For a decade, workers have been screwed. Now, they’re going to be screwed more. There’s a conflict between small business and large business.

 

Quote

The market, as currently ordered, is going to make capital stronger and labor weaker. So, to change this, you need to invest in your workers. Give them education, a social safety net — so if they lose their jobs to an economic or technological shock, they get job training, unemployment benefits, social welfare, health care for free. Otherwise, the trends of the market are going to imply more income and wealth inequality. There’s a lot we can do to rebalance it. But I don’t think it’s going to happen anytime soon. If Bernie Sanders had become president, maybe we could’ve had policies of that sort. Of course, Bernie Sanders is to the right of the CDU party in Germany. I mean, Angela Merkel is to the left of Bernie Sanders. Boris Johnson is to the left of Bernie Sanders, in terms of social democratic politics. Only by U.S. standards does Bernie Sanders look like a Bolshevik

 

Link to comment
  • 2 years later...

Ovo uzelo zamaha da se ubijaju CFO's. 

 

Skocio sa zgrade bivsi CFO Bath, bad, beyond   

 

u nadi sam da polako izlazimo iz recesije al neki eksperti kazu da je zatisje pred crash. 

 

 

Sta vi mislite?

 

Dosta firmi se reorganizovalo da odrze proizvodnju, otpuštanjem radnika koji su najveci trosak. Lako ce ih uposliti nazad kad se stabilizuju. Bilo je pitanje preživljavanja. 

 

Brine me vise prehrambrena industrija, hrana....bicemo u manjku i cene ce jos vise skakati, restorani ce imati problem kako da opstanu.  

 

 

  • +1 1
Link to comment

Obavezno dodati hotele na tu listu. Ja sam juce slusao na radiju kako recimo u Austriji cak i sa 80% okupiranosti tokom ove godine zbog porasta cena i dalje nema nikakve dobiti.

 

Edited by bags
Link to comment

Ja mislim da ozbiljna finansijska kriza tek sledi, kakav kraj.

Evropa je u ogromnoj energetskoj krizi.
Real estate kriza u Kini se isto preliva na sve ostalo.

Amerika se još koliko toliko drži, ali teško da to može da se ne prelije po svim nivoima, biće prilično zeznuta jesen i zima.

Lično svedočim panici na sve strane, firma u kojoj radim (skroz mala i nebitna) je u problemu jer klijenti iz straha i opreza otkazuju i/ili stavljaju na čekanje svašta nešto…

U Srbiji se generalno već dosta oseća udar inflacije po džepu, i brine me šta će ti biti dalje, dobar deo gradjana ionako spaja kraj sa krajem. Najveći problem će pored cena hrane svakako biti struja i grejanje, ali za to imamo posebnu temu.

Edited by mraki
  • +1 1
Link to comment

Kakav kraj krize, nista se nije resilo sto uzrokuje krizu.

 

Jedini nacin je da nastave da sutiraju konzervu niz ulicu, kao ovih 14 godina, ali vise ne smeju, jerbo infacija.

Sto bi rekli stariji ljudi, doso djavo po svoje.

 

Link to comment
3 hours ago, mraki said:

Ja mislim da ozbiljna finansijska kriza tek sledi, kakav kraj.

Evropa je u ogromnoj energetskoj krizi.
Real estate kriza u Kini se isto preliva na sve ostalo.

Amerika se još koliko toliko drži, ali teško da to može da se ne prelije po svim nivoima, biće prilično zeznuta jesen i zima.

Lično svedočim panici na sve strane, firma u kojoj radim (skroz mala i nebitna) je u problemu jer klijenti iz straha i opreza otkazuju i/ili stavljaju na čekanje svašta nešto…

U Srbiji se generalno već dosta oseća udar inflacije po džepu, i brine me šta će ti biti dalje, dobar deo gradjana ionako spaja kraj sa krajem. Najveći problem će pored cena hrane svakako biti struja i grejanje, ali za to imamo posebnu temu.

Mi smo ustvari svedoci pocetka kraja ekonomije i subjekata koji odlucuju na drzavnom nivou. Prevelika finansijska moc se prelila u ruke korporacija, tako da knjige iz ekonomije i moguci instrumenti upravljanja postaju polako ali sigurno arhaicni. Vlade i vec mrtvi sindikati vise nece biti adrese zahteva ili protesta. Po nekim analizama 2065 godina ce biti definitivni kraj jednog ciklusa i RIP ekonomije u poznatom smislu.

Edited by Lancia
  • +1 2
Link to comment
  • 4 weeks later...

Inace, bice "intersantno" vidjeti koliko ce ove prognoze o padu njemackog BDP biti tacne, sad kad je jasno da gasa nece preteci za industriju i kako je ufaktoreno to sto nekih artikala jednostavno nece biti, jer nemaju cime/od cega biti napravljeni. 

 

Kako se izracunava nivo poremecaja i dislokacija, kad u jednacini moras dijeliti sa nulom?

 

Mislim da sira javnost, a ni struka™ nemaju predstavu koliko je bolan bio onaj kijamet u Teksasu proslog februra, a to je samo bio prekid od par nedelja.  A ovo je neki novi nivo, bukvalno bez presedana.

Link to comment
3 hours ago, Peter Fan said:

Inace, bice "intersantno" vidjeti koliko ce ove prognoze o padu njemackog BDP biti tacne, sad kad je jasno da gasa nece preteci za industriju i kako je ufaktoreno to sto nekih artikala jednostavno nece biti, jer nemaju cime/od cega biti napravljeni. 

 

Kako se izracunava nivo poremecaja i dislokacija, kad u jednacini moras dijeliti sa nulom?

 

Mislim da sira javnost, a ni struka™ nemaju predstavu koliko je bolan bio onaj kijamet u Teksasu proslog februra, a to je samo bio prekid od par nedelja.  A ovo je neki novi nivo, bukvalno bez presedana.

 

Smejali se nemci trampu u UN kad je govorio da su previše zavisni od rusa i da ce im se upravo ovo desiti. 

Najebao narod ni kriv ni duzan

Link to comment



 
Smejali se nemci trampu u UN kad je govorio da su previše zavisni od rusa i da ce im se upravo ovo desiti. 


To mi posle ovih spontanih eksplozija na Severnom toku 1 i 2 što su Rusi sami sebi uradili nekako zvuči kao samoispunjujuće proročanstvo.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

  • +1 1
Link to comment
45 minutes ago, Tribun_Populi said:

To mi posle ovih spontanih eksplozija na Severnom toku 1 i 2 što su Rusi sami sebi uradili nekako zvuči kao samoispunjujuće proročanstvo.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 

 

 

Mozda su Nemci mislili da je to upozorenje a ne upozorenje.

Edited by Mel
Link to comment
2 hours ago, Mel said:

Sta se savetuje za nadolazeci krah ekonomije? Za prosli ekonomski krah nisam imala ni novca ni dece :fantom: pa nisam nista ni izucila.

 

Ja ti savetujem da imas samo vise kesa u slamarici umesto u banci. 

 

Mene vise brine hrana u usa, dadzbine koje farmeri imaju, jebada sa vodom itd. 

 

 

  • Hvala 1
Link to comment
9 minutes ago, mustang said:

 

Ja ti savetujem da imas samo vise kesa u slamarici umesto u banci. 

 

Mene vise brine hrana u usa, dadzbine koje farmeri imaju, jebada sa vodom itd.

 

 

Moj frizer ima teoriju da Bil Gejts i ostali hoce da monopolizuju proizvodnju hrane i onda nas tako drze u saci.

Link to comment
2 minutes ago, Mel said:

 

Moj frizer ima teoriju da Bil Gejts i ostali hoce da monopolizuju proizvodnju hrane i onda nas tako drze u saci.

 

Apsolutno. 

Samo čekam kad farmeri stanu a mnogi vec sada bankrotiraju, cene hrane, mesa, voca, povrca odu jos vise u nebesa i onda ovaj fićfirić zlo uleti sa sintetickom hranom. Al ovo je vise problem usa, nece se dalje siriti. Nadam se :)

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...