Jump to content
IGNORED

Svetska Kriza 2008-....


Yonkers United

Recommended Posts


Mali oftopic na temu iščezavanja - mislim da su i antivakseri kao pokret/projekat završili svoje kad ovo sve jednom prođe.
Ma gde, oni će da pričaju da je sve ovo od inekcija...
Glupost je beskonačna!



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Brat radi za Dell Evropa. Kaže da nikad u istoriji nisu imali ovako dobre rezultate ove zadnje tri sedmice. Jedini su imali dovoljno laptopova od tri glavna prodavača (HP, Lenovo i Dell) jer su prije kineske nove godine napravili zalihe. Te zalihe su prodali svim bolnicama po evropi. Kinezi su skroz zaustavili proizvodnju kao i obično za kinesku novu godinu ali nisu je pokrenuli poslije. Sada su na 80% kapaciteta, polako se situacija stabilizuje.

 

Žena radi u PSA, prodaja skroz stala. 

 

Ja u inzeneriji transporta industrija, radim na jednom projektu u švedskoj. Za sada nam nisu ništa rekli ali vjerujem da će švedska vlada uskoro projekat zalediti. 

Edited by borris_
Link to comment

https://www.forbes.com/sites/brendanahern/2020/03/13/china-market-update-chinese-investors-buy-stocks-while-foreigners-flee

 

The other key observation regards the divergence between foreign investors and Mainland investors. Mainland investors increased their buying of Hong Kong stocks. Meanwhile, foreign investors fled Chinese and likely EM/Asia equities. Who is right? We know US investors are in panic mode due to policy uncertainty and a lack of credible answers around COVID-19. My money is on Mainland investors buying the dip!

Link to comment
6 hours ago, napadaj said:

https://www.forbes.com/sites/brendanahern/2020/03/13/china-market-update-chinese-investors-buy-stocks-while-foreigners-flee

 

The other key observation regards the divergence between foreign investors and Mainland investors. Mainland investors increased their buying of Hong Kong stocks. Meanwhile, foreign investors fled Chinese and likely EM/Asia equities. Who is right? We know US investors are in panic mode due to policy uncertainty and a lack of credible answers around COVID-19. My money is on Mainland investors buying the dip!

Kinezi će iz ovog na kraju da izađu k'o carevi.

Link to comment
5 hours ago, Skyhighatrist said:

Kinezi će iz ovog na kraju da izađu k'o carevi.

Sto se tice ostalog, Kina ce posle ovoga morati ozbiljno da porazmisli o svom lancu ishrane. Ovo je do njihovih zakona i wet marketa

Ako bude scenario gde ne izmene zakone i opet nastave da po pijacama gomilaju 20 zivotinjskih vrsta, jedne preko druge, eto nama jos jednom ove situacije. 

Mislim da ostatak sveta ima prava da bude popizdjen na njih

Edited by Ravanelli
Link to comment
  • 1 month later...
Da li je prerano da se pocne pricati o depresiji?
više nije :fantom:

Posle ultimatuma iz Karlsruhe-a EU više ne može biti ista, nešto će morati da se menja. Dali će poslovični Francuzi uspeti da izdejstvuju neki kompromis od bukvali(u)sta(v) Nemaca? Bliži se kraj jedne hegemonije ili kraj Evra u Nemaca i Unije kao takve. Sledeće godine možemo imati klasiranje: Severnu EU, Južnu EU i Istočnu EU

BCE+DÜA=Sovranisti svih zemalja ujedinite se!

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

Ne bih rekao da je tako dramaticno. Problem je sto ta odluka moze da proizvede pravno npr. na istoku Evrope a ECB lako moze da objasni sve Nemcima i da se nista ekonomski ne promeni. Nije ta odluka toliko problemtica ekonomski,  vise gadja nadleznost Evropskog suda pravde.

Link to comment
Ne bih rekao da je tako dramaticno. Problem je sto ta odluka moze da proizvede pravno npr. na istoku Evrope a ECB lako moze da objasni sve Nemcima i da se nista ekonomski ne promeni. Nije ta odluka toliko problemtica ekonomski,  vise gadja nadleznost Evropskog suda pravde.
Tačno da na kratke staze ne može Nemačka da promeni mnogo ekonomski ali su pred moralno-birokratskom dilemom i daju namerno u ovih 3 meseca još više glas populistima po Italijama, Španijama, Poljskama, Francuskama... da ne pričamo o Ukrajinama...

Razumem da im je prekipelo da se nose i sa raznim južnjačkim krizama koje sisaju novac indirektno iz njihovog budžeta, ali to je već i pitanje impotencije kod geopolitičkih igara koje se igraju po Afrikama i Azijama.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

Mislim da je ovo ekonomski deo borbe oko zajednickog placanja dugova, koja traje unutar evrozone i izuzetno je duboka podela i dobro su ukopani, ali se pravno moze preliti da Poljaci i Madjari osporavaju odluke Evropskog suda pravde.

Link to comment

Da, tajmer je javno podešen. Sad dal će ga zaustaviti zavisi pomalo od svih. Nije da nisam tako nešto i očekivao ali ipak me iznenadilo, možda najviše način na koji je ultimatum napravljen.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...