Jump to content
IGNORED

žestina


henrik larsson

Recommended Posts

18 hours ago, holden kolfild said:

dragi, adame,

 

ruka mi drhti, ali...

 

ne znam koliki ti je tavan, ali istrazi!

 

mojih par ulova za vreme covida, originalno iz dedinog steka, a sada iz bratovljeljeve gajbe pre no sto je krenuo da je renovira, to je 2014., a njega je samo sacekalo po svakom kutku tog stana. ja, sta cu, uredno ponesem sve.

 

6 godina kasnije, u vreme ovog sranja, vadim redom:

 

-april:

https://imgur.com/a/pS1P8rm

 

namladje, i nije od deda, vec od oca, cca sredina 2000. vec sam pisao da ima zamena, tj. njihova proizvodnja, destilerija zaric. best buy kod nas za rakije 1k - 2k.

 

-isto april, po vimenima fotki rekao bih, ali deluje mi da je bilo nesto lepse vreme:

https://imgur.com/a/3pGrJ9l

 

za ovo bih prodao dusu djavolu. jebem ti. nije u redu, posto se nadovezujem na tvoj post, i 13.07. ce ti cucnuti strava, ovo je samo razlog da zaronis na tavan i da nas izvestavas kakvo blago se tamo krije.

prva/druga zedj!

 

https://imgur.com/a/3pGrJ9l

 

-ovo su izbori, nema izbora, bulja pice. rang teachersa.

https://imgur.com/a/ehpqfTq

 

-poslednje je navipov marton. meni interesantno, posto ja ponekad popijem rubina, nekad badel, mada uglavnom izbegavam.

marton je lepo pice. pitko, ne zelis da ga pijes da se useres od alkohola (mozda je zato pitko), ali ti fino.

https://imgur.com/a/1cMqcx7

 

https://imgur.com/UDEGHDd

 

 

nije tudji tavan. moj tavan na koji sam odlozio razno sto ne koristim a bilo mi zao da bacim. od korisnog alkohola samo loza. a i tu bih se rado menjao s tobom :D.

 

ima jos raznih poklona al su potpuno beskorisni. neka rakija s grancicom pelina u dojaja lepoj flasi sto sam dobio iz dalmacije. gorko u majcinu. probao i odlozio, bojim se da otvorim. zatim ima neki liker koji sam dobio iz brazila, fluorescentno zuto, nisam se usudio da otvorim flasu. ima i liker od kumkvata, to mi donele komsije s krita da mi se zahvale sto sam zalivao cvece. ima i flasa rubinovog vinjaka, dobio pre desetak godina. mislili ljudi da ce me puci nostalgija...

 

inace - lozu pijuckam, lepa. nemam sta zameriti.

 

Link to comment

Moje pustolovine sa dzin-tonikom ce biti odlozene do daljnjeg, ili uz pantoprazol pre njega. Izgleda da mom gastritisu sklonom zelucu smeta tonik. (Inace ne pijem nista gazirano) :/

Link to comment
1 minute ago, I*m with the pilots said:

Moje pustolovine sa dzin-tonikom ce biti odlozene do daljnjeg, ili uz pantoprazol pre njega. Izgleda da mom gastritisu sklonom zelucu smeta tonik. (Inace ne pijem nista gazirano) :/

ujutro Nolpaza od 40 mg + uvece famotidin od 40 mg i dobri Alah da te vidi :fantom:

Link to comment
3 hours ago, I*m with the pilots said:

Moje pustolovine sa dzin-tonikom ce biti odlozene do daljnjeg, ili uz pantoprazol pre njega. Izgleda da mom gastritisu sklonom zelucu smeta tonik. (Inace ne pijem nista gazirano) :/

ako ti je ostalo dzina evo ti ideja za nesto vrlo englesko i negazirano, mozda ti se dopadne. zove se royal-tea cocktail a u principu je dzin + ledeni caj, tacnije dzin + ledeni earl grey

 

znam da pise da caj treba biti freshly brewed al moze i prakticnije - caj skuvas, stavis secera i limuna po ukusu, dodas malo leda ili sacekas da se ohladi, sipas u flasu/bokal i u frizider. mozes komotno da ga koristis par dana, sto s dzinom, sto bez. caj se moze zameniti obicnim crnim al je lepsi earl grey.

 

  • 1 1/2 ounces London dry gin
  • 2 ounces Earl Grey tea (freshly brewed; chilled)
  • 1 splash lemon juice (to taste)
  • 1 teaspoon sugar (to taste)
  • Garnish: lemon wheel

 

edip - e, da, mozes med umesto secera, naravno. ako volis.

Edited by adam
  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment

kako smo poslednje 3 Nove Godine dočekali kod kuće zbog bebea, pa posle zbog bebećih bolesti (tradicionalna temperatura 30. ili 31. decembra), na samom početku ove smo čvrsto rešili da  Novu 2021. dočekamo na nekom putovanju van Srbije.

 

ahahahahahahahahahahaah!

 

pošto ćemo ipak i Novu 2021. dočekati kod kuće, čvrsto sam rešila da ove godine promenim bar alkoholni meni, i da pijem martini.

 

(iskreno, tražila sam recepte za neko dobro mesište, i u bespućima interneta videla recept za martini sa maslinama punjenim plavim sirom, i eto, stvar se sama rešila)

 

e sad, pošto sam martini poslednji put pravila i pila davne 2004. (i to ne pravi, kako knjiga zapoveda, nego one varijante appletini, što je tad bilo popularno a ja mlada nisam znala za bolje), sad bih da napravim the real deal pa bi mi dobro došli saveti: koji džin, koji vermut uzeti lokalno?

 

valja li Hendrick's?

 

valja li Martini Bianco?

 

 

Link to comment
11 hours ago, decak Kejt said:

kako smo poslednje 3 Nove Godine dočekali kod kuće zbog bebea, pa posle zbog bebećih bolesti (tradicionalna temperatura 30. ili 31. decembra), na samom početku ove smo čvrsto rešili da  Novu 2021. dočekamo na nekom putovanju van Srbije.

 

ahahahahahahahahahahaah!

 

pošto ćemo ipak i Novu 2021. dočekati kod kuće, čvrsto sam rešila da ove godine promenim bar alkoholni meni, i da pijem martini.

 

(iskreno, tražila sam recepte za neko dobro mesište, i u bespućima interneta videla recept za martini sa maslinama punjenim plavim sirom, i eto, stvar se sama rešila)

 

e sad, pošto sam martini poslednji put pravila i pila davne 2004. (i to ne pravi, kako knjiga zapoveda, nego one varijante appletini, što je tad bilo popularno a ja mlada nisam znala za bolje), sad bih da napravim the real deal pa bi mi dobro došli saveti: koji džin, koji vermut uzeti lokalno?

 

valja li Hendrick's?

 

valja li Martini Bianco?

 

 

hendrick's je vise nego dobar (meni najdrazi) al martini bianco je sladak i bojim se da nece valjati u tvojoj kombinaciji. za martini ti treba suvi vermut. ovaj dole je najrasprostranjeniji.

 

dzin - bilo koji engleski da nadjes bice odlican za martini. gordon's, tanqueray, bombay sapphire, beefeater...

 

 

Martini Extra Dry Vermouth - 1 lt. 18 % - Aperitiv: Amazon.co.uk: Beer,  Wine & Spirits

 

Link to comment

received_3764909763533943.thumb.jpeg.11581c90de758c45a847ca5b7d5fba9b.jpeg

 

Žena i ja se ozbiljno navukli na ovo. Sa zadovoljstvom stučem par komada uz večeru vikendom. Pomaže mom gastritičnom želucu, a i baš je dobro. 

 

To je napravio privatno nekadašnji tehnolog, i kasnije direktor, rahmetli Prokupca iz Prokuplja, čovek koji je smislio i patentirao originalnu Stomakliju i Manastirku. 

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...