Jump to content
IGNORED

Sladoled


FranziskaKafka

Recommended Posts

  • 7 months later...

Polako pocinje sezona lizanja. Mada nije ni prestajala, bar ne za sve..Prvi od novih sladoleda ove godine, a da nisu kugle je Frikomov King sa kikirikijem i delicima neke cokolade, nisam zapamtio sta je u pitanju. Ima tu i neki kremic.. i tako.. Solidan ukus, ali nista spektakularno za 120 dinara.

Link to comment

razbijanje u poslednje vreme! uzmem dobar (neslan i vrlo gust) jogurt, dodam nesto slatko i ubacim u zamrzivac na sat i po, dva. sa spektakularnim rezultatima!najuspesnija kombinacija do sada:- jogurt- dugo kuvana sa puno secera rabarbara, toliko da se zgusne i da se voda ispari- komadici pecenog badema- konzimirano sa iseckanim jagodama (bolje je skuvati ih sa rabarbarom + dodati malo limuna ali su stigle kasno)redovna kombinacija:- jogurt- med- suvo grozdje- mestimicno prosarano dzemom pre zaledjivanjajedini problem je sto stvar ne sme da stoji predugo u zamrzivacu jer se previse zaledi. ne znam da li postoji neki lek za to.

Link to comment
razbijanje u poslednje vreme! uzmem dobar (neslan i vrlo gust) jogurt, dodam nesto slatko i ubacim u zamrzivac na sat i po, dva. sa spektakularnim rezultatima!jedini problem je sto stvar ne sme da stoji predugo u zamrzivacu jer se previse zaledi. ne znam da li postoji neki lek za to.
zvuci ubitacno dobro!resenje je naravno ona masina za sladoled (sorbetiere) kao na primer:P2537931A.jpg
Link to comment
razbijanje u poslednje vreme! uzmem dobar (neslan i vrlo gust) jogurt, dodam nesto slatko i ubacim u zamrzivac na sat i po, dva. sa spektakularnim rezultatima!najuspesnija kombinacija do sada:- jogurt- dugo kuvana sa puno secera rabarbara, toliko da se zgusne i da se voda ispari- komadici pecenog badema- konzimirano sa iseckanim jagodama (bolje je skuvati ih sa rabarbarom + dodati malo limuna ali su stigle kasno)
Gde moze da se kupi rabarbara? (pijaca, supermarket...)Hvala unapred.
Link to comment

ne zivim u srbiji, a ne secam se nesto da sam tamo vidjala. mada, lako se uzgaja, mozda i ima negde da se nadje.modesty: nije losa ideja :) ali ovi normalni sladoledi stoje u frizu i ne zalede se toliko, mora biti da imaju umesan neki sastojak koji spusta temperaturu ledjenja. a da nije so.

Link to comment
ne zivim u srbiji, a ne secam se nesto da sam tamo vidjala. mada, lako se uzgaja, mozda i ima negde da se nadje.modesty: nije losa ideja :) ali ovi normalni sladoledi stoje u frizu i ne zalede se toliko, mora biti da imaju umesan neki sastojak koji spusta temperaturu ledjenja. a da nije so.
sad sam gledala - ima *emulzifikatora* i *stabilizatora*, sta hocesta masina - sorbetiere bi trebalo da dok ledi stalno mesa masu tako da se bar ne naprave kristali vode.u teorijijedino da probamo pa da vidimo :)
Link to comment

beti, a da pomijesas pavlaku sa jogurtom? malo slatke, malo kisele.ja sam tim sastojcima pravim sladoled sa malinama, a ako ne dodam pavlaku, smrzne se do nejestivosti.

Link to comment

vidis, vidis. mada, ovde jogurt nije nesto sto se pije, vise nesto sto se kusa kasikom, tako da verujem da je slicno domacem sa nesto pavlake. ali vredi probati.

Link to comment

ne znam da li je bas skroz dobro mesto, ali da pomenem da je otvorena u njegosevoj 1a (cvetni trg), sladoledzinica (sladoledarnica?) "bacio", dosta pompezno i uz spin da iza toga stoji neka ne znam kakva velicina italijanskog sladoleda. dobra strana je da su cene korektne (kugla 40) i da je sladoled na nivou aj da kazem losijeg sladoleda u italiji sto je i dalje dosta dobro za beograd, mada realno nista od cega bi trebalo pasti na nos - manje vise industrijski italijanski sladoled napravljen od raznih prahova i supstanci za ugostiteljske objekte, sto se moze inace videti iz kompletnog feela objekta koji je onako fake, bez nekog autenticnog identiteta. ima i par finih stvarcica sa kojima beograd konstantno kuburi, granita, sorbeto, razni light musici na bazi sladoleda, onako sexy spakovani u razne male casice i cinijice. sto se samog sladoleda tice, ja cu i dalje radije ici u DJ iza coska ali svejedno. e da, staf je pogubljen, mislim da su u prodaju sladoleda usli iz vezenja goblena ili gajenja zelene salata, tako su snalazljivi....

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...