Jump to content
IGNORED

SBB promenio cene internet usluga


Lloyd Wyman

Recommended Posts

Aj, ako neko moze da mi odgovori u narednih sat-dva...Kako kod SBBa funkcionise taj pripejd flat internet? Drug hoce da uzme net kod njih, ali da ga koristi po principu "ovaj mesec mi treba, sledeca dva ne". Jel to moguce ovako, nema otkazivanja, pa prijave kao kod ADSLa (vec se samo uplati sledeci mesec, dial up fazon)? Pretpostavljam da ne daju opremu za dz, vec mora da kupi sam?

Edited by nbg4ever
Link to comment
Aj, ako neko moze da mi odgovori u narednih sat-dva...Kako kod SBBa funkcionise taj pripejd flat internet? Drug hoce da uzme net kod njih, ali da ga koristi po principu "ovaj mesec mi treba, sledeca dva ne". Jel to moguce ovako, nema otkazivanja, pa prijave kao kod ADSLa (vec se samo uplati sledeci mesec, dial up fazon)? Pretpostavljam da ne daju opremu za dz, vec mora da kupi sam?
Ja imam takav aranzman. Doduse, redovno uplacujem mesec za mesec pa ne znam koliko mi se isplati da ostajem u prepaidu. Samo mora da se pazi da "sledeca dva ne" ne postane "sledeca tri ne" jer mislim da mora da se uplati internet malko redovnije. Ne moze da se pauzira neograniceno. Neka proveri.Mislim da daju opremu za dz. Odnosno, ustupaju ti je na koriscenje, dok postujes njihove uslove. Edited by pacey defender
Link to comment

Ja koliko se sećam, dok sam bio na pripejdu, upravo je ovako kako kažeš. Uplatiš mesec dana pa kad ti istekne nema neta dok ne uplatiš opet. Teoretski je bilo da ne može baš dugo da se pauzira jer zovu da se vrati modem ali znam ljude kojima je modem skupljao prašinu i po godinu dana bez aktivnog paketa.edit. upade pejsi ali to je to :)

Edited by Renegade
Link to comment
Ja imam takav aranzman. Doduse, redovno uplacujem mesec za mesec pa ne znam koliko mi se isplati da ostajem u prepaidu. Samo mora da se pazi da "sledeca dva ne" ne postane "sledeca tri ne" jer mislim da mora da se uplati internet malko redovnije. Ne moze da se pauzira neograniceno. Neka proveri.Mislim da daju opremu za dz. Odnosno, ustupaju ti je na koriscenje, dok postujes njihove uslove.
+1a brzine koje može da očekuje su1613628251.pngu prevodu oko 800-850 MB/h download-a
Link to comment

Ја сам на припејду од 4Gb који је нешто око 2 сома месечно. Постпејд је боље решење из два разлога: не искључује се ни када дебело касниш са плаћањем, а ако потпише уговор за исту кинту се добија дупло већа брзина него на припејду. Има и неки микс пакет у коме месец ТВ претплате и дупло бржег интернета изађе скоро исто као један месец припејда.едит: заборавих да нагласим: ово важи за флет.

Edited by Праслин
Link to comment

Ma, on je cudan lik. Nece da placa svakog meseca, a nije do para. Njemu bi net trebao u periodu kad planira neko putovanje (dakle dec, apr, jun-jul) i mozda nesto izmedju. Dakle, nisu redovni intervali u pitanju, ali da uvek bude na dohvat ruke ako zatreba. E, kad smo kod toga, jel su tih mesec dana kalendarski, ili moze npr da se uplati od 12og do 12og? Nije mu problem da sam kupi modem. Sad bi trebao da dodje da mu ocistim HDD od virusa, pa cemo otici i do YUBCa, tu valjda ima neka poslovnica SBBa.Hvala svima :)

Link to comment
Ја сам на припејду од 4Gb који је нешто око 2 сома месечно. Постпејд је боље решење из два разлога: не искључује се ни када дебело касниш са плаћањем, а ако потпише уговор за исту кинту се добија дупло већа брзина него на припејду. Има и неки микс пакет у коме месец ТВ претплате и дупло бржег интернета изађе скоро исто као један месец припејда.едит: заборавих да нагласим: ово важи за флет.
jedina prednost mix paketa je da se aplaća dodatni keš na digitalne kanale, to se dobija za dž (ko nema net plaća 200 din za mesečnu rentu prijemnika i dobija 70 kanala u osnovnoj ponudi) ali potrebno je potpisati ugovor na 12/24 mes. a da to ispada 40 din jeftinije od uzimanja samo net-a- u cenu ne ulazi mesečno održavanje od 910 dinkića Edited by gone fishing
Link to comment
jedina prednost mix paketa je da se aplaća dodatni keš na digitalne kanale, to se dobija za dž ali potrebno je potpisati ugovor na 12/24 mes. a da to ispada 40 din jeftinije od uzimanja samo net-a- u cenu ne ulazi mesečno održavanje od 910 dinkića
Ја сам рачунао колико мене кошта: 4 М/бс даунлоуд + 910 динара за ТВ (без Д3 рисивер) је нешто испод 3.000. Микс који чини 12 Мб/с + Д3 рисивер + 910 динара претплате је тачно 3000. Ево овде ионако све пише.
Link to comment
Ja imam takav aranzman. Doduse, redovno uplacujem mesec za mesec pa ne znam koliko mi se isplati da ostajem u prepaidu. Samo mora da se pazi da "sledeca dva ne" ne postane "sledeca tri ne" jer mislim da mora da se uplati internet malko redovnije. Ne moze da se pauzira neograniceno. Neka proveri.Mislim da daju opremu za dz. Odnosno, ustupaju ti je na koriscenje, dok postujes njihove uslove.
Meni ce sad biti 3 meseca od kako nisam uplatio net kod njih, jos me niko nije zvao.Modem se dobija, a meseci nisu kalendarski, u stvari se uplacuje net za narednih 30 dana. Edited by ExicPL
Link to comment
Ја сам рачунао колико мене кошта: 4 М/бс даунлоуд + 910 динара за ТВ (без Д3 рисивер) је нешто испод 3.000. Микс који чини 12 Мб/с + Д3 рисивер + 910 динара претплате је тачно 3000. Ево овде ионако све пише.
Piše tu tako, a na ugovoru i u praksi je malo drugačije. Ovako je:to je za net i jedan tv aparat. receiver za svaki drugi tv na kome hoćeš sve kanale je po 1000 din (jednokratno) i dodatak od, čini mi se, 200 din po prijemniku/mesečno za pretplatu. + pre par godina sam bila kod njih na prepaid-u i niko mi od tada nije tražio ništa da vraćam, plaćam i sl. nego sam koristila po potrebi i paralelno sa orionom i ostalim usputnim. luda kuće, rekla bih, ali neka. deluje ok.post-1225-1322339168296.png
Link to comment
  • 3 months later...

Je l' koristi neko ovaj D3 GO preko laptopa, recimo? Kako to šljaka i je l' vredi uzimati SBB internet zbog te usluge?

Link to comment

Probao ja par dana. Radi super. mnogo bolje nego Telekom webtvkvalitet slike se prilagodjava brzini neta. krece od mislim 256 kbps pa se poveceva kvalitet na svakih par sekundi dok ne dostigne maximum (probao na netu od 1,5 Mbps)... kod mene (na telekom ADSL-u) radilo sjajno..mogu da pretpostavim da bi na recimo SBB kablovskom od 10Mbps moglo da bude samo bolje :)zna li neko koliko ce kostati kada istekne ovaj free period?

Link to comment

Danke :). Nigde ne vidim izbor kanala - piše 60, al' ne vidim koji su to tačno... A, i mene interesira koliko će to biti kada istekne promotivni period.Btw, je l' u SBB važi i dalje ona politika da ako mi dune, uzmem net na mesec dana, pa onda navrnem ćurak i vratim im ga, a to me košta samo cene internet usluge za taj mesec, bez plaćanja nekih penala i korišćenja opreme?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...