Jump to content
IGNORED

SBB promenio cene internet usluga


Lloyd Wyman

Recommended Posts

Neki wireless TP-link, da, ako je soba do sobe mozes uzeti G ruter, ako je kroz vise zidova ili veci stan, onda N.Takodje, pominjes SBBov ruter, pretpostavljam da mislis na modem? Ono malo crno kockasto sokocjalo sa 5 lampica? Za SBB ne znam da daje rutere, u svakom slucaju se ne bih oslanjao puno na njih (moje iskustvo).Opet, ako je soba do sobe, mozes i da probusis zid pa provuces mrezni kabl, u tom slucaju ti treba obican zicani ruter, oni su jeftiniji, mada te kosta kabl, ali ne previse.Postoji cak i vrlo socijalna mogucnost da se obojica nakacite kablom na SBBov modem, jedan u USB ulaz, drugi u LAN, ali ne bih to preporucivao.
Mislim modem, pišem router. Da - ako se dobro sećam, to ima. I, da - soba je do sobe - kabl od kablovske je već prošao, mislim da može i taj drugi. Spominješ neke stvari - je l' možeš natenane da napišeš šta mi je sve tačno potrebno i koliko bi me to koštalo kao i da li će kod mene, kao onog u drugoj sobi, biti na istom nivou kao i kod njega?
Link to comment

Ok, evo natenane:1) Prva opcija - wireless ruter (recimo ovakav - u nazivu rutera vidis ovo slovo N - to uopsteno govoreci oznacava jacinu wirless signala tog rutera, N znaci jako, G znaci slabije. Tebi je dovoljan i G ruter posto je soba do sobe, oni su jeftiniji, ali sad ne mogu da nadjem ni u jednoj prodavnici kod nas da ga ima. Ako gledas da prodjes bas bas jeftino probaj da ga nadjes preko oglasa). Kupljeni wireless ruter nakacis na SBBov modem. Odatle tvoj drugar se na njega mzoe prikaciti i kablom i wireless konekcijom. Tebi treba ili wireless mrezna kartica ili onaj USB wireless adapter (ovo sve ako vec nemas to u kompu, ili ako nemas laptop).Signal ce ti biti slabiji nego drugaru, ali verujem da ces to osetiti samo ako obojica koristite net u isto vreme i ako ga on bas siluje.2) Druga opcija - kabl kroz zid. Treba ti obican ruter , njega nakacis na SBBov modem. Drugar se UTP mreznim kablom ubaci u njega, ti takodje, s tim sto kabl provuces kroz zid do sebe. Kabl kosta fazon 500din 5m. Jacina signala bi vam bila identicna. Jedino o cemu treba da vodis racuna je sto kabl ima konektore na krajevima, tako da to sto kazes da je kabl od kablovske vec prosao, proveri da li ima dovoljno mesta i za ovaj sa sve konektorom.

Link to comment

Pa ovaj koji sam linkovao je dobar, a jeftin. Skoro sam ga stavio kod drugara, baca slignal po stanu od 80kvm savim lepo.Ako me pitas za ruter bez wifi-a, nema tu neke velike nauke. Ako radi, radi, ako ne, vratis ga na garanciju. Tako da slobodono mozes da uzmes najjeftiniji.

Link to comment
Ima drugar Flathome S paket (10 Mb/s). Koja je najbolja varijanta da i ja u drugoj sobi imam njegov net? Običan je router. Da li SBB daje neke wireless modele postojećim korisnicima? Ako ne daje, šta biste onda preporučili? Neki TP-Link model (al' da se baš ne oderem kupujući ga) ili neku drugu varijantu?
Recept za kucnu wireless mrezu - ukratko.Ja sam moj tp link 741n wifi ruter platio oko 2.800rsd, ako imaš laptop sa wifi - extra, ako je desktop, dodaj tome još 1.000rsd za usb wireless adapter za njega. Ako hoćeš jaču antenu za ruter, i to ima da se dokupi..
Link to comment
  • 4 weeks later...
Poštovani,U narednom periodu spremamo iznenadjenja za naše verne korisnike, tako da možete očekivati nove promotivne akcije koje će doneti povoljnije uslove i mogućnosti, o čemu ćemo Vas svakako obavestiti. Zahvaljujemo Vam se na ukazanom poverenju.S poštovanjem,Vaš SBB
ovo videh na jednom drugom forumu danas, tako da moze biti da je do toga tj mozda testiraju mrezu za novo ubrzanje :) Edited by Barsa
Link to comment
Шта се ово десило са СББ флет пакетима? Грунуо ми одједном четири пута бржи даунлоуд торента. :ohmy:
I meni se ucini pre neki dan ali su brzine definitivno kao sto su i bile2535792557.pngbtw sbb to serbianiznenadjenje za verne korisnike = poskupljenje
Link to comment
  • 2 years later...

Nisam ocekivala da u Beogradu (sirem centru) jos postoje zgrade koje nemaju tehnicku mogucnost za uvodjenje SBBa. Ne razumem se u to sta im sve treba da bi tamo sproveli svoje usluge, i htedoh da kazem da sam iznenadjena nacinom na koji tretiraju svoje stare korisnike, ali wait..samo sam ponovo naivna.

 

Roditelji se sele, htedose da prebace SBB sa sobom i ispada da u novoj zgradi nemaju tehnickih mogucnosti. A posto su pod ugovornom obavezom do kraja godine, morali bi da ili predju na neki Total TV ("samo ako imaju sprovedenu telefonsku liniju u novom stanu" - sto nemaju jer su mislili da koriste i dalje SBBov telefon; moram jos da iscitam sad sta je sve sa tim Totalom), ili da raskinu ugovor i plate sve do kraja godine. Covek mi je to danas sve sa osmehom ispricao i da nas razume i da "mi nismo krivi, ali nije ni SBB kriv, i ako bi postupio kako mi zelimo, gubio bi novac" (kako bi tacno gubio novac ako niko ne bi ni iskoritio ni megabajt njihove usluge?) Pod ugovornom obavezom su samo jer smo tad presli na digitalnu sa obicne televizije i uzeli telefon kod njih, i neocekujuci da ce se seliti, uzeli ugovor jer je tako jelte malo povoljnije.

 

Jel ima sanse tu nesto da se uradi realno ili da prosto uvedu nesto novo u svom stanu, te da placaju duplo do isteka/prodaje stana? :/

 

I neki savet na brzinu, sta bi bilo najbolje za pocetak od nule, neki Telekomov paket ili postoji nesto novo bolje i od SBBa i Telekoma? Treba im TV za RTS/RTV/HRT, nikakav sport, nikakvi HBO, Pinkovi i drugi paketi...

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

ako su potpisali ima da im isplate sve do kraja ugovorne obaveze. simple as that.

ja sam ih odjebavao par puta upravo zbog te ugovorne obaveze, kao nudili mi ovo-ono ja rekoh i ovo sto vam placam je previse, cao zdravo.

Link to comment

Drugar mi je pričao pre nekoliko godina da se oslobodio ugovora sa SBB-om tako što im je rekao da se seli u deo grada gde oni nisu imali raširenu mrežu.

I to je uradio na mufte - on se zaista selio, ali u kraj gde mogu da mu dovuku kabl.

Slagao ih je i dao im bratovu adresu (prethodno je proverio i skontao da nisu pokriveni na toj lokaciji).

Stvar se završila raskidom ugovora, ništa im nije platio jer nisu mogli da mu omoguće tv i internet na novoj adresi.

 

E sad, ova priča je stara i možda su u međuvremenu poradili na ugovoru.

Treba proveriti da li je to danas izvodljivo.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...